6:18 pm - Perşembe Ağustos 21, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Ortaöğretim/Önlisans KPSS Atanmak İçin En Az Kaç Puan Gerekir

Pazar, 1 Haziran 2014, 16:21 | Bilgi Paylaşımı | 1.951 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

2014  Ortaöğretim / Önlisans KPSS sınavı 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak. Tercih sürecinde akıllarda atanmak için en az kaç puan gerektiğine dair soru işaretleri var. Bu soruya net cevap verebilmek için Öncelikle ÖSYM’nin 2014 memur alımları için tercih kılavuzunun yayınlanması gerekiyor. 2014 KPSS doğrultusunda hazırlanacak tercih kılavuzunda açıklanan kontenjanlar dahilinde KPSS taban puanları azalabilir ya da artabilir.

Bizler bir öngörüde bulunursak. 2014 KPSS ile memur alımlarında Önlisans mezunları bir adım önde olacaklar. Zirâ kurumlar istihdam edeceği memurların Önlisans mezunu olmasını daha çok tercih etmektedirler. Ayrıca kalifiye(vasıflı) eleman sayısının Önlisans mezunlarında daha fazla olması da bu durumun sebeplerinden biri.

Ortaöğretim(Lise) mezunlarından en şanssız kesimi ise “Düz Lise” mezunları olarak görülüyor. Meslek Lisesi mezunlarının teknik bilgileri de olduğundan dolayı, lise mezunları arasında en çok alım meslek lisesi mezunlarından olacaktır. Bu durumda 70 puan alan bir önlisans mezununun ataması yapılırken 90 puanlı bir düz lise mezunun ataması yapılmazsa şaşırmamak gerekir.

Özet olarak düz lise mezunlarının(özürlü grubu hariç) bir memurluğu kazanabilmesi için gerçekten çok yüksek bir puana ihtiyaçları olacak.

Sizlere biraz fikir vermesi amacıyla ÖSYM tarafından 2012′de yayınlanan Ortaöğretim-Önlisans KPSS Yerleştirme Taban Puanlarını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

 

KPSS’de Atanmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir / Video

 

KPSS Lise ve Önlisans Puanları nasıl Hesaplanır / Video

eokulegitim.com’un özel haberidir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Tagged with: ,

1.951 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortaöğretim/Önlisans KPSS Atanmak İçin En Az Kaç Puan Gerekir"

 1. ahmey diyor ki:

  Ben ticareteslek lisesi buro yonetimi ve sekreterlik mezunuyum atanabilmem icin kpss den en az kac almam lazim

 2. NAGİHAN diyor ki:

  BEN KONYA DA İKİNCİ ÖĞRETİM KAZANDIM VE KPSS YE DE BAŞVURDUM EGER KAZANIRSAN HEM ÇALIŞIP HEM OKUMAK NASIL OLACAK YADA SAATLERİ VE ÜCRETLERİ NASIL OLUR? BİLEN VARSA BANA YARDIMCI OLABİLİR Mİ?

 3. ersin diyor ki:

  2014 kpss ortaöğretim sınavına giricem elektrik elektronik bölümü okuyorum atanmam için kaç puan yeterli olur.

 4. GÖKHAN diyor ki:

  2006 kpss ortaögretımden 150 sorudan 126 netle 89,878 aldım ve atanamadım !!! düz lise mezunuydum 2-3 puan daha alsam belki atanabilirdim !!! gerçi imamlar ve kuran ögreticileri 45-50 puanlarla atanmıştı !!! 2010 da 120 sorudan 75 netle 80,143 puan almışım tercih bile yapmadım !!! bu sene önlisans mezunu olarak girecegim, hedefim 90-95 puan almak !!! kesin atanmak için bu puan şart çünkü…

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.