Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Ne Zaman Yapılır 2012

Pazar, 20 Haziran 2010, 23:43 | Genel | 382 Comments
by admin

Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Yönergesi:

Madde 9 – Sınav programı, ortalama yükseltme sınavları için en fazla on iş günü kapsayacak şekilde; sorumluluk sınavları için ise okullarca sınavı yapılacak ders sayısı göz önünde bulundurularak, ders kesiminden itibaren beş gün içinde ayrı ayrı hazırlanır ve onaylı bir örneği bilgi için milli eğitim müdürlüğüne gönderilir.

Sorumluluk sınavına girecek öğrenci sayısı ile ders sayısının az olması durumunda, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarının birlikte yapılabilmesi için okul müdürlüğünce gerekli tedbirler alınır.

Ders yılının ikinci döneminin başında yapılacak sorumluluk sınavları ile ilgili sınav programı, dönemin bitiminden en geç beş gün önce, en fazla bir haftalı süreyi kapsayacak şekilde hazırlanır ve onaylı bir örneği bilgi için milli eğitim müdürlüğüne gönderilir.

Sınav programları okulun uygun yerlerinde ilan edilir.

Sınavlar için ayrılan günlerin azlığı durumunda biri öğleden önce, diğeri öğleden sonra olmak üzere aynı günde iki, gerektiğinde üç sınav da yapılabilir.

Bu sınavlar, mesai günlerinin yeterli olmaması durumunda cumartesi ve pazar günleri ile çalışma saatleri dışında da yapılabilir.

İşletmelerde meslek eğitimi gören öğrencilerin sınavları, beceri eğitimi sonrası yapılacak şekilde sınav programında belirtilir.

Sınav programında; sınavı yapılacak dersler, görev alacak öğretmenler, sınavın başlama tarihleri ile uyulacak usul ve esaslar yer alır.

eokulegitim.com – 2012

382 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Ne Zaman Yapılır 2012"

 1. eyüp duduoğlu dedi ki:

  2014 yılı sorumluluk sınavı yapılacakmı

 2. mutlu dedi ki:

  arkadaşlar sorumöluluk tan kalırsam sınıfı gecıyommu lütfen yardım ediin
  ,

 3. mutlu dedi ki:

  arkadaşlar yaha ben sorumluluk sınavlarından kalırsan 10 a gecememıyım arkadaşlar nolur yardımcı olunuzz

 4. Metehangg dedi ki:

  Merhaba benim adım Özgür Mert Karateke benim iki tane sorumlu oldugum dersler var bu derslerden biri matematik digeri ise geometri ben 10.sınıfa geçtim ve bu dersleri verebilecegimi düşünmüyorum çünkü galiba bu dersleri sevmiyorum hatta o kadar sevmiyorum ki bir ara sırf bu dersler yüzünden okula bile bırakmayı düşündüm tamam anladık insanlar bilmediği şeylere düşman olurda ne yani bu iki ders yüzünden diploma bile alamayabilirim birde ben 10.sınıfa geçtim büro yönetim okuyorum matematik ve geometri artık beni ne ilgilendirir lütfen buna bir çözüm bulmamız lazım inşallah ilgili yerler buna bir çözüm arar.

 5. AhmeT dedi ki:

  Arkadaşlar ortalamam 49.91 matematik.Tarih. ve Biyoloji zayıf 3 zayıfım 9.sınıf ögrencisiyim şimdi 10.sınıfa geçtimmi Arkadaşlar lütfen söyleyin?

 6. seyit dedi ki:

  matla dilanlatım 1 la olum nasıl olacak bide sınav tarihi nezamn ya

 7. RESUL AÇIKGÖZ dedi ki:

  Öncelikle meraba arkadaşlar …kendimi tanıtacak olursam 4. sınıf, mezun olmak üzere olan bir elektrik elektronik mühendisi öğrencisiyim..3 senedir antalya ve istanbul’ da lise bütünleme sınavlarına hazırlanan arkadaşlara özel ders veriyorum…daha önce ders verdiğim lise öğrencilerini 1 ay gibi kısa sürede hazırlandıkları sınavlardan başarıyla geçmelerini sağladım..bu konuda desteğe ihtiyacı olan tüm arkadaşlara yardımcı olabilirimm..bu sene istanbul civarında ders vereceğimm..verilen dersler :MAT1-2 FİZİK 1-2 KİMYA1-2 BİYOLAJİ 1-2 GEOMETRİ1-2….ŞİMDİDEN TÜM ARKADAŞLARA BAŞARILAR..bana 0*** 958 94 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 8. Muhammet dedi ki:

