11:08 pm - Perşembe Nisan 17, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Ne Zaman Yapılır 2012

Pazar, 20 Haziran 2010, 23:43 | Genel | 380 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Yönergesi:

Madde 9 - Sınav programı, ortalama yükseltme sınavları için en fazla on iş günü kapsayacak şekilde; sorumluluk sınavları için ise okullarca sınavı yapılacak ders sayısı göz önünde bulundurularak, ders kesiminden itibaren beş gün içinde ayrı ayrı hazırlanır ve onaylı bir örneği bilgi için milli eğitim müdürlüğüne gönderilir.

Sorumluluk sınavına girecek öğrenci sayısı ile ders sayısının az olması durumunda, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarının birlikte yapılabilmesi için okul müdürlüğünce gerekli tedbirler alınır.

Ders yılının ikinci döneminin başında yapılacak sorumluluk sınavları ile ilgili sınav programı, dönemin bitiminden en geç beş gün önce, en fazla bir haftalı süreyi kapsayacak şekilde hazırlanır ve onaylı bir örneği bilgi için milli eğitim müdürlüğüne gönderilir.

Sınav programları okulun uygun yerlerinde ilan edilir.

Sınavlar için ayrılan günlerin azlığı durumunda biri öğleden önce, diğeri öğleden sonra olmak üzere aynı günde iki, gerektiğinde üç sınav da yapılabilir.

Bu sınavlar, mesai günlerinin yeterli olmaması durumunda cumartesi ve pazar günleri ile çalışma saatleri dışında da yapılabilir.

İşletmelerde meslek eğitimi gören öğrencilerin sınavları, beceri eğitimi sonrası yapılacak şekilde sınav programında belirtilir.

Sınav programında; sınavı yapılacak dersler, görev alacak öğretmenler, sınavın başlama tarihleri ile uyulacak usul ve esaslar yer alır.

eokulegitim.com – 2012

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

380 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Ne Zaman Yapılır 2012"

 1. Metehangg diyor ki:

  Merhaba benim adım Özgür Mert Karateke benim iki tane sorumlu oldugum dersler var bu derslerden biri matematik digeri ise geometri ben 10.sınıfa geçtim ve bu dersleri verebilecegimi düşünmüyorum çünkü galiba bu dersleri sevmiyorum hatta o kadar sevmiyorum ki bir ara sırf bu dersler yüzünden okula bile bırakmayı düşündüm tamam anladık insanlar bilmediği şeylere düşman olurda ne yani bu iki ders yüzünden diploma bile alamayabilirim birde ben 10.sınıfa geçtim büro yönetim okuyorum matematik ve geometri artık beni ne ilgilendirir lütfen buna bir çözüm bulmamız lazım inşallah ilgili yerler buna bir çözüm arar.

 2. AhmeT diyor ki:

  Arkadaşlar ortalamam 49.91 matematik.Tarih. ve Biyoloji zayıf 3 zayıfım 9.sınıf ögrencisiyim şimdi 10.sınıfa geçtimmi Arkadaşlar lütfen söyleyin?

 3. seyit diyor ki:

  matla dilanlatım 1 la olum nasıl olacak bide sınav tarihi nezamn yaaaaaa

 4. RESUL AÇIKGÖZ diyor ki:

  Öncelikle meraba arkadaşlar …kendimi tanıtacak olursam 4. sınıf, mezun olmak üzere olan bir elektrik elektronik mühendisi öğrencisiyim..3 senedir antalya ve istanbul’ da lise bütünleme sınavlarına hazırlanan arkadaşlara özel ders veriyorum…daha önce ders verdiğim lise öğrencilerini 1 ay gibi kısa sürede hazırlandıkları sınavlardan başarıyla geçmelerini sağladım..bu konuda desteğe ihtiyacı olan tüm arkadaşlara yardımcı olabilirimm..bu sene istanbul civarında ders vereceğimm..verilen dersler :MAT1-2 FİZİK 1-2 KİMYA1-2 BİYOLAJİ 1-2 GEOMETRİ1-2….ŞİMDİDEN TÜM ARKADAŞLARA BAŞARILAR..bana 0534 958 94 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 5. Muhammet diyor ki:

