Sponsorlu bağlantılar

SBS Lise 2. Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2012

Salı, 7 Ağustos 2012, 12:12 | Bilgi Paylaşımı | 709 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

TEOG yedek yerleştirme sonuçları 2012 , Lise Yedek yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak , 2012 TEOG Yedek Tercih Sonuçları MEB

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarına göre, 467 bin 697 kontenjan için 777 bin 96 aday başvuru yaparken 461 bin 326 aday sisteme dahil ortaöğretim kurumlarına asil kayıt hakkı kazandı.

Ortaöğretime Yerleştirme Puanı’na (OYP) göre gerçekleştirilen yerleştirme sonuçları, www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmaya başlandı. Öğrenciler TC kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini bu adreslerden öğrenebiliyor.Yerleştirme sonuçlarına göre, 467 bin 697 kontenjan için 777 bin 96 adayın tercih başvurusu yaptığı işlemlerde 461 bin 326 aday sisteme dahil ortaöğretim kurumlarına asil kayıt hakkı kazandı. Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilebilecek. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilecek.

”Sınav Sonuç Belgesi”nde, öğrencinin asil kazandığı okul ile yedek kazandığı okul/okullar ve yedek sırası yer alacak. Veliler https://e-okul.meb.gov.tr adresindeki ”Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecek. Ayrıca bu yıl yeni bir uygulamaya geçilerek SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere de sürekli bilgi verilecek.

6 bin 371 kontenjan boş kaldı

Fen liseleri ve sosyal bilimler ile Anadolu imam hatip liselerinde boş kontenjan kalmadı.

Anadolu liselerinde 17, Anadolu öğretmen liselerinde 165, mesleki ve teknik ortaöğretim liselerinde 40 ve özel okullarda 6 bin 149 olmak üzere toplam 6 bin 371 kontenjan boş kaldı.

TEOG Yedek Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

TEOG Lise Boş Kontenjanlar İçin Tıklayın 

Asil kayıtlar 27 Ağustos’ta başlayacak

Tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci 27-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar asil olarak yerleştiği okula giderek kaydını yaptırabilecek. Asil listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu tarihlerde kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybedecek.

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra 03 Eylül 2012 saat 08.00’den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek.

Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırmak zorunda olacak. Kayıt yaptırmayanlar, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybedecek.

Yedek kayıt

Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00’ye kadar sistem tarafından otomatik yapılacak. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül2012 saat 17.00’ye kadar sürecek.

Yerleştirmeler sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği halde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabilecek.

Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybedecek. Herhangi bir okula kayıtlıyken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıklarıtakdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşecek.

Kayıt Hakkı Kazanamayan Öğrenciler

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının (genel lise ve meslek liseleri) 9. sınıflarına yeniöğrenci kayıtları, 13-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında e-kayıt sistemiyle elektronik ortamda yapılacak. Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyenler bölge sınırlaması olmaksızın 10 okul tercihi yapabilecek. Öğrenciler hem genel liseye hem meslek lisesine kayıt yaptıramayacak.

2012 TEOG Yedek Yerleştirme Sonuçları Açıklandığında Bu Sayfada Yer Alacak …

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

709 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Lise 2. Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2012"

 1. yasin diyor ki:

  Arkadaslar bn lise 1 deyim suan lise 2 ye gecmeden tercih yaptimizda o tercihte saglik meslek liseleri varmi cvp verebilirmisiniz saygilar…

 2. Emine diyor ki:

  Yeter sınav sınav neymiş bee

 3. duygu diyor ki:

  2.tercihlere nerden bakılıyor

 4. funda diyor ki:

  kardeşim ben bu sene 8.sınıfta takdir aldım.okulda da üstelikle başarırıydım.ama sbs de 322 puan aldım.bu seneki sbs deki adalete baksanıza ;o

 5. var diyor ki:

  Puanınız tutmuyosa giremezssiniz anlamıyonuz mu

 6. onur diyor ki:

  anadolu liselerinden sağlık meslek lisesine geçilebilirmi ??

  • Oya diyor ki:

   Evet yatay geçişle geçilebilir. Tabi puanınız istediğiniz okulun puanına uyuyorsa yada istediğiniz okulun yeterli yada boş kontenjanı varsa geçebilirsiniz.

 7. buse diyor ki:

  arkadaşlar bişey sorucam kayıt tarihleri bittikten sonra boş kalan kontenjanlara ne olucak?

