2:27 pm - Salı Mart 26, 0672
Sponsorlu bağlantılar

Ortaöğretim/Önlisans KPSS Atanmak İçin En Az Kaç Puan Gerekir

Cumartesi, 18 Ekim 2014, 7:38 | Bilgi Paylaşımı | 2.380 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

2014  Ortaöğretim / Önlisans KPSS sınavı 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılan KPSS sonuçları açıklandı. Tercihler 17 Kasım’da başlayacak. Tercih sürecinde akıllarda atanmak için en az kaç puan gerektiğine dair soru işaretleri var. Bu soruya net cevap verebilmek için Öncelikle ÖSYM’nin 2014 memur alımları için tercih kılavuzunun yayınlanması gerekiyor. 2014 KPSS doğrultusunda hazırlanacak tercih kılavuzunda açıklanan kontenjanlar dahilinde KPSS taban puanları azalabilir ya da artabilir.

Bizler bir öngörüde bulunursak. 2014 KPSS ile memur alımlarında Önlisans mezunları bir adım önde olacaklar. Zirâ kurumlar istihdam edeceği memurların Önlisans mezunu olmasını daha çok tercih etmektedirler. Ayrıca kalifiye(vasıflı) eleman sayısının Önlisans mezunlarında daha fazla olması da bu durumun sebeplerinden biri.

Ortaöğretim(Lise) mezunlarından en şanssız kesimi ise “Düz Lise” mezunları olarak görülüyor. Meslek Lisesi mezunlarının teknik bilgileri de olduğundan dolayı, lise mezunları arasında en çok alım meslek lisesi mezunlarından olacaktır. Bu durumda 70 puan alan bir önlisans mezununun ataması yapılırken 90 puanlı bir düz lise mezunun ataması yapılmazsa şaşırmamak gerekir.

Özet olarak düz lise mezunlarının(özürlü grubu hariç) bir memurluğu kazanabilmesi için gerçekten çok yüksek bir puana ihtiyaçları olacak.

Sizlere biraz fikir vermesi amacıyla ÖSYM tarafından 2012’de yayınlanan Ortaöğretim-Önlisans KPSS Yerleştirme Taban Puanlarını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

 

KPSS’de Atanmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir / Video

 

KPSS Lise ve Önlisans Puanları nasıl Hesaplanır / Video

eokulegitim.com’un özel haberidir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Tagged with: ,

2.380 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortaöğretim/Önlisans KPSS Atanmak İçin En Az Kaç Puan Gerekir"

 1. yasemin diyor ki:

  ortaöğretim mezunu ve kpss de 70 alan biri tercih yapabilir mi yapabil,rse nelere tercih verebilir

 2. baba diyor ki:

  Cevap neden vermiyorsunuz

 3. baba diyor ki:

  Sosyal hizmet önlisans 79 aldım sıralama 700 . Atanırmıyım bide

 4. sosyal hizmetler önlisans 79 aldım sıralama 700 atanma şansım varmı diyor ki:

  Sosyal hizmet 79 atanjrmıyım

 5. Aysel diyor ki:

  Ben sosyal hizmetler onlisans mezunuyum .Bu donem bolumumden alim yapilacakmi.kamu yonetiminden dort yilliga devam ediyorum.kppss den 70 yakin bir puan aldim atanabilirmiyim.

 6. özge diyor ki:

  Ben isletme önlisans mezunuyum kaç puanla atanirim cevap verirseniz sevinirim teşekkürler..

 7. oznur diyor ki:

  Kpssden 89.86 aldim turkiye geneli siralamam 701 brans 16.yim 3001den atanma durumum nedir esimde askeri personel o yuzden es durumundan tayinde sorun cikmayacak yerleri dusunuyorum

 8. ferdi özmentes diyor ki:

  Ben meslek lisesi mezunu.olacam Allahin izniyle 2016 kpss den kac puan alsam devlet kademesine atanirim.

 9. ayse diyor ki:

  Merhaba ben 2014 kpss den 83.5 puan aldım ınsaat trknıkerym kendı bolummden atanamm ama duz memurluktan atanma sansm var mı lütfen bır cevap

 10. bekir diyor ki:

  İyi gunler hocam ben iki yillik halkla iliskiler ve tanitim mezunuyum kpss den kac puan alirsam atanma sansim olur ve atanabilecegim yerler ve departmanlar hangileridir soruma cevap verirseniz sevinirim simdiden tesekkur ederim …

 11. semra diyor ki:

  kpss den 58 aldım orta öğretim nerelere gidebilirim

 12. semra diyor ki:

  58 aldım kpss den nereye gde blirim orta öğretim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.