  Sa Arkadaşlar ben anadolu imam hatipte okuyom 5 sorumluluk sınavı m vardı ort 2.73 tü ya ort tuturacaktım yada 3 zayıfa düşürecektim ama 1 verdim 1 kaldı malesef kaldım şokta gibiyim ama ALLAH tan ümit kesilmez İNŞALLAH eylülde 1 daha hak tanırlar sizce olacakmı durum ne şimdi lütfen benim içinde herkes içinde ALLAH’a bol bol dua edelim. Isterdim ki herkes geçsin bende ailem benden umutluyken onlarıda üzdüm biz patates ekerek geçinen bir aileyiz tek oğulları olduğum için benden başka careleri yok. Bunları bana acıyın diye anlatmadım yine şükür halimize ama birazda hocalar anlasa ne olurdu 40 ta bıraktı beni dersten 45 olsaydı geçmiştim ne olur dua edelim hepimizin hakkında hayırlısı neyse ALLAH onu versin AMİN

 6. mücahit bolat diyor ki:

  arkadaşlar benim 4 dersten 1 im var bunları sıvava gi-irelek yükselticemde sınıv tarihini bilmiyorum siz biliyorsaız lütfen bana mesaj atarmısınızP?

 7. EMRE diyor ki:

  ben beceri eğitim sınavından gecemedim bu sınavın tekrarı oluyormu oluyorsa ne zaman kac defa

 8. süleyman diyor ki:

  arakadaşlar benm ortlamam 3.00 ama dil anltım dersi zayıff lise 4 e kadar vermek zorundamym yoksa yazın wermessem kalırmyım????

 9. ismail diyor ki:

  bubenim 2 girişim ilkinden 25 aldım ikincisinden 45 alsam geçermiyimm yoksa 65 mi almalıyım

 10. gmz diyor ki:

  İlköğretim 8 sınıf ingilizcesinden kaldım. Diger ingilice ise ortala ile muaf oldum. Fakat kalan tek dersim ingilizce ve onu geçemiycemi biliyorum 2012 yılında ortala yükselteme sınavına girip tekrar ortalama ile ingilizceden muaf olabilir miyim.

 11. Dilara BİÇER diyor ki:

  Benim 6 tane sorumluluk sınavım vardı ve ben4 tanesini geçtim yalnız e-okulda diğer 2 dersim sorumlu diye gözüküyor,ben o dersleri geçmek zorunda mıyım?

 12. merve diyor ki:

  ben 12.sınıf öğrencisiyim dil ve anlatım dersinden sorumluluk sınavım var vermeden diploma alabilirmiyim yada mezun olabilirmiyim?

 13. meral diyor ki:

  ortalama yükseltme ve sorumluluk sınav sonuçlarını nerden öğrenebilirim

 14. ozan diyor ki:

  müdürle konuştum 9.sınıf 3 0 la geçiliyo korkmanıza gerek yok arkadaşlar

 15. serhat diyor ki:

  Ya ben 5 dersten kalmışım ne zaman sınavlar var

 16. zafer diyor ki:

  ben 9.sınıfa gidiyom busene 10 gidecem ve ben birkaç derste kalmışım ben geometri sınavına girmek istiyom ne zaman ve saat kaçta olacak…

  • Merve diyor ki:

   Arkadaşım okulunu veya okulunun sitesini takip etmeliydin. Sınavlar bitti neredeyse ne sınavından bahsediyorsun?

 17. Emre diyor ki:

  Selam Arkadaşlar Ben 9.Sınıf Öğrencisiyim 8 Zayıfım Var 1. OYS 4 taneden 2 tane sini verdim bunlar kimya ingilizce şimdi 6 zayıfım kaldı mat geo dil a. edebiyat fizik resim şimdi 4 tanesine gircem bunlar dil a. edebiyat fizik mat kaç tanesini geçersem sınıfı geçerim 4 zayıfım olsa aralarında resim bile olsa geçebilirmiyim örnek mat geo edebiyat resim geçermiyim ?