  Sa Arkadaşlar ben anadolu imam hatipte okuyom 5 sorumluluk sınavı m vardı ort 2.73 tü ya ort tuturacaktım yada 3 zayıfa düşürecektim ama 1 verdim 1 kaldı malesef kaldım şokta gibiyim ama ALLAH tan ümit kesilmez İNŞALLAH eylülde 1 daha hak tanırlar sizce olacakmı durum ne şimdi lütfen benim içinde herkes içinde ALLAH’a bol bol dua edelim. Isterdim ki herkes geçsin bende ailem benden umutluyken onlarıda üzdüm biz patates ekerek geçinen bir aileyiz tek oğulları olduğum için benden başka careleri yok. Bunları bana acıyın diye anlatmadım yine şükür halimize ama birazda hocalar anlasa ne olurdu 40 ta bıraktı beni dersten 45 olsaydı geçmiştim ne olur dua edelim hepimizin hakkında hayırlısı neyse ALLAH onu versin AMİN

 9. mücahit bolat dedi ki:

  arkadaşlar benim 4 dersten 1 im var bunları sıvava gi-irelek yükselticemde sınıv tarihini bilmiyorum siz biliyorsaız lütfen bana mesaj atarmısınızP?

 10. EMRE dedi ki:

  ben beceri eğitim sınavından gecemedim bu sınavın tekrarı oluyormu oluyorsa ne zaman kac defa

 11. süleyman dedi ki:

  arakadaşlar benm ortlamam 3.00 ama dil anltım dersi zayıff lise 4 e kadar vermek zorundamym yoksa yazın wermessem kalırmyım????

 12. ismail dedi ki:

  bubenim 2 girişim ilkinden 25 aldım ikincisinden 45 alsam geçermiyimm yoksa 65 mi almalıyım

 13. gmz dedi ki:

  İlköğretim 8 sınıf ingilizcesinden kaldım. Diger ingilice ise ortala ile muaf oldum. Fakat kalan tek dersim ingilizce ve onu geçemiycemi biliyorum 2012 yılında ortala yükselteme sınavına girip tekrar ortalama ile ingilizceden muaf olabilir miyim.

 14. Dilara BİÇER dedi ki:

  Benim 6 tane sorumluluk sınavım vardı ve ben4 tanesini geçtim yalnız e-okulda diğer 2 dersim sorumlu diye gözüküyor,ben o dersleri geçmek zorunda mıyım?

 15. merve dedi ki:

  ben 12.sınıf öğrencisiyim dil ve anlatım dersinden sorumluluk sınavım var vermeden diploma alabilirmiyim yada mezun olabilirmiyim?

 16. meral dedi ki:

  ortalama yükseltme ve sorumluluk sınav sonuçlarını nerden öğrenebilirim

 17. ozan dedi ki:

  müdürle konuştum 9.sınıf 3 0 la geçiliyo korkmanıza gerek yok arkadaşlar

 18. serhat dedi ki:

  Ya ben 5 dersten kalmışım ne zaman sınavlar var

 19. zafer dedi ki:

  ben 9.sınıfa gidiyom busene 10 gidecem ve ben birkaç derste kalmışım ben geometri sınavına girmek istiyom ne zaman ve saat kaçta olacak…

  • Merve dedi ki:

   Arkadaşım okulunu veya okulunun sitesini takip etmeliydin. Sınavlar bitti neredeyse ne sınavından bahsediyorsun?

 20. Emre dedi ki:

  Selam Arkadaşlar Ben 9.Sınıf Öğrencisiyim 8 Zayıfım Var 1. OYS 4 taneden 2 tane sini verdim bunlar kimya ingilizce şimdi 6 zayıfım kaldı mat geo dil a. edebiyat fizik resim şimdi 4 tanesine gircem bunlar dil a. edebiyat fizik mat kaç tanesini geçersem sınıfı geçerim 4 zayıfım olsa aralarında resim bile olsa geçebilirmiyim örnek mat geo edebiyat resim geçermiyim ?

  • Merve dedi ki:

   Eğer ortalaman veya kredin tutarsa sorumlu geçip sorumluluklarda verebilirsin ama 4 zayıfla geçebileceğini zannetmiyorum. 2ye indirmen lazım

 21. nuri dedi ki:

  zayıf 4 tane ama 1 ini verdim 3 zayıfla sorumlu geçtim ama eylülde de yapılan sınav var buna benim girmem lazımmı yoksa diğer sınavlaeda girmemmi lazım

 22. zahir dedi ki:

  arkadaşlar ben 12.sınıftan bu sene mezun oldum ancak 4 dersten ortalama yükseltme sınavına girmem lazım tekirdağ matematik kazandım ancak kayıt bitiminden hemen sınav varmış acaba ösym bi daha kayıt imkanı verir mi sınavları geçersem kayıt olabiliyorum ancak lütfen bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi

