Ortaöğretim Önlisans KPSS Tercihleri Nasıl Yapılacak – 2011

Pazar, 23 Ocak 2011, 23:00 | Bilgi Paylaşımı | 26 Comments
by admin

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz ayrıca basılmayacak ve dağıtılmayacaktır.

Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için,    10-11 Temmuz 2010tarihlerinde yapılmış olan  2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ortaöğretim mezunları içinKPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih alınma süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

24 Ocak 2011

Tagged with: , ,

26 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortaöğretim Önlisans KPSS Tercihleri Nasıl Yapılacak – 2011"

 1. ismail dedi ki:

  58.90 aldım lıse mezunyum tercıh hakım varmı

 2. ÖZLEM dedi ki:

  sizin işiniz gücünüz yok mu ne buralarda dolanıyonuz

 3. adile dedi ki:

  muhasebe bölümüm sınavdan 73.501 puan aldım birinci tercihte yerleşemedim ikinci tercihte yerleşme olasılığım nedir

 4. hasan dedi ki:

  arkdşlar kpss’ de 2. tercihler ne zaman tam olarak bilginiz var mı

 5. murat dedi ki:

  KPSS KONUSUNDA YARDIMA IHTIYACI OLAN ARKADASLAR muradd_58@hotmail.com

 6. mayki dedi ki:

  agalar bi bilen Allah ın kulu yok mu burda ya soruları toptan cevaplasın hayatım sınav karmaşa oldu bilgililerin dikkatine bana bi ulaşın iskener ısmarlarım bak :)) assassin_r17@hotmail.com

 7. busenaz ece dedi ki:

  siz nekadar yararlı bir şey yaptığınızın farkında mısınız çok yararlandım çok teşekürler herkese selamla

 8. busenaz ece dedi ki:

  az önce soylediklerimden dolayı üzgünüm ama strreste olduğum için ne yaptığımın farkında değilim üüzgünüm bb

 9. busenaz ece dedi ki:

  hayatımızı karartan bu liselerin hepsinden nefret ediom ama ne yapak mecburuz hişşşşşş benim puanim otrtalaması 335 bana bir fikir verin . bb

 10. resul dedi ki:

  86.396 puanla açıkta kaldım ikinci atamada yerleşebilirmiyim

 11. CEYDA NEFER dedi ki:

  ARKADAŞLAR ÖNLİSANS KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK ,BU KONUDA BİLGİSİ OLANLAR AYRINTILI BİR ŞEKİLDE ANLATIRSA ÇOK İYİ OLUR BEKLİYORUM ,YARDIMLARINIZI LÜTFEN ……

 12. serdar dedi ki:

  arkadaşlar biyomedikal cihazteknolojisi m.y.o mezunuyum nereleri tercih edebiliyoruz yardımcı olun

 13. mustafa dedi ki:

  ben kpss den 71,250 aldım atanma şansım nedir

 14. mete dedi ki:

  hıc bı b*k anlamadım ya ne bu

 15. cevap dedi ki:

  Arkadaşlar tercih yapmak için kpss aday işlemleri yazıp tıklayın.Aday işlemlerine giriş yapın.Oradan okuyarak ilerleyin.15 tane tercihinizi yazıp yollayın.Ama çok dikkat edin.Tercihlerinizi yanlış yazmayın.

 16. arife dedi ki:

  biz arkadaşımla oturduk internete iyice baktık ama malesef tercih hakkında bi fikir sahibi olamadıkarkdaşım puanı 63.999 o end. meslekten mezun ben ise 65.177 düz lise mezunuyum biz nasıl retcih yapcaz yardımcı olursanız cok ama cok seviniriz

 17. MURAT dedi ki:

  ben sınva yeni girdim ortaögretim puanım 66.75 tercih yapabilirmiyim yapabilirsem nasıl yapılıyor acaba bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim

 18. hüseyin dedi ki:

  ilk defa tercih yapıyorum bana yardın edermisiniz?

 19. hatice dedi ki:

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre alınacak olan kamu personeli için başvurular bugün başladı. ÖSYM resmi sitesi www. osym .gov .tr KPSS Tercih kılavuzu pdf dosyalarını ise yayınladı. 2011 KPSS tercih kılavuzu Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans grupları için ayrı kategoriler içermekle beraber PDF formatında yayında. ÖSYM 2011 KPSS Tercih kılavuzu basımı yapılmayacak ve posta yolu ile gönderilmeyecek.

  ÖSYM 2011 Tercih kılavuzunun dikkatle okunması ve kadro ve pozisyonlar için yapılacak tercihlerin de özenle seçilmesi gerekiyor. Zira ÖSYM tercih kılavuzunun ‘Genel Açıklamalar’ kısmında kılavzun ilk sayfasında mnemli uyarılar bulunuyor. KPSS 2010 Sonuçları ile herhangi bir pozisyona yerleştirilen adaylar atamaları yapılamasa daha bu puanı tekrar kullanamayacaklar. Yerleştirme işlemlerinde ise Ortaöğretim mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

  Tercihler ÖSYM sitesi www. osym . gov . tr üzerinden yapılacak ve posta yoluyla hiçbir tercih kabul edilmeyecek. Tercihler için başvuru tarihleri ise 24 Ocak – 2 Şubat tarihleri arası. T.C. kimlik no ve aday şifresi ile yapılacka olan tercihler ÖSYM resmi sitesinden yapılacak. Şifresiniş kaybeden adaylar ise yeni şifrelerini Aday İşlemleri Sayfası’ndan ücretsiz edinebiliyorlar.

 20. hatice dedi ki:

  arkadaşlar tabiki herkes tercih yapabilir. Ayrıca tercihlerinizi ösymnin sitesinden yapıyorsunuz.

 21. sibel dedi ki:

  yasemin kendine ait olan kodları yaz ve tercih listesindekilerle eşleştirmeye çalış.3003 bayan olmak vs gb

 22. hande dedi ki:

  tercih kılavuzunu acamıyorum yardım edermisiniz acaba ?

 23. musa durna dedi ki:

  nasıl tercih yapacağımı bilmiyorum.. yazacağım yerler elimde hazır ama tercih yapamadım …bana kim yardımcı olabilir

 24. ercan dedi ki:

  70 altı alan tercih yapma hakkına sahipmi????

 25. yasemin dedi ki:

  ticaret meslek lisesi muhasebe bölümü mezunuyum ilk kez tercih yapacağım lütfen yardım :(

 26. meltem demir dedi ki:

  tercih tarihlerinin ilk günü tercihte bulunmakla son günü tercih yapmak arasında bir fark var mı?erken tercih yapan hemen yerleştirilir mi?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.