Özgüven İle İlgili Kompozisyon

Salı, 18 Ekim 2016, 18:48 | Genel | 6 Comments
by ozden

Özgüven Hakkında Kısa Yazı, Özgüven İle İlgili Kompozisyon

Özgüven kişinin kendisine olan güveni ve bir işi başarabileceğine olan inancı demektir. Özgüveni yerinde olan kişiler hayatta her zaman başarıyı yakalar ve karşısına çıkan zorluklar karşısında hiçbir zaman pes atmaz.

Özgüven sahibi olan kişiler kendilerine olan saygıları ve güvenleri ile toplumda karşılarına çıkan olaylarda ön plana çıkarlar ve çekinmeden sorumlulukları üzerlerine alabilirler. Özgüveni olmayan kişiler ise çekingendir ve hiçbir işte başarılı olabileceklerine inanmazlar. Başaramayacağını düşünen insan dolaylı olarak hiçbir şeyi başaramaz. Bu nedenle özgüven insan için çok önemli bir kavramdır.

Kişi özgüven sahibi olabilmek için çocukluktan itibaren ailesi tarafından bu yönde eğitilmelidir. Başarılı olan çocuk her zaman ödüllendirilmeli ve başarısız olan çocuk asla eleştirilmemelidir. Başaramayacağını düşünen kişi hiçbir zaman başaramaz. Bu nedenle kendine güvenmek başarı için çok önemli bir etkendir.

Özgüven İle İlgili Yazı Kısaca Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Özgüven İle İlgili Kompozisyon"

  1. Gjjg dedi ki:

    Cidden güzel ödevime çok yardımcı oldu ??

  2. Akıllı dedi ki:

    İyi mi kötü mü bilemedim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.