  • Merve diyor ki:

   Eğer ortalaman veya kredin tutarsa sorumlu geçip sorumluluklarda verebilirsin ama 4 zayıfla geçebileceğini zannetmiyorum. 2ye indirmen lazım

 18. nuri diyor ki:

  zayıf 4 tane ama 1 ini verdim 3 zayıfla sorumlu geçtim ama eylülde de yapılan sınav var buna benim girmem lazımmı yoksa diğer sınavlaeda girmemmi lazım

 19. zahir diyor ki:

  arkadaşlar ben 12.sınıftan bu sene mezun oldum ancak 4 dersten ortalama yükseltme sınavına girmem lazım tekirdağ matematik kazandım ancak kayıt bitiminden hemen sınav varmış acaba ösym bi daha kayıt imkanı verir mi sınavları geçersem kayıt olabiliyorum ancak lütfen bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi

 20. ulaş diyor ki:

  ben okul kapandığı anda form doldurum sorumlu olan derslerimi kagıda yazdım yetkili kişilere teslim ettim oys-2 için bir kağıt doldurmadım doldurmam gereklimiydi okula gıttım tarihin geçtiğini gördüm

 21. Ümit diyor ki:

  ben geometri ve edebiyattan gircem oys ye çalışıyorum 1.oys de edebiyattan ve geometriden giren varsa nerelerden çıktığını söyleyebilirmi 10.sınıfım

 22. merve diyor ki:

  arkadaşlar bu sene 12.sınıftan mezun oldm fakat 9.sınıftan fizik ve matematik den altdan dersim vardı fiziği verdim ama mat.ı veremedim şuanda 9.snıf ortalamam 50nin üstünde baraj ders de değil ortalamayla mat sınaına girmeden geçip diplomamı alabilirmiyim??

 23. reyhan diyor ki:

  şehir dışında olmamız nedeniyle 2012 2.bütünleme son ayın 24 olan dilekçeye yetişemedik bu durumda ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevinirim

 24. hande diyor ki:

  sınıf geçmek istiyor

 25. sevde diyor ki:

  Ben 9.sınıf öğrencisiyim fizikten kaldım ortalamam 2,997 ama normalde 3 olması gerekiyor. Sınava girdim yine geçemedim 3 puanla ortalamayı tutturamadığım içi sınıfta kalırmıyım?

  • Muhammet diyor ki:

   Eğer ort tutmassa kalırsın isterse 2.999 olsun ama 3 zayıfın varsa ort tutmasa bile geçersin sorumlu olarak

 26. ceren diyor ki:

  arkadaşlar nolur cevap yazın çok önemli sınavlar eylül ayının kaçında başlıyor oys sınavları

 27. Cemal diyor ki:

  Dilekçe Basit Adını Soyadını Numaranı Falan Yazcan kaldığın derslerin ismini ve sınava girceğin derslerin ismini yazcaksın bi Velin Bide Sen İmza Atcaksın Verceksin Bu kadar :)

 28. Fatih diyor ki:

  Sa arkadaşlar ben fatih

  Ben meslek lisesi anadolu bölümünde okuyorum ort 57.21 fakat sınıf tekrarı yazdı 10.sınıfım 3 zayıf vardı sene sonunda bunlardan bir tanesini versem geçiyorum değilmi birde ayın 24 düne kadar dilekçe vermemiz lazımmıs yarın bunla ugraşacam fakat bilgim yok dilekçeyye ne yazacaz bir ornek veya yardımcı olabilirmisniz şimdiden teşekkürler

 29. muhammet diyor ki:

  Yani 2 tane sorumlulktan 1 tanesını versem öbürküsünün sorumlulugu kalkarmı fizik le geometri 49.58 ortalama

 30. Berrak diyor ki:

  VE EVET DİL ANLATIM HARİÇ KAÇ ZAYIFINIZ OLURSA OLSUN ORTALAMAYI 2.50 YANİ 73 KREDİYİ TUTTURURSANIZ GEÇERSİNİZ

 31. Berrak diyor ki:

  EVET ZAYIF OLMAYAN DERSLERDENDE GİREBİLİRİZ

 32. muhammet diyor ki:

  beyler bnm 2tane sorumluk sınav var 49.58 ortalmam 1tane sınavı versem oburkusunun sorumlugu kalkarmı ?