 8. Gizem diyor ki:

  http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/oks/Oks2012_MeslekLiseleri_Yerles/Ook_Form_MeslekYerles.asp

  arkadaşlar 2.tercihlere buradan bakıcaksınız burdan sağ tarafta duyurular war ordan tüm duyurulara tıklayıp aşağı doğru indiğinizde şöyle bir yazı wr 2012 Yılı Meslek Liselerine E-kayıt Sonuçları ona tıklayp tc.kimlik numaranızı yzıp tamam derseniz kazanp kzanamadğın yazıyo inşallah istedğniz yeri tutturursunuz :)

 9. kader diyor ki:

  2. tercih sonuçları ne zaman açıklanıcak ve saat kaçta..??

 10. Ateş Köseoğlu diyor ki:

  Kardeşim fen lisesi kazandı . Diğer kardeşim imamhatip in düzüne gidicek .. Peki düzden anadolu lisesine geçebilir mi? aciL bir sorun da .. Üniversiteye gidicem 1 haftam var ..

 11. ayşe şen diyor ki:

  kızım şu anda anadolu lisesine kayıtlı ama biz bir önceki tercihimizde 217. sıradayız okul şu anda 117.sırada ve boş kontenjanı var bize yedekleri 1 ekime kadar takip edebileceğimiz söylendi doğrumu..saygılar

  • Oya diyor ki:

   Aynı durum bizde de var. 1 Ekime kadar takip edebileceğinizi kim söylediyse doğru söylemiş. Çünkü biz çok sorduk,soruşturduk ve araştırdık bizede öyle dediler. Beklemek istiyorsanız bekleyin derim. Bizde beklemek istiyoruz ama okullar açılacak bunu da gözümüzün önüne gitiriyoruz tabi.

 12. nedret diyor ki:

  oğlumun 2,ci tercih listesini sayfada göremiyorum. 1.ci gözüküyor kazanamadı diye.daha acıklanmadımı merak ediyorum. teşekkürler..

  • Samet diyor ki:

   Çabuk bana faceden tc kimliğni ver çok az kaldı Benim adım samet uygun profil resmim 7 arkadaşımla masada oturuyoruz sen arkadaşlık isteği gonde son gun yani kayıt cuma açıkta kalırsın sana yardımcı olım

   • Oya diyor ki:

    Nedret sakın ne olursa olsun senden istenilen T.C kimlik no,şifre,kullanıcı adı ve vb. şeyleri kimseye verme.

 13. boştakalan diyor ki:

  YHA arkadaşlar ben ilk tercihi yaptım boşta kaldım hiç bi yer gelmedi 2.tercihte meslek liselerinin olduğu için yapmadım okullar p.tesi başlıyor ama ben hala boştayım ne yapmalıyım puanım 368.213 bi arkadaş yorumlarda meb gidin diyo o nasıl oluyuor bi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden yardımlarınız için teşekkr edrm..

  • İrem Akçal diyor ki:

   368.213 puanla anadolu lisesine giremezsin ki. Neden 2. tercihte meslek liseleri olduğu için yazmadın, anca oralar olur. Bence açıkta kalmamak için yap birşeyler.

 14. İrem Akçal diyor ki:

  ROBERT KOLEJİNİ KAZANDIM. TÜRKİYE 3.’SÜYÜM. Adım İrem Akçal. Yedeğe ihtiyacım yok. Hoşçakalın…

 15. Şükrü ZAR diyor ki:

  Arkadaşlar Ben 1 tercihlerde kazanamdım 2 inci tercihlerdede kazanamadım ve kazanamadıgım için meb e gittim ordan kagıt verdiler 3 tercih yaptım 1 taanesini kazandım hemde en istedigim sizde milli egitime gidin yanınızda 1 nufüs cüzdanı 2 ikemahkah getirin yeterli olcaktır…

 16. özge diyor ki:

  arkadaşlar 2.tercihler nerden bakılıyor?

 17. Elif Sevinç diyor ki:

  ya
  neden açılmıyo

 18. Yigit Sezer diyor ki:

  2. tercihlere nereden bakıcaz lütfen yardımcı olurmusunuz ?

  • Samet diyor ki:

   Beneim adım Samet Uygun faceden bana arkadaşlık isteği gonderin fotom 6yada 7 kişiyle foto çekldim bi bakın arkadaşlık isteği gönderin ben herkezin okuluna bakıcam bende site var.

