ÖSYM – KPSS İçin Adres Bilgisi Nasıl Değiştirilir

Pazar, 19 Eylül 2010, 9:08 | Bilgi Paylaşımı | 113 Comments
by admin

Başvurudan sonra adres, telefon no, e-posta adresi gibi bilgilerinde değişiklik meydana gelen adaylar bu değişiklikleri ÖSYM tarafından belirtilen tarihe kadar, http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik/YU Numaraları ve şifreleri ile giriş yapmak suretiyle kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ce yapılan A ve B Grubu kadro ve/veya pozisyonlara yerleştirme işlemleri sonuçları internet üzerinden duyurulmakta, yerleştirme sonuçlarına ilişkin olarak adaylara herhangi bir belge gönderilmemektedir. Bu nedenle internet üzerinden bilgi değişikliği yapma süresi sona erdikten sonra Merkezimize ulaşan iletişim bilgileri değişikliği dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Güncelleme 19 Eylül 2010: ÖSYM’de meydana gelen kopya skandallarıyla birlikte Ortaöğretim/Önlisans KPSS ertelendi ve Lisans KPSS’de Eğitim Bilimlerinin iptal edilip tekrar edilmesine karar verildi. Sınav giriş belgesi ve sınav giriş yerleri açısından bu konuda ziyaretçilerimize bilgi verme gereği duyduk.

Önlisans/Ortaöğretim KPSS’ye Girecek Olanlar: Sınav normalde 26 Eylül 2010 tarihinde yapılacaktı fakat alınan kararla sınav ileri bir tarihe ertelendi.ÖSYM yaptığı açıklamada sınavı ekim ayına yetiştirmeye çalışacaklarını belirtti.Bu sınava tekrar başvuru alınmayacak. Ve adaylara gönderilmiş olan giriş belgeleri olduğu gibi geçerli olacak. Bu yüzden elinize ulaşan belgenizi saklayınız. Sınav giriş yeriniz belgenizde yazan yerdir. Bu durum değişmeyecektir.

[reklam2]

Lisans KPSS-Eğitim Bilimleri Sınavına Girecek Olan Öğretmen Adayları:

31 Ekim 2010 tarihinde yapılacak, 2010-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Testine girecek olan adaylardan adres ve sınav merkezi değişikliği yapmak isteyenler, bu değişikliği ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sistemi üzerinden şifreleri  ile kendileri  yapacaklardır. Adres ve/veya  sınav  merkezi değişikliği 1 Ekim 2010 Cuma günü saat 23:59’a kadar yapılabilecektir. Adres ve/veya sınav merkezi değişikliği isteği Merkezimize dilekçe ile bildirilmeyecek, bu amaçla gönderilen dilekçeler kesinlikle işleme konulmayacaktır.


eokulegitim.com

Tagged with: , , , , , ,

113 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "ÖSYM – KPSS İçin Adres Bilgisi Nasıl Değiştirilir"

 1. ayşe dedi ki:

  Arkadaşlar ciddi sağlık durumundan dolayı kpss giriş yerini (adresini)değiştirmek istiyorum . Nasıl değiştireceğim konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

 2. Gülseven dedi ki:

  20014 kpss sinav yerimi degistirmek istiyorum, mümkünmü????

 3. pirzade dedi ki:

  merhabalar hocam ben kpss 2014 kaydını kendim yaptıım ama bir sorunla karşılaştım eğitim bigilerimde hala okuyor yazıyordu değişiklik yapamadım dilekçe ile diplomanın onaylı kopyasını göndermem gerekiyormuş eger ben bu işlemleri yapmaz isem ne gibi bir sorunla karşılaşabilirim.
  sonuçta mezun oldum diplomada elimde

 4. emre dedi ki:

  Adresimi osym’den nasil gegistire bilirim acil

 5. ismail dedi ki:

  ögrenim durumunda bölğmümü yanlış yazılmış.internette degiştiremiyorum.bana yardımcı olur musunuz?ne yapmalıyım bilmiyorum

 6. özden dedi ki:

  adres değişikliği yapabilir miyim

 7. Q7 dedi ki:

  aday işlemleri sisteminden sınav bilgilerimi güncelleden değiştirebilirsin

 8. lokman dedi ki:

  bn bu işin te a………. s…………………. adresimi yanlış yazmışlar

 9. gdas dedi ki:

  adres değişikliği nasıl yapabilirim çokkkkkkkkkkkkk acilllllllllllllllllllllllllll

 10. TUTKU dedi ki:

  Posta kodumu nasıl degiştirebilirim?
  çok acil.

 11. TUTKU dedi ki:

  POSTO KODUMU NASIL DEGISTIREBILIRIM ACILL CVP VERRMISINIZ

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.