  • engin diyor ki:

   sınıf geçmek için ortalamayı yüzlük sistemden hesaplamayın. ortalamanızın 49 ya da 50 olması birşey ifade etmez. o sadece taktir teşekkür için kullanılır. ağırlıklı ortalama diye birşey var onun 2,50 olması gerekiyor. ykarıda berrak açıklama yapmış onu okuyun

 33. erdinç diyor ki:

  arkadaşlar ben 9 a gidiyorum 4 tane zayıfım var .ortalamam 50.52 bıu 4 tane dersin 1 tenesinden geçsem sııfı geçebilirmiyim ? acil yardım edin lütfen :)

 34. Miray diyor ki:

  5tane zayıfla sınıf gecilir mi

 35. gülşah diyor ki:

  Ya okulunuzun sitesine girin zaten orda yazıyo kesin olcak.

 36. Merve diyor ki:

  ARKADAŞLAR BU ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN CEVAP VERİN. Ben 2.oys giricem ama sadece zayıf derslerden mi giriliyor, mesela 2,3 olan dersimden girebilirmiyim. Lütfen yardım edin

 37. osman diyor ki:

  Bu sene eylülde sorumluluk sınavı olacakmı

 38. busee diyor ki:

  lise sorumluluk sınavı olacak mı ya

 39. yunus emre diyor ki:

  Şimdi kesin eylülde oys yapılacakmış?

 40. gülşah diyor ki:

  İlgi: Milli Eğitim Bakanlığının 2012/34 Sayılı Genelgesi,
  İlgi Genelgeyle Başarısız dersleri bulunan öğrencilere 2. Ortalama yükseltme sınav hakkı verilmiştir. Sınava girmek isteyen öğrenciler 13-24 Ağustos 2012 tarihleri arasında Velileri ile Okula gelerek, dilekçe ile sınava girmek istedikleri en fazla 4 dersi okul müdürlüğüne bildireceklerdir. Sınavlar 4-9 Eylül 2012 Tarihleri arasında yapılacak olup Sınav programı sınav başlangıcından önce ilan edilecektir.
  Başarısız dersleri bulunan öğrencilerimize ve velilerine önemle duyurulur.
  Tüm okullarda aynı bu.

 41. zeynep diyor ki:

  arkadaşlar eylülün 3 ünde sınav olup olmıycağı okullara asılcakmış biz müdürle konuştuk her yıl oluyomuş yüzde 95 olcakmış bu yıl

 42. Berrak diyor ki:

  Genelge yayınlandı arkadaslar ehehe.

 43. tgßb diyor ki:

  sorumlulk sınavı hr sene oluor bu sene de olack ramazn bayramndan snraki hfta kaytlar bşlayacak kesin olmasa bile ihtimal var unutmayalım arkdşlar.

 44. Beril diyor ki:

  Bu sitedeki tüm sayfalar oluyor diyor ama okulu arayınca belli değil daha bir şey diyorlar bazılarıda okulu arayıp olacak cevabını aldığını söylüyor durum bu

 45. irem diyor ki:

  şimdi oys sınavı oluyomu olmuyomu biri bişi söylesin yaaa ..

