Özel Yetenek Sınavlarına Girebilmek İçin YGS'den Kaç Puan Almak Gerekir

Pazartesi, 19 Temmuz 2010, 10:22 | YGS LYS | 1 Yorum
by admin

Yetenek sınavlarına girmek için YGS’ye mi, yoksa LYS’ye mi girmek gerekiyor? LYS’de moda tasarım bölümüne girebilir miyim?

Yetenek sınavlarına başvurabilmeniz için YGS’den 140 puan barajını aşmanız yeterli. LYS’ye girmenize gerek yok. Merkezi yerleştirme ile öğrenci alan moda tasarım bölümü bulunuyor. Bu bölümün puan türü kılavuzda YGS-5 puanına göre tercihte bulunmak gerekiyor

Tagged with: , ,

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Özel Yetenek Sınavlarına Girebilmek İçin YGS'den Kaç Puan Almak Gerekir"

  1. İsmail Manisalı dedi ki:

    Merhaba yetenek sınavlarına girmek istiyorum fakat kafama takılan bazı konular var o yüzden size danışmak istedim. Ygs puanımızın üzerine okul puanı eklendiğinde oluşan o puanla girebilir miyim. Yani su sekilde diyelim ki.puanim 152 ama benim girmek istediğim üniversite 160 ve üzeri puan istiyor iste okul puanim eklenirse omeklenen puan işe yarar mı? Ayrıca ben ygs 1-2 meznuyum. Bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler. .

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.