Okullara Kar Tatili Verilen İller İlçeler ve Şehirler 26 Ocak 2011

Çarşamba, 26 Ocak 2011, 15:54 | Genel | 1 Yorum
by admin

Tekirdağ’da okullar kar yağışı nedeniyle 1 gün tatil edildi. Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının sıfırın altına düşebileceği, kar yağışının devam edeceğini duyurması kararın alınmasında etkili oldu. İşte 26 Ocak 2011 tarihi itibariyle kar tatili verilen diğer iller:
Tekirdağ’da gece saatlerinde belediye ve karayolları ekipleri dekar yağışınedeniyle alarma geçti. Karayolları ekipleri Tekirdağ-Malkara ile Tekirdağ-Hayrabolu karayolunda bir çok ağır taşıtın yollarda kaldığını çekiciler yardımı ile yolu açtı. Emniyet güçleri ise Tekirdağ’dan geçip Malkara, Keşan ve Muratlı istikametine gidecek araçların zincirsiz gitmelerine izin vermedi. Karayolları ve belediye ekipleri yollarda aralıksız tuzlama çalışması yaptı.

Kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler ise ufak çaplı maddi hasarlı trafik kazalarına neden oldu.

YOZGAT DA ARA VERDİ

Yoğun kar yağışı sebebiyle Yozgat’ta ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Kentte dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı sebebi ile Yozgat merkez ve merkeze bağlı köy ilköğretim okulları, ortaöğretim okulları ve halk eğitim kursları bir gün tatil edildi.

ANKARA KARA TESLİM

Ankara’da kar etkili şekilde yağmaya başladı. Ankara’da kar etkisini göstermeye başladı. Gece saatlerinde ara ara yağan kar sabah saatlerinde etkisini artırdı. Özellikle yüksek kesimlerde hızını artıran kar yağışı sabah işe gitmek için evlerinden çıkan Ankaralıları hazırlıksız yakaladı. Gün ışımasıyla beraber yoğun kar yağışının yaşandığı başkentte Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait kar kürüme araçları çalışmalarını devam ettiriyor. Meteoroloji bu hafta içerisinde karın Ankara’yı etkisini alacağını açıklamış, vatandaşları dikkatli olmaları şeklinde uyarmıştı.

26 Ocak 2011

Tagged with: , ,

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Okullara Kar Tatili Verilen İller İlçeler ve Şehirler 26 Ocak 2011"

  1. dilara dedi ki:

    Yarın okullar tatil mi ?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.