Ortaöğretim – Lise Tercihlerini Kimler Yapacak Öğrenci mi Okulmu ?

Cuma, 9 Temmuz 2010, 22:42 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

2010 Ortaöğretim Tercihleri öğrenci velisi tarafından I.yerleştirme için 09-20 Temmuz 2010 tarihleri arasında en fazla 12(on iki), II.yerleştirme için 05-11 Ağustos 2010 tarihleri arasında en fazla 6 (altı) tercih olmak üzere http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya http://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapılacaktır. Bireysel tercih yapamayanlar için okul müdürlüğü, tercih işlemlerini öğrenci velisi adına velinin doldurup imzalayarak verdiği Ek-1’deki “I. Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”na ve Ek-3’deki “II. Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”na bağlı kalarak yapacaktır.

b) Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır. Tercihlerle ilgili varsa, her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.

c) Tercihlerin elektronik ortamda hatasız, eksiksiz olarak tercih ve yerleştirme e-kılavuzuna uygun doldurulması gerekmektedir. Tercih listesinden öğrenci velisi, onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacaktır.

Kısaca herkes kendi tercihlerini elektronik ortamda yapabilir fakat tercihlerin onaylanması için yine herhangi bir ilköğretim okuluna gitmeniz gerekiyor. Aksi takdirde onaylanmayan tercihler geçersiz sayılır. Okuldan onaylatmayı unutmayınız …

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortaöğretim – Lise Tercihlerini Kimler Yapacak Öğrenci mi Okulmu ?"

  1. tuba dedi ki:

    tercihleri nasıl yapcaz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.