Ormansız Bir Yurt Vatan Değildir Anlamı İle İlgili Kompozisyon

Çarşamba, 17 Nisan 2019, 22:34 | Ödev | 3 Comments
by ozge2017

Ormanlar doğada var olan tüm canlıların hayatı için büyük bir öneme sahiptir. Hatta bu önem hayati boyutta olmaktadır. Bir bölgede ne kadar fazla orman var ise, o bölgede yaşayan canlılar daha sağlıklı bir hayat sürdürme şansına sahip olmaktadır. Ormanlar birçok insanın sağlıklı olmasını sağlarken, birçok hayvana da ev sahipliği yapmaktadır. Bizler de bu konuya dair hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere ormansız bir yurt vatan değildir anlamı ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

orman ile ilgili görsel sonucu

Ormanlar sayesinde hava temiz olur ve bizlerin sürekli olarak ciğerlerimize çekmiş olduğumuz oksijen bu durumdan olumlu etkilenir. Bu durum insan vücudunda bulunan tüm organların daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlarken, insana yaşamsal faaliyetleri daha düzgün bir şekilde gerçekleştirme şansı sunar. Ayrıca ormanlar olmasaydı, ormanlarda yaşayan hayvanların bir evi olmayacağı için nesilleri tükenmek durumunda kalırdı. Doğal dengenin bozulması ise doğada bulunan canlı ya da cansız tün varlıkların olumsuz etkilenmesine neden olurdu.

Ormanlık alanların fazla olması, sağlığa olan yararının yanı sıra çevrenin de güzel görünmesini sağlar. Tüm bu sebeplerden dolayı kendimizi ve hayatı seviyorsak ormanlarımıza sahip çıkmalı ve tüm ormanlık alanları korumalıyız. Hatta ormanlık alanların çoğaltılması için gerçekleşen faaliyetler artırılmalı ve bizler de elimizden geldiğince bu faaliyetlere destek vererek içerisinde yer almalıyız.

Ormansız Bir Yurt Vatan Değildir Anlamı İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ormansız Bir Yurt Vatan Değildir Anlamı İle İlgili Kompozisyon"

  1. sümeyye dedi ki:

    iyiydi bende 2. yorumu attım

  2. Şevval yaşar dedi ki:

    İlk yorum atan benim mmm

  3. Şevval dedi ki:

    Çoook güzel

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.