 46. yasemin diyor ki:

  AÇIK İLK ÖĞRETİM OKULLARI içinde kurtarma sınavı olsun MİLLİEĞİTİM MÜDÜRÜNE RİCA EDİYORUM LÜTFEN NEOLUR

  • SEDA& diyor ki:

   merhaba arkadaşlar 8sınıf matamatikten kaldım ilk ögretim içinde tekrar sınav olsun not yükseltme millieğtime sesimizi duyuralım arkadaşlar

 47. Emel diyor ki:

  Merhaba,
  2012 yılı Eylül ayında,bundan önce her yıl liselere başarısız oldukları dersler için verilmiş olan ortalama yükseltme sınav hakkı konusunda Milli Eğitim sitelerine girilerek dileklerinizi belirt melisin.Bu yıl bu konuda unutkan ve duyarsız bir tavır sergilenmektedir.Oysa 100 000 lerce başarısız olan öğrenciye bu hak verilmeli yada birisi çıkıp bunca öğrencinin niçin bu denli başarısız duruma düştüğünü sormalı.Sorunun temeline inilmeli.Üniversite sınavında bunca öğrencinin niçin bu kadar başarısız olduğu da büyüklerimiz tarafından araştırılmalı.Arkadaşlar oturup beklemek yerine milli eğitime ulaşmaya çalışsanız.Oturduk yerden bekleyip sadece pozitif düşünceyle bu iş olmaz.

 48. mert tutal diyor ki:

  ben ortalama yükseltme sınavlarında geçemedim 2 kredi lazım 2. ortalama yükseltme sınavı yapılacakmı

 49. nisa diyor ki:

  benim 9.sınıftan matematik ve dil antatm sorumluluğum var 10 .sınıftanda dil anlatm ve tarih var ortalamam 2.5 noluya sorumlumu geçtm yoksa dil anlatımı vermemmi lazım?

 50. celal diyor ki:

  EVET ARKADASALR HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN 2.OYS HAKKI VERİLMİŞTİR ŞİMDİDEN CALISMAYA BASLASANIZ İYİ OLUR :)))

 51. Berrak diyor ki:

  2. oys hakkı verilmiş bakandan açıklama gelmiiş

 52. melih diyor ki:

  Eylül’ün kacında yapılı sınavlar bi fikri olsan varsa yazsın LÜTFEN COK ACİL!!!

 53. celal diyor ki:

  evet kardes 3 zayıf la sorumlu geciyorsun bi üst sınıfa okemi ? caktınmı

 54. Mevanur diyor ki:

  Merhaba ben 9.sınıf öğrencisiyim bu yıl 4 tane zayıfım vardı 1. Ortalama Yükseltme Sınavına girdim 1 dersimden geçebildim şuan 3 tane zayıfım var ve 2.bir Ortalama Yükseltme Sınavı olup olmayacağını bilemiyoruz ben bu 3 zayıfımla sorumlu olarak bir üst sınıfa geçmiş oluyormuyum bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  • celal diyor ki:

   evet kardes sen sorumlu geçmişin sınıfı sınıf tekrarına kalmıcaksın yani h.olsun :)

 55. feride diyor ki:

  arkadaşlar oys 2. olucak… inşallah

 56. celal diyor ki:

  arkadaslar wala bir çok kişi bu sene olmicak diyo allah büyük benimde 4tane var napcamı bilmiyorum gecelerı yatamıyorum

 57. Adem diyor ki:

  arkadaşlar ne zaman haberi gelicek artık sınav yapılmayacak gibi geliyor bana kalan sayısı 20 kişi 10 sınıflara nasıl sıgdaracaklar merak ediiyorum
  1 zayıfla sınıfta kalıyorum bugun yıne meb e maıl attım

 58. nuray kutlay diyor ki:

  liseler için ortalama yükseltme sınavı eylülün kaçında başlayacak

 59. KaPLaN diyor ki:

  Benimde aynen

 60. tuba diyor ki:

  bide ben bütün hocalara sormak lazım yaa herkes var yok diyo ya onlar umursamayalım facebook dan mebin sayfasındada var diyolar yok diyolar var bu yıl komşumuzun kızıda girmiş hatta her yıl oluyormuş bu yıl neden olamsın demi

 61. tuba diyor ki:

  boşuna üzülmeyin arkadaşlar ben 1. sınavlar olurken hocaya dedim bidaha olcakmı dedim hoca eylül ayında bi tane daha var dedi onun için üzülmeyin 147 boşuan arıyosunuz her kesin moralini bozuyor ben bide bütün siteleri gezdim yılda 2 kere dedi benimde 5 tane yani 2 tane sınava gircem umarım olur

