Okullardaki Kızılay Kulübünün Görevleri ve Sorumlulukları Nelerdir

Salı, 21 Şubat 2017, 17:22 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Kızılay savaş, doğal afet ya da buna benzer bir tür toplumsal sorunlarda, yardıma muhtaç kimseleri belirleyip onlara yardım eder. Kızılay’ın yardım ettiği konular arasında sağlık başta olmak üzere eğitim, güvenlik ve insani yardım gibi konular yer almaktadır. Okullarda var olan kulüplerden bir tanesi de Kızılay Kulübü olmaktadır. Kızılay kulübüne üye olan öğrenciler, sağlıklı yaşam ile ilgili insanları bilinçlendirerek eğitim ve güvenliğin öneminden bahsederler. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere okullardaki kızılay kulübünün görevleri ve sorumlulukları nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

Okullardaki Kızılay Kulübünün Görevleri ve Sorumlulukları Nelerdir ile ilgili görsel sonucu

Kızılay kulübünün görevleri arasında, sağlıklı yaşam tarzını herkesin benimsemesi gerektiğini aktarmak, toplumsal sorunlar olduğu zaman insanların yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmasının önemini aktarmak, toplumsal sorunlar ile nasıl mücadele edileceğine dair fikirler sunmak ve kan ve organ bağışının önemini yaymak bulunmaktadır.

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.