ÖSS LYS Ek Yerleştirme Başvuruları Ne Zaman Yapılacak 2011

Cuma, 19 Ağustos 2011, 11:09 | YGS LYS | 6 Comments
by admin

Üniversite Yerleştirme sonuçları 19 Ağustos 2011 tarihi itibariyle açıklanmış bulunmakta. Bir yükseköğretim öğretim  programına yerleşemeyen adaylar için ÖSYM tarafından ikinci bir hak verilecek. Her yıl yapılan bu uygulamaya bu yılda yapılması kesin gözüyle bakılıyor. ÖSYM Üniversite ikinci yerleştirme işlemleri üniversitelere kayıt işlemlerinden sonra başlayacak. Bir yükseköğretim programını kazanıp da süresi içerisinde kayıt yaptırmayan adaylardan boşalacak yerlere ikinci bir yerleştirme yapılacak. İkinci yerleştirme tarihlerini üniversite kayıt tarihlerinden sonra takip edebilirsiniz.

2011 Eylül ayı sonundan itibaren alınacak ek yerleştirme başvurularının ardından bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar ekim ayının ikinci haftası itibariyle kayıt yaptırabilecekler.

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "ÖSS LYS Ek Yerleştirme Başvuruları Ne Zaman Yapılacak 2011"

 1. adem dedi ki:

  arkadaşlar ben 54 binlerdeyim ardahan fen edebiyat verdim gelmedi bu nasıl iştir. bunun açıklamsı ne olabilir

 2. Burcu. dedi ki:

  Arkadaslar ılk tercıhte yerlesıp kayıt yaptırmazsanız, ıkıncı tercih hakkınıız yook..

 3. memi dedi ki:

  büşracım sana katılıyorum… ben 57 bindeyim bende açıkta kaldım kimler yerleştiyse artık bilmiyorum….. bende anlamadım bu devleti…

 4. büşRa dedi ki:

  58.000 kontenJan boş kaLmş ..
  o kaDar miLLeTte yerLeşmeDi ..böLe dewLetiN böLe düzeNine …..!

 5. ramazan dedi ki:

  bende bu sene aynı durumdayım herhangi bi çözüm yolu varmı siz ne yaptınız!!!

 6. ali kubilay dedi ki:

  2010-ÖSYS’de sadece sınavsız geçiş için başvuran adaylardan açıköğretimin kontenjansız programları hariç bir yükseköğretim programına yerleşmemiş olanlar da 2010-ÖSYS ek yerleştirmeye başvuracaklardır.
  Bana 2 senelik çıktı şimdi ben oraya kayıt yaptırmıcam ve ikinci tercihi beklicem bu arada kayıt zamanıda geçmiş olacak yani ikinci tercihdede tutmazsa açıktamı kalıcam!!!

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.