  • buket diyor ki:

   sen anadolu bolumunde mısın cunku ben anadoludayım ama hocalar sınavlalla ılgılı bısı demedı ve ben gercekten olacak mı dıye merak edıyorum bazı hocalar and. da boyle sınavlar pek yapılmaz dıyorlar lutfen bana bılgı ver

 62. sezer erkoçu diyor ki:

  abi bu olay okul açılırkende olajak ta sınavımıza girecez tamm da ne zaman irecez ne zaman kayıtlar başlıyor ne zaman kayoıtlar bitiyor geçen sene kayıt yaptırmamışız ie sınava almadılar bizi bu senede bunları anlatan güzel bir sayfa yapın ya saygılarımla.bide okul güzeldir güzel :D

 63. timle5 diyor ki:

  Okul müdürünü arayıp sorduk 15 Ağustosta tekrar arayın dedi , sınav o zaman belli oluyormuş , Başvuru için 15 Ağustos’da tekrar arıyacağım.
  İnşallah bu sınav bu senede yapılacak.Umudunuzu kaybetmeyin..

 64. ecem aslan diyor ki:

  eylülde sınav olmazsa bizim okulda çok sayıda kalan var o zmn seneye gelen 9′lar bahçede işler dersi,olsun şu sınav yeter yaa bi evet yada hayır diyceksiniz..!

 65. ecem aslan diyor ki:

  kesin bişe söyleyin bu yıl eylülde sınav var mı yok mu?

 66. özge diyor ki:

  arkadaşlar ne zaman belli olcak duydunuz mu ? Duyduğuma göre eylül ilk haftası kesin belli oluyomuş lütfen birileri bişey artık söylesin herkes merak ediyon 9. sınıflar 2. sınav tarihlerini

 67. Rabia diyor ki:

  Arkadaslar ben9 gdiyorum.temmuzda snava grdm fakat yne kaldm eylüldeki snava greblicekmym? .s

 68. bilal kılıç diyor ki:

  mrb arkadaşlar bnde sorumluluğa kaldım eylülde sınav varmı yokmu nerden öğrencez

 69. tuğba diyor ki:

  arkadaşlar bakana mesaj atın omerdincer.com/iletisim.php

 70. sympatiq diyor ki:

  ortalama yükseltme sınavı yapılmassa ben biterim

 71. SEVDA diyor ki:

  eğer bu sınav olmazsa hepimiz biterz ya ALLAHIM YARDIM ET BİZE…

 72. büşranur diyor ki:

  BU 147 DE BİR KARAR VERSİN ARKADAŞ YAAA!!!..

 73. sümeyye diyor ki:

  benim oğlum geçen yıl 9 sınıfta kaldı bı yılda tekrar yaptı ama yinede 4 dersten sorumluluk sınavına girdi 1 dersi verdi 3 dersten sorumluluğu kalkmadı ikinci sınavı bekliyoruz 3 nüde vermek zorunda okulu aradım Ağustos ayının son haftası okula dilekce verip hangi derslerden gireceksen dilek çe veriyomuşsun eylülün ilk haftasıda sınav oluyo dedi ama şu an kesin tarih belli değil dedi..inşlh olurda geçer tek temennim gençlerin okuması yoksa naparlar bilmiyorum…başarılar hepinize.

  • harun polat diyor ki:

   hepimize kolay gelsin arkadaşlar tek yapacağınız şey allaha dua etmek ve ona yalvarmaktır her iftarda dua edelim

 74. Adınız ...elif diyor ki:

  arkadaslar 147 herkese farkli konusuyo bana buyuk bi ihtimalle
  olucagini sylediler

 75. seda diyor ki:

  Eylülde ortalama yükseltme sınavı olmayacakmış 147 öyle diyo.

