Ortaöğretim – Lise Öğrencilerine Ücretsiz Okul Servisi- 2010 2011

Cumartesi, 2 Ekim 2010, 11:15 | Genel | 8 Comments
by admin

Milli Eğitim Bakanlığı 9. sınıf öğrencilerinin okullarına sorunsuz gidip gelebilmesi ve ortaöğretimi teşvik amacıyla, öncelikli kız öğrenciler olmak üzere ortaöğretimde/lisede öğrencileri ücretsiz taşıyacak. MEB, “Taşımalı Ortaöğretim Uygulaması” konulu bir genelge yayınladı.Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU, genelgede 2016 2017 Eğitim Öğretim yılında 9. Sınıflar için taşımalı ücretsiz taşımalı eğitimin hizmete gireceğini duyurdu.

Taşınması ekonomik olmayan ve ulaşım şartları elverişsiz olan yerleşim birimindeki öğrencilerin pansiyonlu ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmeleri sağlanacak ve bu pansiyonlardaki boş kapasiteler doldurulacak. Bu durumdaki öğrencilerden pansiyona yerleştirilemeyenler taşıma kapsamına alınacak.

5 KM’DEN DAHA AZ MESAFADE TAŞIMA YAPILMAYACAK

Genelgeye göre, il / ilçe belediye sınırları içinde taşıma yapılmayacak. Ancak belediye sınırları içerisinde herhangi bir ortaöğretim kurumu yoksa öğrenciler taşımalı ortaöğretim uygulamasına alınabilecek. 5 km’den daha az mesafede taşıma yapılmayacak.

Taşıma merkezi okulların ders çıkış saati dikkate alınarak taşıma araçlarının geliş ve gidiş saatleri düzenlenecek. Gerektiğinde öğrencilerin öğrenim gördüğü okul müdürlükleri tarafından okulların fiziki imkanları nispetinde öğrencilerin eve dönüş saatlerine kadar geçecek sürede zamanlarının en iyi şekilde değerlendirilmesi için kültürel ve sosyal etkinliklere yönelik çalışmalar yapılacak.

Öğrencilerin taşıma ve yemek işlemleri yürürlükteki ihale mevzuatı çerçevesinde hizmet satın alma yoluyla gerçekleştirilecek ve giderleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca karşılanacak.

Tagged with: , , , , , , , ,

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortaöğretim – Lise Öğrencilerine Ücretsiz Okul Servisi- 2010 2011"

 1. dilan dedi ki:

  Ben lise 2 gctm ve devletten bedava serva ucreti kaldrlms ve puanm yetmedgi icn gecs Yapamiyorm

 2. Sevgi dedi ki:

  ücretsiz taşıma 2011-2012 eğitim öğretim yılında da devam edecek mi?sadece 9.sınıfta mı ücretsiz olacak?erkek öğrenciler de ücretsiz gidip gelebilecek mi?teşekkür ederim.

 3. nihat dedi ki:

  ilköğretim taşıma ihalesini almş bulunuyoruz lise ihalesi malatya milli eğitim müd memur mehmet oktay aynı plaka ile taşıma yapamasınız diyor saatleri çakışmadığı halde ne yapabiliriz

 4. ferde dedi ki:

  göle su gelene kadar kurbağanın canı çıkarilk dönem bittizaten

 5. ferde dedi ki:

  göle su gelene kadar kurbağanın canı çıkar diyorum

 6. Eliif dedi ki:

  inannmayınıız , yalannn habeerdiir , dosttLaarr :D been de 9. sınıff ögrenncisiyim ama nedennsee bana bedava degiill :D – 5 km denn uzak olmasınaa ragmenn ; eviimm — ahhh ahhh , palavraa hepsi bunların :D

 7. arif dedi ki:

  sadece kız öğrenciler mi? erkek öğrenciler kapsama alınacak mı?, alınmazsa haksızlık olmaz mı?

 8. rabia dedi ki:

  bu ücretsiz taşıma ne zaman gerçekleşecek bilgi verir misiniz ??

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.