ÖSYM Sınavları MİT ve Emniyet'le Koordineli Olarak Yapacak

Pazartesi, 25 Ekim 2010, 16:22 | Genel, YGS LYS | 0 Yorum
by admin

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) baltayı taşa vuran ÖSYM işi iyice sıkı tutmaya başladı. ÖSYM bu konudaki ilk sınavını önceki gün(24 Ekim 2010) gerçekleştirilen YDUS’ta verdi. Sınav sorularının basılacağı matbaa MİT(Milli İstihbarat Teşkilatı) ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından didik arandı. Teknolojinin nimetlerinden de faydalanılarak matbaa ortamıyla her türlü elektronik iletişim kesildi.

MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünün geniş çaplı araması ve kontrolleri sonucunda matbaa’ya “Temizdir” raporu verildi. ÖSYM bu rapor doğrultusunda geniş güvenlik önlemleriyle soruları matbaaya aktardı ve soruların basımı gerçekleştirildi.

ÖSYM’nin ertelediği sınavlardan birincisini dün(24.10.2010) Ankara’da gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde, üniversitelerin tıp fakültelerinde ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinde daha üst düzey seviyede Yan Dal Uzmanlık Eğitimi görmek isteyen adayların katıldığı ”Sonbahar Dönemi Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı” (YDUS), alınan yeni güvenlik önlemleri eşliğinde yapıldı.

Sınavın soru kitapçıklarının basımının yapıldığı Bilkent’teki matbaa ”akademik hakem ve şahitlerin” 24 saat gözetimi ve denetimi altında tutuldu. Her türlü uzaktan erişimi engelleyici sistemlerle donatılan matbaa, kapalı döneme girmeden önce Ankara Emniyeti ve Milli İstihbarat Teşkilatı uzmanlarınca kontrol edildi.

ÖSYM’nin bundan sonra gerçekleştireceği KPSS,YGS,LYS,DGS,TUS,YLSY,YDUS,KPDS,ALES vb. tüm sınavlarda aynı güvenlik tedbirlerinin uygulanacağı bildirildi.

Öte yandan, soruların sızdırıldığı düşüncesiyle iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Ekim 2010 Pazar günü gerçekleştirilecek.

25.10.2010

Tagged with: , , , , ,

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.