 19. ümmügülsüm çalışkan diyor ki:

  2. tercih sonuçları ne zaman açıklanacak lütfen e posta adresime gönderiniz

 20. belma diyor ki:

  2. tercihlere nasıl bakabilirim

 21. ömer faruk diyor ki:

  ne zaman acklnck ya bu terchokul acılıyor br an önce verseler sunu
  kurtulsak

 22. ugur diyor ki:

  bu ikinci tercihler nezaman açoklanacak

 23. hacer diyor ki:

  arkdaşlar üzülmeyin hakkınızda hayırlısı olsun ben tekstil teknolojisi alanını yazdığımda 4.yedektim daha sonra 10.yedek olduğum kuyumculuk lisesini kazandım Allaha binlerce kez şükrediyorum

 24. teşekkür etmek isteyen biri diyor ki:

  çok teşekkür ederim arkadaşlar aylardır gözüme 1 gram uyku girmiyorsu ve siteyide bulamamıştım çok kötü bi durumdu sitenin linkini baylaşanlar a çok teşekkür ediyorum ALLAH herkesin hakkında hayırlısını versin

 25. hacer diyor ki:

  arkadaşlar canınızı sıkmayın eğer puanınız hiçbir yere yetmiyorsa fen lisesinde veya başka istediğiniz liselerin öğrencileri okuldan atıldığı takdirde yerleşemeyen öğreciler alınıyor eeee bide bağış yaparsan bir arkadaşım 314 puanla sakıp sabancı anadolu lisesine gitmişti atılan öğrecinin yerine

 26. hacer diyor ki:

  kuyumculuk lisesini kazandım

 27. Alirıza diyor ki:

  slm ben imam hatip yazdım 2 ci tercihe ama düz imamhatip hiçbir yerde bulamadım önceden 2 tercih yapmıştım ilk trcihlerim onlar tutmadı ama bu 2 ci tercihimde hiçbir yerde yazmıyor 1 yardım edin allahınızı severseniz okul başlayacak hangi okula gidiceğimi bilmiyorum varmı böyle bişi yardım edin ya

  • nursena diyor ki:

   bak eyer tercihlerin tutmadı ve imam hatip lisesini istiyosan şaçaklıdaki yeni imam hatipe git eyer puanın çok düşük deyilse seni alırlar okulun ismi şaçaklı adil özberk anadolu imam hatip lisesi işallah alırlar seni

 28. buket diyor ki:

  ya bu 2. tercihler ne zamanaçıklanacak okul açılıyo ya

  • dicle öz diyor ki:

   ay çokk sağol ya bende bir türlü bulamıyodum sonuçları teşekkür ederim

  • offf diyor ki:

   arkadaşım biz bunu yaptık ama hiç bi sonuç çıkmıyor bu ne demek oluyor biliyorsan açıklada sevinelim :)

  • ali diyor ki:

   ya ardan açılmıyorki başka ye yokmu ben bulamadımmm

 29. Merve diyor ki:

  Arkadaşlar Şimdik Ben 1 Sene Lise OKudum diyelim SOnra Güzel Sanatlar Lisesine Geçiş Hakkım varmı Bi Anlatırmısınız Lütfen?

 30. Merve diyor ki:

  Arkadaşlar Şimdik Ben 1 Sene Lise OKudum diyelim SOnra Güzel Sanatlar Lisesine Geçiş Hakkım Warmı Bi Anlatırmısınız Lütfen

 31. Ayhan diyor ki:

  2 Tercihlerdede Kzanamadım Ne Yapacagım Arkadaşlar Yardımmm?

  • enes diyor ki:

   hangi siteden baktın söyler misin? lütfen

  • Samet diyor ki:

   Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun Şimdi senin yapcan şey açık öğretim yada milli eğitim bakanına gitcen o seni evinin yanında okula sokmaya çalışcak boş kontejen varsa yani şanslısan biraz zor ama açık öğretime gideceksin

  • offf diyor ki:

   kazanamadığını nerden anladın hiç bi sonuç çıkmaması kazanamadığın anlamına mı geliyor

  • merve y diyor ki:

   arkadaşlar 2.tercihi bende kazanamadım. Yenimahalle milli eğitime gittim . milli eğitim kazanamayanlara bir tercih hakkı daha verdiğini söyledi.tercihler meb’in http://www.meb.gov.tr sitesinde yapılacakmış.hakkımızda hayırlısı olur inş….

 32. sbs mağduru diyor ki:

  Bakın arkadaşlar MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ sitesine girin ondan sonra sınav sonuçlarına tıklayın yıkladıntan sonra 2012YILI MESLEK LİSELERİNE E-KAYIT SONUÇLARINA tıklayın t.cnizle giriş yapın burdan öğrenebilirsiniz ( meb.gov.tr/sinavlar/)

 33. melek diyor ki:

  arkadaşlar site çölmüş 147 yi arıyarak öğrenebilirsiniz :)

 34. atilla diyor ki:

  ya meb e girin orda duyurular kısmında bulucaksınız zaten t.c yazıp giriş yapıyosun çıkıyo karşına ben kazanamadım ama inşallah sizler kazanmışsınızdır.

