ÖSS – LYS Ek Yerleştirme Kılavuzundaki Bilgiler Değişebilir 4 Ekim 2010

Pazartesi, 4 Ekim 2010, 19:05 | YGS LYS | 13 Comments
by admin

ÖSYM, resmi internet sitesinde bugün( 4 Ekim 2010) bir uyarı yazısı yayınladı. Ek yerleştirme kılavuzunda, tercihlerin başlayacağı 6 Ekim 2010 tarihine kadar bazı değişikliklerin (düzeltmelerin) yapılabileceğini hatırlatan ÖSYM, adayların mağdur olmaması için ek yerleştirme kılavuzunu tercihlerin başlayacağı 6 Ekim 2010 tarihinde mutlaka yeniden indirip incelemerini istedi. İşte ÖSYM’nin resmî yazısı:

2010-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu 4 Ekim 2010 tarihinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır. Kılavuz adaylara ön bilgi amacıyla yayımlanmıştır. Tercih işlemlerinin başlayacağı 6 Ekim 2010 tarihine kadar zorunlu hallerde Kılavuzda değişiklik yapılabilecektir. Adayların tercihlerini yapmadan önce 6 Ekim 2010 tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden güncellenerek yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

6 Ekim 2010 tarihinden sonra Kılavuz bilgilerinde zorunlu olarak yapılması gereken değişiklikler ÖSYM’nin internet adresinden ayrıca duyurulacaktır. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.”

ÖSYM

13 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "ÖSS – LYS Ek Yerleştirme Kılavuzundaki Bilgiler Değişebilir 4 Ekim 2010"

 1. furkan dedi ki:

  kardeşim nedir bu ösym nün rezilliği. tek dertlerri varsa oda öğrencinin hayatını mahvetmek. bir sorunları daha var. ilk tercihte okul kazananlar ikinci tercihlerde sadece açık öğretim yazabiliyor. tercih klavuzuna bir kere açık öğretim fakültesi yazdıktan sonra o iptal edilmiyor. şimdi ben yaptım iptal edemiyorum ne halt yiyeceğim peki??? haram olsun bütün hakkımm

 2. müfit dedi ki:

  4 ekimde açıklanan kılavuzda anadolu üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü yeni açılmış kontenjan olarak gözüküyordu 6 ekimdeki kılavuzda yok acaba kaldırıldımı?

 3. damla dedi ki:

  ek yerleştirme tercihlerini hangi siteden yapıyoruz arkadaşlar….

 4. deniz dedi ki:

  ne degişikligi olmuş?

 5. rıza dedi ki:

  6 EKİMDE BAŞLADI İŞTE.S DEĞİŞİKLİK OLUCAKMI ?

 6. pınar dedi ki:

  yok artık ya daha neler yazık arkadaslar sizeee doğru bir şey yok ki hangi yanlışı düzelticekler :(((((

 7. emrah dedi ki:

  yaw şu işi halledin allah rızası için bunalıma girdim evde nekadar dam varsa doğrucam en sonun da :)

 8. beren dedi ki:

  ya bu ne saçmalık. düzeltmeler bugüne mi bırakılır. milyonlarca öğrenci bugünü bekledi. hiç mi yazık değil ya??? Rabb’im sabır

 9. deniz dedi ki:

  ne gibi bi degişiklik olucak acaba bi bilginiz varmı ?

 10. recai dedi ki:

  Bir kerede bir işi doğru düzgün yapın be kardeşim bu nedir ya!

 11. ayşegül dedi ki:

  bence tercihlerin başladığı gün içerisindeki bir zaman diliminde bu gecikmeden dolayı bizlerden özürde dilemelidir neden diye sorulacak olunursada ösymdeki karışıklıklar istifalar vb gibi unsurların gecikmelere vede psikolojimizin alt üst olmasını gösterebilirim

 12. ayşegül dedi ki:

  bencede bu işin bir hal çaresine bakılmalı hemde çok acil olarak bu tercihi bekleyen biz çareşiz öğrenci grubunu çok müşkül bir durumda bıraktı ösym

 13. Duman dedi ki:

  bencede değişiklik olmalı bin küsur boş yer denen bi üniversitede 300 kadar bile boş yer görünmüyor

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.