 23. ulaş dedi ki:

  ben okul kapandığı anda form doldurum sorumlu olan derslerimi kagıda yazdım yetkili kişilere teslim ettim oys-2 için bir kağıt doldurmadım doldurmam gereklimiydi okula gıttım tarihin geçtiğini gördüm

 24. Ümit dedi ki:

  ben geometri ve edebiyattan gircem oys ye çalışıyorum 1.oys de edebiyattan ve geometriden giren varsa nerelerden çıktığını söyleyebilirmi 10.sınıfım

 25. merve dedi ki:

  arkadaşlar bu sene 12.sınıftan mezun oldm fakat 9.sınıftan fizik ve matematik den altdan dersim vardı fiziği verdim ama mat.ı veremedim şuanda 9.snıf ortalamam 50nin üstünde baraj ders de değil ortalamayla mat sınaına girmeden geçip diplomamı alabilirmiyim??

 26. reyhan dedi ki:

  şehir dışında olmamız nedeniyle 2012 2.bütünleme son ayın 24 olan dilekçeye yetişemedik bu durumda ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevinirim

 27. hande dedi ki:

  sınıf geçmek istiyor

 28. sevde dedi ki:

  Ben 9.sınıf öğrencisiyim fizikten kaldım ortalamam 2,997 ama normalde 3 olması gerekiyor. Sınava girdim yine geçemedim 3 puanla ortalamayı tutturamadığım içi sınıfta kalırmıyım?

  • Muhammet dedi ki:

   Eğer ort tutmassa kalırsın isterse 2.999 olsun ama 3 zayıfın varsa ort tutmasa bile geçersin sorumlu olarak

 29. ceren dedi ki:

  arkadaşlar nolur cevap yazın çok önemli sınavlar eylül ayının kaçında başlıyor oys sınavları

 30. Cemal dedi ki:

  Dilekçe Basit Adını Soyadını Numaranı Falan Yazcan kaldığın derslerin ismini ve sınava girceğin derslerin ismini yazcaksın bi Velin Bide Sen İmza Atcaksın Verceksin Bu kadar :)

 31. Fatih dedi ki:

  Sa arkadaşlar ben fatih

  Ben meslek lisesi anadolu bölümünde okuyorum ort 57.21 fakat sınıf tekrarı yazdı 10.sınıfım 3 zayıf vardı sene sonunda bunlardan bir tanesini versem geçiyorum değilmi birde ayın 24 düne kadar dilekçe vermemiz lazımmıs yarın bunla ugraşacam fakat bilgim yok dilekçeyye ne yazacaz bir ornek veya yardımcı olabilirmisniz şimdiden teşekkürler

 32. muhammet dedi ki:

  Yani 2 tane sorumlulktan 1 tanesını versem öbürküsünün sorumlulugu kalkarmı fizik le geometri 49.58 ortalama

 33. Berrak dedi ki:

  VE EVET DİL ANLATIM HARİÇ KAÇ ZAYIFINIZ OLURSA OLSUN ORTALAMAYI 2.50 YANİ 73 KREDİYİ TUTTURURSANIZ GEÇERSİNİZ

 34. Berrak dedi ki:

  EVET ZAYIF OLMAYAN DERSLERDENDE GİREBİLİRİZ

 35. muhammet dedi ki:

  beyler bnm 2tane sorumluk sınav var 49.58 ortalmam 1tane sınavı versem oburkusunun sorumlugu kalkarmı ?

  • engin dedi ki:

   sınıf geçmek için ortalamayı yüzlük sistemden hesaplamayın. ortalamanızın 49 ya da 50 olması birşey ifade etmez. o sadece taktir teşekkür için kullanılır. ağırlıklı ortalama diye birşey var onun 2,50 olması gerekiyor. ykarıda berrak açıklama yapmış onu okuyun

 36. erdinç dedi ki:

  arkadaşlar ben 9 a gidiyorum 4 tane zayıfım var .ortalamam 50.52 bıu 4 tane dersin 1 tenesinden geçsem sııfı geçebilirmiyim ? acil yardım edin lütfen :)

 37. Miray dedi ki:

  5tane zayıfla sınıf gecilir mi

 38. gülşah dedi ki:

  Ya okulunuzun sitesine girin zaten orda yazıyo kesin olcak.

 39. Merve dedi ki:

  ARKADAŞLAR BU ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN CEVAP VERİN. Ben 2.oys giricem ama sadece zayıf derslerden mi giriliyor, mesela 2,3 olan dersimden girebilirmiyim. Lütfen yardım edin

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.