SBS Lise 2. Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2012

Salı, 7 Ağustos 2012, 12:12 | Bilgi Paylaşımı | 709 Comments
by admin

TEOG yedek yerleştirme sonuçları 2012 , Lise Yedek yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak , 2012 TEOG Yedek Tercih Sonuçları MEB

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarına göre, 467 bin 697 kontenjan için 777 bin 96 aday başvuru yaparken 461 bin 326 aday sisteme dahil ortaöğretim kurumlarına asil kayıt hakkı kazandı.

Ortaöğretime Yerleştirme Puanı’na (OYP) göre gerçekleştirilen yerleştirme sonuçları, www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmaya başlandı. Öğrenciler TC kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini bu adreslerden öğrenebiliyor.Yerleştirme sonuçlarına göre, 467 bin 697 kontenjan için 777 bin 96 adayın tercih başvurusu yaptığı işlemlerde 461 bin 326 aday sisteme dahil ortaöğretim kurumlarına asil kayıt hakkı kazandı. Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilebilecek. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilecek.

”Sınav Sonuç Belgesi”nde, öğrencinin asil kazandığı okul ile yedek kazandığı okul/okullar ve yedek sırası yer alacak. Veliler https://e-okul.meb.gov.tr adresindeki ”Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecek. Ayrıca bu yıl yeni bir uygulamaya geçilerek SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere de sürekli bilgi verilecek.

6 bin 371 kontenjan boş kaldı

Fen liseleri ve sosyal bilimler ile Anadolu imam hatip liselerinde boş kontenjan kalmadı.

Anadolu liselerinde 17, Anadolu öğretmen liselerinde 165, mesleki ve teknik ortaöğretim liselerinde 40 ve özel okullarda 6 bin 149 olmak üzere toplam 6 bin 371 kontenjan boş kaldı.

TEOG Yedek Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

TEOG Lise Boş Kontenjanlar İçin Tıklayın 

Asil kayıtlar 27 Ağustos’ta başlayacak

Tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci 27-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar asil olarak yerleştiği okula giderek kaydını yaptırabilecek. Asil listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu tarihlerde kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybedecek.

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra 03 Eylül 2012 saat 08.00’den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek.

Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırmak zorunda olacak. Kayıt yaptırmayanlar, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybedecek.

Yedek kayıt

Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00’ye kadar sistem tarafından otomatik yapılacak. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül2012 saat 17.00’ye kadar sürecek.

Yerleştirmeler sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği halde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabilecek.

Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybedecek. Herhangi bir okula kayıtlıyken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıklarıtakdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşecek.

Kayıt Hakkı Kazanamayan Öğrenciler

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının (genel lise ve meslek liseleri) 9. sınıflarına yeniöğrenci kayıtları, 13-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında e-kayıt sistemiyle elektronik ortamda yapılacak. Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyenler bölge sınırlaması olmaksızın 10 okul tercihi yapabilecek. Öğrenciler hem genel liseye hem meslek lisesine kayıt yaptıramayacak.

2012 TEOG Yedek Yerleştirme Sonuçları Açıklandığında Bu Sayfada Yer Alacak …

709 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Lise 2. Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2012"

 1. yasin dedi ki:

  Arkadaslar bn lise 1 deyim suan lise 2 ye gecmeden tercih yaptimizda o tercihte saglik meslek liseleri varmi cvp verebilirmisiniz saygilar…

 2. Emine dedi ki:

  Yeter sınav sınav neymiş bee

 3. duygu dedi ki:

  2.tercihlere nerden bakılıyor

 4. funda dedi ki:

  kardeşim ben bu sene 8.sınıfta takdir aldım.okulda da üstelikle başarırıydım.ama sbs de 322 puan aldım.bu seneki sbs deki adalete baksanıza ;o

 5. var dedi ki:

  Puanınız tutmuyosa giremezssiniz anlamıyonuz mu

 6. onur dedi ki:

  anadolu liselerinden sağlık meslek lisesine geçilebilirmi ??

  • Oya dedi ki:

   Evet yatay geçişle geçilebilir. Tabi puanınız istediğiniz okulun puanına uyuyorsa yada istediğiniz okulun yeterli yada boş kontenjanı varsa geçebilirsiniz.

 7. buse dedi ki:

  arkadaşlar bişey sorucam kayıt tarihleri bittikten sonra boş kalan kontenjanlara ne olucak?

 8. Gizem dedi ki:

  http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/oks/Oks2012_MeslekLiseleri_Yerles/Ook_Form_MeslekYerles.asp

  arkadaşlar 2.tercihlere buradan bakıcaksınız burdan sağ tarafta duyurular war ordan tüm duyurulara tıklayıp aşağı doğru indiğinizde şöyle bir yazı wr 2012 Yılı Meslek Liselerine E-kayıt Sonuçları ona tıklayp tc.kimlik numaranızı yzıp tamam derseniz kazanp kzanamadğın yazıyo inşallah istedğniz yeri tutturursunuz :)

 9. kader dedi ki:

  2. tercih sonuçları ne zaman açıklanıcak ve saat kaçta..??

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.