Okullarda Ders Sayısı ve Ders Saati Azalacak Mı?

Çarşamba, 30 Haziran 2010, 20:18 | Genel | 0 Yorum
by admin

Milli Eğitim Bakanlığı, çocuklara okulu sevdirmek amacıyla 2010-2011 eğitim-öğretim yılında, ilköğretim okullarında  haftalık 30 olan ders saatinin 25’e düşürmeyi planlıyor. Ders süreleri de 45 dakikadan 35-40 dakikaya indirilecek.

Okullarda bir ders süresinin de 45 dakika olmasını eleştiren Bakan Nimet Çubukçu, kurmaylarına konuya ilişkin çalışma yapmaları talimatı verdi.

Çalışma, Çubukçu’nun “Çocukları ders ile boğmayalım. Okulu sadece ders yapılan alanlar mantığı dışına çıkaralım” talimatı üzerine başlatıldı.

Habertürk gazetesinin haberine göre; Talim ve Terbiye Kurulu tarafından yürütülen çalışmada, MEB, öğrencilerin okullarda serbest zaman geçirmesinin önünü açacak, onları sosyal faaliyetlere yönlendirecek.

Özellikle nüfusu kalabalık olduğu için ikili öğretim (sabah-öğle) yapan okullarda öğrencilerin okulda boş zaman geçiremediği için okulu sadece ders yapılacak yer olarak görmesi ve alışamaması nedeniyle böyle bir çalışmaya girildiği öğrenildi.

www.haberturk.com

Tagged with: , , , ,

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.