Ön Lisans Ortaöğretim KPSS Başvuru Tarihi ve Kılavuzu 2014

Pazar, 29 Haziran 2014, 14:30 | Genel | 11 Comments
by ozden

Ön Lisans Ortaöğretim KPSS Başvuruları Ne Zaman, Ön Lisans Ortaöğretim KPSS Başvuru Tarihi ve Kılavuzu 2014

ÖSYM’nin yapmış olduğu açıklamaya göre, 2014 yılında ön lisans düzeyinde yapılacak olan KPSS 27 Eylül’de, ortaöğretim düzeyinde yapılacak olan KPSS 28 Eylül’de, 2014-KPSS ortaöğretim/ön lisans kapsamında yapılacak olan din hizmetleri alan bilgisi testi (DHBT) ise 18 Ekim’de uygulanacak.

Ön Lisans Ortaöğretim KPSS Başvuruları ise 8-24 Temmuz’da olacak.

Başvurular, başvuru merkezleri aracılığıyla yapılacak. Bu başvuru merkezleri ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde ilan edilerek başvuru süresi ise kesinlikle uzatılmayacak.

Adayların başvuru yapmadan evvel öncelikle sınav ücretini yatırmaları gerekecek. Ancak sadece sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli değil. Sınav ücretinin yatırılmasının ardından başvuru işlemlerinin doğru şekilde yapılması gerekiyor. Başvuru işlemini doğru şekilde gerçekleştirmeyenler sınava katılamayacak.

İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyen adaylar mutlaka onay kodunu sisteme girmelidir. Başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı” yazısını gördükten sonra bu sayfanın yazıcıdan çıktısı alınmalıdır.

Başvuru merkezlerine başvurular resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacaktır. İnternet üzerinden yapılacak başvurular. 24 Temmuz saat 23.59’da sona erecektir.

Ön Lisans KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan hemen Paylaşabilirsiniz

 

11 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ön Lisans Ortaöğretim KPSS Başvuru Tarihi ve Kılavuzu 2014"

 1. selin dedi ki:

  Ya ben kpss ortaöğretim girdim. Bilgisayar bolumu mezunuyum. 80 puan aldim. Neleri tercih edebolrim. Ve tercih yapayım mi

 2. merve zeyne dedi ki:

  2 yıllık bir üniversite de 2.sınıfa geçtim ön lisans olarak girebilir miyim?

  • ibo dedi ki:

   giremezsin çünkü daha mezun olmadığın için. ama ortaöğretimden kpss ye girersin…

 3. öznur dedi ki:

  ben kpss ye para yatırcam izleyeceğim adımlar neler birde önlisans okudum ama diplomamı almadım bunu başvuru formundaki eğitim bilgilerine ilgili alana doldurmak zorundamıyım

  • REİS dedi ki:

   ziraat bankasına parayı yatırıp ösym nin sitesinden başvur. ancak daha mezun olamadıysan giremezsin. mezun olduysan başvur. 75 puana bile atanabilirsin önlisantan

 4. hasret dedi ki:

  ben üniversite 1.sınıf öğrencisiyim kpssye önlisans olarakgirebilir miyim

 5. Akın dedi ki:

  Ben şu an lisans olarak 2. sınıfı bitirdim.Sorum ise şu bu durumda önlisans kpssye girebilirmiyim ?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.