Özgürlük İle İlgili Kompozisyon

Çarşamba, 23 Nisan 2014, 17:35 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Özgürlük Hakkında Kısa Yazı, Özgürlük İle İlgili Kompozisyon

Özgürlük kişinin dilediğini dilediği zaman yapabilmesi, hiçbir güç tarafından engellenmemesi anlamına gelmektedir. Özgürlük insanın sahip olabileceği en değerli duygulardan bir tanesidir. Kişi özgürlüğün kıymetini özgürlüğü kısıtlandığı zaman anlar.

Toplumun belirli kuralları elbette ki vardır. Kişi bu kurallar çevresinde dilediğini dilediği şekilde gerçekleştirebiliyorsa özgürdür. Özgürlüğün tek sınırı başkalarının haklarını sınırlandırmamaktır. Özgür insan kuşlar gibi hürdür, nereye isterse oraya uçar ve özgür bir insanın hayal gücünde sınır yoktur Esaret altında yaşayan kişiler dünyanın en acınılası insanlarıdır ve bu nedenle hiç kimse özgürlüğünden alı konulmamalıdır.

Özgür olmayan kişi kendini engellenmiş ve mutsuz hisseder. Bu bir insana yapılacak en büyük kötülüktür. Dünyada hiç kimse hiçbir insanın özgürlüğünü engellememelidir. Esaret altında yaşayan toplumlar kendini geliştiremez ve bu da toplumda sonraları çok daha büyük sorunların yaşanmasına sebep olur. Bu nedenle özgürlük kavramına gerektiğinden çok daha fazla önem verilmelidir.

Özgürlük Hakkında Kısa Kompozisyon İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.