Paylaşmanın Önemi Hakkında Kompozisyon

Pazar, 19 Şubat 2017, 14:29 | Genel | 6 Comments
by tayyar

Paylaşmanın önemi, eşyalarımızı başkalarıyla paylaşmanın önemi hakkında kompozisyon paylaşacağız.

Dünya dengesiz bir düzen üzerine kurulmuştur. Yani herkes eşit bir şekilde yaşamamaktadır. Bazı insanlar zengin bir hayat sürerken bazılarıysa fakirdir. Bazılarının çok malı olmasına rağmen bazıları bu malların hiçbirine sahip olamaz. Toplumda sosyal adalet ve eşitliğin sağlanması adına zenginlerin mal ve eşyalarını fakirlerle paylaşmaları gerekmektedir. Bu sayede toplumda gelir adaletsizliğine bağlı sosyolojik sorunların önüne geçilir. İslam dini zekat gibi bir paylaşma yöntemini farz olarak koymuş ve böylece toplumda aşırı zenginlerin ve aşırı fakirlerin oluşmasını engelleyen doğal bir set kurmuştur. Bu sayede zenginler fakirlere yardım etmeyi ve mallarını paylaşmayı bir görev olarak addetmiş, böylece insanlar arasında mal kavgası oluşmasını önlemiştir.

Paylaşmak sadece bir malı veya eşyayı değil duyguları da kapsar. İnsanlar iyi günlerinde mutluluklarını, kötü günlerinde acılarını paylaştıkça sorunların üstesinden gelir. Toplumların mutlu yaşaması için iyi ve kötü günlerde birlikte hareket ederek birbirlerinin açıklarını kapatarak daha huzurlu bir toplumun inşasında çalışırlar. Bu nedenle paylaşmak hem maddi hem manevi birçok sorunun önüne geçecektir.

images (1)

Paylaşmanın Faydaları Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Paylaşmanın Önemi Hakkında Kompozisyon"

 1. Gamze dedi ki:

  İnsallah cokk guzel cikar ama guzel bir kompozisyona benziyor

 2. irem dedi ki:

  çok güzel bir kopozisyon

 3. Uğur dedi ki:

  Çok güzel bir kompozisyon teşekkür ederim

 4. Melih dedi ki:

  Çok güzeldi sağolun.

 5. ayşe dedi ki:

  çokk güzel işallah işime yarar

 6. mehmet dedi ki:

  gerçekten çok güzel bir kompozisyondu işime çok yaradı teşekkür ediyorum.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.