Okullardaki Yeşilay Kulübünün Görevleri ve Sorumlulukları Nelerdir

Pazartesi, 20 Şubat 2017, 21:12 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Yeşilay, ülkemizde önemli konularda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir. Yeşilay’ın görevi insanları alkol, uyuşturucu, sigara ve kumar gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak bu konu ile ilgili insanlara bilinç kazandırmak olmaktadır. Bu tür alışkanlıkları olan ya da olmayan mücadele eden her insanın yanında olan Yeşilay, bu alışkanlıkların azalmasında etkili bir role sahiptir. Bizler de sizlerin bilgilenmesi amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere okullardaki yeşilay kulübünün görevleri ve sorumlulukları nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

Okullardaki Yeşilay Kulübünün Görevleri ve Sorumlulukları Nelerdir ile ilgili görsel sonucu

Okullardaki Yeşilay Kulübünde görev alan öğrenciler, sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirme hazırlar ve bu bilgilendirmeleri okula yayarlar. Sağlıksız alışkanlıklar ile ilgili propaganda köşeleri hazırlar ve öğrencilerin bilinçli olmasını sağlarlar. Bu sayede okulda sağlıklı ve bilinçli insan sayısı artmaktadır.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.