Okullara Kar Tatili Verilen İller – Eğitime Kar Tatili 17 Ocak 2012

Pazar, 1 Ocak 2012, 12:31 | Genel | 170 Comments
by admin

4 ilde kar yağışı eğitimi durdurduEtkili kar yağışı nedeniyle yurt genelinde birçok il ve ilçede eğitime ara verildi. İşte  17 Ocak 2012 Salı Günü okulların tatil edildiği  il ve ilçeler. .

17 Ocak Salı günü için Türkiye’nin herhangi bir ilinde kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğine haberler bu sayfada. Okullara kar tatili verildiği takdirde resmi açıklamalar bu sayfada …

 Okullarda kar tatili olan il ve ilçeler

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle eğitime verilen bir günlükara bazı illerde uzatıldı.

Bartın

Bartın’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kentmerkezinde yarın eğitime bir gün ara verildi.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, ilçeler ile bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, orta öğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitimeyarın da ara verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

Adana

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın için okullarda eğitimebir gün ara verildi.

Tufanbeyli ilçesinde bugün sabah saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışıgünlük yaşamı olumsuz etkiliyor. İlçe merkezinde kar kalınlığının 20 santimetreye, yüksek yerlerde ise 50 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.

Kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 29 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede yarın eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Samsun

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kar yağışının etkiliolduğu, Asarcık ve Havza ilçeleri ile Kavak ilçesine bağlı Emirli, Karayusuflu, Mahmutbeyli, Akbelen, Gödekdemir köylerindeki okullarda yarın, Ladik ilçesindeki okullarda ise, yarın ve Çarşamba günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Ordu

Ordu Valisi Orhan Düzgün, yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 14 ilçede okullarda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini söyledi.

Kentin özellikle yüksek kesimlerinde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü ifade eden Vali Düzgün ”Kapanan 301 köy yolunun tekrar ulaşıma açılaması için İlÖzel İdaresi ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Zor durumda bulunan 10 köyümüzün yolu ise ekiplerimiz tarafından açıldı. Ancak diğer köy yollarımızı tekrar ulaşıma açmak için kar yağışının durmasını bekliyoruz. Sahil kesimini ayrı tutarsak genel anlamda şuan için 40 santim kar kalınlığı oluştuğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

Vali Düzgün, kar yağışı nedeniyle 19 ilçeden 14’ünde okullarda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini belirtti ve ”Mesudiye, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Aybastı, Kumru, Çamaş, Çaybaşı, Ulubey, Çatalpınar, Kabataş ve İkizce ilçelerimizde okullarda eğitime bugün ve yarın, Akkuş, İkizce ve Korgan ilçelerinde ise bugün, yarın ve çarşamba günü eğitime ara verildi” dedi.

Çorum

Çorum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı bazı okullarda eğitimeverilen 1 günlük ara 2 güne çıkarıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, il merkezi dışındaki bütün okulların yarın da tatil olduğu aktarıldı.

Giresun

Giresun’da da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okullar tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, yörede dün özellikle yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar yağışı dolayısıyla Bulancak, Dereli ve Tirebolu ilçelerindeki köy okulları ve taşımalı sistemde eğitim veren okullarda, Çanakçı, Doğankent, Güce ve Yağlıdere ilçelerinin tamamındaki okullarda yarın, Şebinkarahisar ilçesinde ise yarın ve çarşamba günü eğitime ara verildi.

Yetkililer, kar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı ve karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Zonguldak

Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde yarın eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Zonguldak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesieğitim kurumları, ilköğretim okulları, orta öğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın da ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

12Ocak 2012

Kar Tatili 17 Ocak 2011,Kar Tatili Verilen Okullar 17 Ocak 2012,Hangi şehirlere kar tatili verildi,Eğitime Kar Tatili Verilen iller İlçeler 17.01.2012,Kastamonu, Ankara, Afyon, Burdur ve Çankırı Kar Tatili Süresi 17 Ocak 2012,Meb,Milli Eğitim,Kar tatili,Kar Engeli,Kar Nedeniyle Kapalı Okullar 2012,17 Ocak Kar Tatili Verilen İller

170 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Okullara Kar Tatili Verilen İller – Eğitime Kar Tatili 17 Ocak 2012"

 1. emre dedi ki:

  yarrın okullar bursanın köylerinde tatilmi aşırı buzlanma var olsun ya

  • tayyip dedi ki:

   ben emet gürpınar köyünde otuyorum emete taşımayı gidip geliyorum münibüs kaza etcak diye çok korkuyorum norusun yarın taşımayı giden öğrencilere tatil edin arz ederim.

 2. Tuğçe dedi ki:

  Bursada yollar çok tuttu çatılarda. Dolu dolu kar var Bursa’da tatil mi peki ?

  • fatih dedi ki:

   ben tavşanlı anadolu öğretmen lisesinde okuyorum ben annemi babamı çok özledim emete gitmek istiyorum lütfen yarın emet hisarcık tavşanlı okulları tatil edin arz ederim.

  • merve dedi ki:

   ben emet gürpınar köyü ilköğretim okulunda otuyorum öğretmenlerimiz yolda kalcak diye çok korkoyuz lütfen tatil edin.

 3. sümeyra dedi ki:

  kütahya 17 ocak salı qünü okullar tatil mi ???

 4. sümeyra dedi ki:

  kütahya 17 ocak salı qünü okullar tatil mi acaba ????

 5. mücahit ünlü dedi ki:

  anlamıyorum kırşehirden daha çok don olayı var yollar buz kayseri tatil edilmiyor.dışarı çıkmamıyoz.

 6. nur dedi ki:

  ya yani KÜTAHYA tatilmi cuma günü biri söylermi

 7. tayyip dedi ki:

  emette yarın tatil olsun

 8. Enes dedi ki:

  Bugün günlerden Perşembe kar 2 günkü gibi devam ediyor bu karda bırakın yürümeyi dışarı çıkmak bile çok zor yarının tatil edilme ihtimali var mı KÜTAHYA..

 9. süleyman erdem dedi ki:

  12 ocakta tavsanlıda okullar tatıl mı???

 10. abc dedi ki:

  eskişehir ertuğrulgazi lisesi tatil olsun bursa yolu 20. km de bulunuyo…

 11. ruwi dedi ki:

  ya tavşanlı çok soğuk ve kar var tatil olsun okullar

 12. brk dedi ki:

  ya eskişehir merkez tatil mi

 13. alpaslan i. dedi ki:

  KÜTAHYA MERKEZLİLERE MÜJDE PAZARTESİYE KADAR TATİL 5 GÜN

 14. melis ceren dedi ki:

  tavşanlı tatil mi?

 15. Melek Akarsu dedi ki:

  Arkadaşlar Eskişehir’de çok kar yağşı nedeniyle okullar TATİLLLLLLLLLLL :))))) OLEYYY HABERLERDE YAZDI HADİ HAYIRLI OLSUN :)))))

 16. naciye dedi ki:

  uşakta kar var tatil olsun okullar

 17. esra dedi ki:

  kar tatili yokmu ya uşakta yok mu kar tatili

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.