Okullara Kar Tatili Verilen İller İlçeler 10 Şubat 2012 – Son Durum

Perşembe, 9 Şubat 2012, 16:10 | Genel | 3 Comments
by admin

18 ilde okullar kar nedeniyle tatil

9 İlde Okullara Kar Tatili Verildi ! ( 10 Şubat 2012 )

Türkiye’nin birçok yerinde yoğun kar yağışı devam ederken , Türkiyenin çeşitli illerinde yer alan öğrenciler ve veliler okulların 10 Şubat 2012 Cuma günü tatil olup olmadığını merak ediyorlar. Türkiye geneli için bütün iller ve ilçeler  için kar tatili haberlerini bu sayfadan takip edebilirsiniz … Sayfamız , yeni tatil haberleri oldukça güncellenecektir.

Yoğun kar yağışı Anadolu’da bazı illerde okulların tatil edilmesine neden oldu.

ERZURUM

Erzurum’un Tekman ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

Tekman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandığı, taşımalı eğitimdesıkıntı çekildi bu nedenle okulların Perşembe ve Cuma günleri tatil edildiği bildirildi.

BİNGÖL

Bingöl’de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 10 Şubat tarihinde eğitime ara verildiği bildirildi.

Daha önce il genelindeki okullar dün ve bugün tatil edilmişti.

KÜTAHYA

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilköğretim okulu ile liseler bugün için bir gün süreyle tatil edildi.

Kaymakamlık yetkilileri ilçede kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyleokulların bir gün süreyle tatil edildiğini belirtti.

Sabah erken saatlerde okullara giden öğrenciler ve öğretmenler hoparlörden yapılan anons ile evlerine geri döndüler.

Bu arada Belediye ekipleri yollarda kar küreme çalışması yaparken, esnaf da işyerleri önlerini temizledi.

KONYA

Konya ve ilçelerinde ara ara etkili olan kar yağışı dolayısıyla 5 ilçede eğitime 1 gün ara verildi.

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Akören, Hadim, Bozkır, Hüyük ve Taşkent ilçelerindeki ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi.

HAKKARİ – ŞEMDİNLİ

Hakkari’de etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün ilk ve orta dereceli okullardaeğitime ara verilen Şemdinli ilçesinde kar tatili yarın da devam edecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, tatil kararının şimdilik sadece köy okulları ve taşımalı sistemle eğitim verilen okullar için geçerli olduğunu, merkezde bulunanokulların eğitime devam edeceğini belirtti.

GİRESUN’DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Giresun’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitime 2 gün ara verildi.

Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada, Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerinde dün sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitimeilköğretim ile lise ve dengi okullarda 2 gün ara verildiği belirtildi. Kar kalınlığının Şebinkarahisar ve Çamoluk merkezde yaklaşık 20 cm, Alucra merkezde ise 60 cm’ye kadar ulaştığı ilçelerde ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle bu sabah itibariyle Alucra’da 15, Çamoluk’ta 9, Şebinkarahisar’da 42 köy yolu olmak üzere toplam 66 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarını açmak için Giresun İl Özel İdaresi ekiplerinin kar mücadelesi sürüyor.

ÇANAKKALE’DE KAR VE FIRTINA ETKİLİ OLUYOR

Kar ve fırtına Çanakkale’yi deyim yerinde ise esir aldı.

Gökçeada ve Bozcaada Vapur seferleri ile uçak seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Yoğun kar yağışına hazırlıksız yakalanan çok sayıda araç yollarda kaldı.

Kar yağışı nedeniyle Çanakkale Merkeze yaklaşık 3 saat elektrik verilemedi.

Kentte okullar bir gün tatil edilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamilelere bugün idari izinli sayılacak.

TOKAT

Olumsuz hava şartları nedeniyle Tokat’ta eğitime 1 gün ara verildi.

Şehirde önceki gün etkili olan kar yağışının ardından Meteorolojinin uyarısı üzerine kent merkezi ile Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray ilçelerinde ilköğretim ve ortaöretim okullarında eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

KARAMAN

Kar yağışı nedeniyle Karaman’ın Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde eğitimeverilen ara 1 gün daha uzatıldı. Konya’nın Taşkent ilçesinde ise eğitime bir gün ara verildi.

Başyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Atlı, yaptığı açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle Salı gününden itibaren Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime verilen aranın 1 gün daha uzatıldığını belirtti.

Öte yandan, Konya’nın Taşkent ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Konya’nın Akören, Hadim, Bozkır ve Hüyük ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyleeğitime bir gün ara verilmişti.


Kar Tatili Olan İller 10 Şubat 2012 , Hangi İllere Kar Tatili Var 10.02.2012 , Okulların Tatil Edildiği İller Şehirler ve İlçeler 10 Şubat 2012 , Nerelerde Okullar Tatil 10 Şubat , 10 Şubat 2012 Cuma Tatil Olan Yerler Okullar , Milli Eğitim bakanlığı MEB Kar Tatili Olan İller Son Durum Haberler 10 Şubat 2012, 10 Şubat okullar tatil mi kar tatili var mı

8 Şubat 2012 -eokulegitim.com

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Okullara Kar Tatili Verilen İller İlçeler 10 Şubat 2012 – Son Durum"

  1. Doğan dedi ki:

    Samsunda olacakmı ya gaziosmanpaşa hep kapandı :)

  2. ! dedi ki:

    vali tatil et artik yeter ya

  3. ali dedi ki:

    sivastada olacakmı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.