Ortaöğretimde – Lisede Bütün Kız Öğrencilerine Okul Servisi Ücretsiz

Pazartesi, 30 Ağustos 2010, 22:42 | Genel | 4 Comments
by admin

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, “Ortaöğretimdeki kız çocuklarının taşıma ücretini devlet karşılayacak” dedi.Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yeni eğitim öğretim sezonuna ilişkin bir müjde verdi. Kız çocuklarının orta öğretimdeki taşıma ücretlerinin devlet tarafından karşılanacağını açıklayan Bakan Çubukçu, bu sayede kız çocuklarının okullaşma oranını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Bir televizyon programına katılan Bakan Çubukçu, yeni dönemde ortaöğretime gidecek olan kız çocuklarının taşıma masraflarını devletin karşılayacağını açıkladı. Ekonomik sıkıntı nedeniyle çocuğunu okula gönderemeyen ailelere destek verdiklerini söyleyen Bakan Çubukçu, “Bu yıl, kız çocuklarımızın ortaöğretime erişimlerini artırmak için taşıma ücretlerini biz karşılayacağız” dedi.

Bakan Çubukçu, “Bugün, ilköğretimdeki kız ve erkek çocukları arasındaki okullaşma oranı yüzde 1 ‘in altına düşmüş durumda. Ancak bu yetmez çünkü kız çocuklarımızın ortaöğretime devamları hayatlarında anahtar bir rol oynuyor.” diye konuştu.

Kaynak:Haber7  30.08.2010

Tagged with: , , , , ,

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortaöğretimde – Lisede Bütün Kız Öğrencilerine Okul Servisi Ücretsiz"

 1. sultan şeker dedi ki:

  ücretsiz servis uygulaması ne zaman gelecek meyil atar bilgi verirseniz sevinirim

 2. sultan şeker dedi ki:

  ücretsiz servis ne zaman uygulanacak meyil atar bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 3. ESENGÜL dedi ki:

  çok beyendim kız çocuklarına okul servisleri ücretsiz olmasına
  ilk okula giden kızım var acaba onlarda faydalana biliceklermi
  her okulda varmı varsa ne zaman gerçekleşicek bunu duyururmusunuz mail yoluylada atsanız olur

 4. rabia dedi ki:

  bu ücretsiz servis ne zaman gerçekleştireleck

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.