 35. timurcan diyor ki:

  2.tercihler nerden bakıyoz bbi link verin bizde öğrenelim

  • arda diyor ki:

   arkadaşlar verdiğim link bi sayfa açacak o sayfada sağ tarafta 2012 e-kayıt işlemleri yazıyor ona tıklayın bi sayfa daha gelecek meb.gov.tr/haberler/haberayrinti.asp?ID=9704 yani burası gelecek bu linkin altında 2012 yılı meslek liselerine e-kayıt sonuçları için tıklayınız yazıyor ona tıklayın tıkladıktan sonra tc kimlik numaranızı girin ve karşınıza tablo şeklinde kazandığınız okul felan çıkıyor… Benden bu kadar yararım olduysa ne mutlu bana

 36. 2.tercih sonuçlarını bekleyen mağdur diyor ki:

  Açıklanmadı mı ya hâlâ :(

 37. rıdvan diyor ki:

  inşallah herkes istediği yeri kazanmıştır :)

 38. onur diyor ki:

  hocam ben ikinci tercih yaptım sitesi nedir bunun

 39. mustafa diyor ki:

  arkadaşlar ben sbs de 2. tercih yaptım sonuçları 7etlülde açıklancaktı ama sanırım açıklanmadı bulamadım bugunde uğrşıyorum ama bulamıyorum lütfen bi yardımcı olun

 40. Recep diyor ki:

  LÜtfen 2.tercihler ne zmn açıklancak :(

 41. Recep diyor ki:

  Ya 2. tercihlerin Sitesini Bilen atsın kaç gündür bulamıyorum :(:(

 42. çok şükür diyor ki:

  allahıma binlerce şükür Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kazandım çok şükür :D allah herkeze yardım etsin

 43. buldum diyor ki:

  arkadaşlar internet explorerden aynen bu siteye girin çıkıyo zaten

 44. meltem diyor ki:

  bende kazandım oley ALLAH herkesin gönlüne göre versin :)

 45. kazım diyor ki:

  2012 Yılı Meslek Liselerine E-kayıt Sonuçları 2 tercih arkadaşlar internet ekspiresten baktım buldum sizde oradan bakın acıklanmış

 46. hüseyin diyor ki:

  2.tercihler ne zaman acıklanacak

  • mertcan diyor ki:

   kardeş 2.tercihler hala beli olmadı galiba ama okullara bir sor bende onu bekliyorum sende girdiğinde 1.tercihin sonucumu görünüyor

 47. ilker diyor ki:

  sbs ilk tercihlerinde hiç bir yeri kazanamayıp tekrar 2 tercihlerde bulunanların sonuçları ne zaman ve nasıl öğrenilecek

 48. eren diyor ki:

  arkadaşlar tercihleri öğrenebilme uğruna sabahtan beri pc başındayız sanırım :(:(:(:(:(:(((((((:

 49. dilanur diyor ki:

  ağlıcam artık :(

 50. ADEM diyor ki:

  1.Cİ Sonuclarda Gitcegim Lisede 167 SIRADA YEDEKTEYDIM…

  2. CİYEDE AYNI OKULLARI YAZDIM

  167. YEDEKTEN OLDUGUM OKULU BU SEFER YEDEKSİZ KASANMASIM…

  BOLE YAZIYOR… …. OKULU KAZANDIGINIZ…

 51. samet diyor ki:

  arkadaşlar lütfen allah rızası için biri 2.tercihleere nasıl bakacaz linkini göndersinn LÜTFENNNNNN ALLAH DUALARINIZI KABUL EDER İNŞLLHH:(

 52. esra diyor ki:

  2. tercih sonuçlarına nasıl bakıcam yardım eder misiniz?

 53. aslı diyor ki:

  oleyy be kazandım :DDDDDD

 54. furkan diyor ki:

  e kayıtı buldum ordaki sayı olmuyo :(

 55. gmzzz diyor ki:

  ya benim tercihde kazanamadınız yazıyo peki ben nasıl kayıt olucam

 56. eda diyor ki:

  saat 5 te açıklanıcak dediler bekledim hala hangi sitede olduğunu bulamıyorum of 1. yedekte kaldım 2. tercih yaptım sonuçları bulamıyorum

 57. Duygu Bakan diyor ki:

  kontejan ve yedek kayıt durumumu öğrenemiyorum okul numaram doğru olduğu haşde yanlış diyo

 58. Tunahan diyor ki:

  Arkadaşlar ben gırıyorum ama hep ilk tercih okullarım çıkıyor naapmalıyım lütfen bi yardım edin ?

 59. asdfgh diyor ki:

  meb in sayfasına girin sağ üst köşede 2012 yılı meslek liselerine e kayıt yazı yo tıklatın açılan sayfada aynı yazıya terrar tıklayın tcnizi yazın çıkıo

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.