 76. büşranur diyor ki:

  inşallah OYS sınavları olsada sınıfımızı çalışarak veya kopya yardımıyla hemen geçsek yaa :( allah yardımcımız olsun. şu ramazan günlerinde de çalışmak çok zor oluyor insanın çalışası gelmiyor bu sıcakta ama mecburuz,ben var mı sınavlar bilmiyorm ama her ihtimale karşı ben çalışmaya çoktan başladım sizlere de şimdiden çalışmaya başlamayı öneririm arkadaşlar… moralimizi yüksek tutalım hep pozitif düşünelim lütfen hepimize kolay gelsin eğer sınav varsa tabi hayırlı ramazanlar…

 77. harun polat diyor ki:

  arkadaşlar oys varmı eğer varsa çalışayım lütfen acil cvp cerin

 78. rabia diyor ki:

  147′yi arayalım boş boş oturmayalım nasıl olsa başkaları arıyordur diye düşünmesin kimse çok olmamız gerek.

 79. aleyna diyor ki:

  arkadaşlar buğün okula gittim ağustosun 20 sinde sınav tarihleri belli olucakmış ama 9.sınıflar için değilmiş yani yalnızca 10.11.12.sınıfların sorumluluk sınavıymış

 80. zaza diyor ki:

  arkadaşlar eylül ayındada ders seçimi olucak mı ?

 81. tuba diyor ki:

  bencede biraz pozitif düşünelim bu hayırlı günde dua edelim inşallah olacak allah hakkımızda hayırlısını versin … bende aynı durumdayım ama kendimi iyi hissetmeye çalışıyorum oturup çalışalım ne kadar negatif düşünürseniz o kdar negatif olur iyi düşünelim iyi olsun ..

 82. işsiz diyor ki:

  Adamsıun mustafa

 83. Mustafa diyor ki:

  Millet, 147 yi aradım diyor ki adam: “Net olmamakla birlikte büyük ihtimalle eylül ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor. Gerekli bilgi için okulunuzdan bilgi alabilirsiniz.” dedi ya yapılacak ya benim fikrim bu. Okulumu da aradım diyor ki okulumdaki rehber öğretmen: ” bakanımız sağolsun öğretmeni ve öğrenciyi sevmiyor, ama oy için büyük ihtimalle yaparlar oys yi” fena güldüm ya. Sakin olun bence oturup çalışalım. Kaygılanmak bize bir fayda getirmez. Hadi iyi çalışmalar.. Hayırlısıyla bu sınavlar olacak ve hepimiz geçeceğiz inşallah.

  • beril diyor ki:

   Adamsın.”Bekleniyor” = Büyük ihtimalle.

  • serin diyor ki:

   147 neyin kafasında diyeceğim şimdi bazılarına çok düşük ihtimalle bu sene kalan sayısı az demiş yani bazıları öyle yazıyo.İNŞALLAH.1 hafta içinde açıklanması gerekiyo sakin olmak zor aslında.

 84. selim diyor ki:

  dilekçeyi nereye vericez ???

 85. Ahmet diyor ki:

  Ben 12 siniftayim geçemiyorum diploma alamasam üniversiteye nasıl gidecek bı bilgi verirseniz

 86. Emre diyor ki:

  Arkadaşlar meb e mesaj atın bol bol dua edin inşallah sınav olacak yoksa öğrenciler okuldan atılır piyasaya birsürü işsiz adam çıkar devlet kimsenin kalmasını istemez

 87. serin diyor ki:

  sabahtan beri ağlıyorum ya böyle şanssızlık mı olur her sene olmuş allahım

  • Mustafa diyor ki:

   ya nerden biliyorsun olmayacağını gittin okula sordun mu ? bekle biraz. Her siteyi açtığımda şöyle moral bozucu yazıları gördüm mü içim sıkılıyor valla. bir pozitif düşünün ya

  • Okan ÖLmez diyor ki:

   serin üzme kendini bizde aynı durumdayız bizim yapıcamız tek şey orucumuzu açmadan önce kalplerimiz bir tutup dua etmek allahtan ümit kesilmez…

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.