Ortaöğretim/Önlisans KPSS-2 İçin Yeni Giriş Belgesi Gelecekmi

Cuma, 26 Kasım 2010, 22:24 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

28 Kasım Pazar günü sınava girecek olan memur adaylarının bir kısmının da olsa hâlâ cevabını bulamadığı bir soru var: “28 Kasım Pazar günü yapılacak olan KPSS-2 İçin yeni giriş belgem neden gelmedi? ya da gelecek mi?”28 Kasım Pazar günü yapılacak olan KPSS-2 İçin herkes daha önce(Eylül ayında) kendilerine gönderilen eski giriş belgeleriyle sınava gireceklerdir. ÖSYM  yeni giriş belgesi çıkartmadı ve yaptığı açıklamada eski giriş belgelerinin geçerli olacağını belirtti. Bu sebeple sınava girecek olan memur adayları yeni giriş belgesi beklemesinler.

Eylül ayında gönderilen sınav giriş belgesini kaybedenler ya da imha edenler, yeni giriş belgesini şu an itibariyle ancak Ankara’ya ÖSYM’ye giderek çıkartabilirler.

İşte ÖSYM’nin Bu Konuda Yaptığı Resmî Açıklama:

BASIN DUYURUSU

(26 Kasım 2010)

2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı

Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin Geçerliliği

Bugünkü bazı basın yayın kuruluşlarında 28 Kasım 2010 tarihinde yapılacak olan 2010-Kamu Personel  Seçme   Sınavı’na ilişkin olarak “Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin Geçerliliği” konusunda yanlış anlaşılabilecek özellikteki haberlerden dolayı aşağıdaki açıklama yapılmıştır.

Daha önceden de duyurulduğu üzere 2010-Kamu Personel  Seçme   Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) 28 Kasım 2010 tarihinde yapılacaktır. Bu sınava adaylar, sınav tarihi olarak 26 Eylül 2010 tarihini gösteren Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri ile katılacaklardır. Bu nedenle bu belge elinde bulunan adayların ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile ÖSYM Bürolarından yeniden belge edinmeleri gerekmemektedir. Adaylar bu belgeleri ile 28 Kasım 2010 tarihinde yapılacak sınava gireceklerdir.

Ancak, bazı binalar veya salonlarında oluşan değişiklik nedeniyle bu yerlerde sınava girecek sınırlı sayıdaki adayın sınav yeri değişmiştir. Merkezimiz tarafından sınav yeri değişen adaylara durumu belirten bir yazı ekinde 28 Kasım 2010 tarihini gösterir yeni Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi gönderilmiştir. Sadece bu adayların 28 Kasım 2010 tarihini gösterir Belgeleri geçerli olacaktır.

Kamuoyunun ve adaylarımızın Başkanlığımız tarafından duyurulan bilgiler dışındaki haber ve yorumlara itibar etmemelerini diliyoruz.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.