Pişmanlık ile İlgili Kompozisyon

Cumartesi, 6 Nisan 2019, 18:25 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Pişmanlık hakkında Kısa Yazı, Pişmanlık ile İlgili Kompozisyon

Pişmanlık bir şeyi yaptıktan sonra o şeyi yapmamış olmayı istemek ve yapılan şeyin o şekilde yapıldığına üzülmektir. Maalesef ki son pişmanlık fayda etmez ve yaşanan pişmanlıklar kişide sadece bir vicdan azabı olarak kalır. Bu pişmanlığa kapılmamak için kişinin davranışlarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Pişmanlık insanın yaşayabileceği duyguların en kötülerindendir. Pişman olan insan geri dönemez, yaptığı şeyi başa alamaz ve yaptıklarını değiştiremez. Bu nedenle insanın içi çok kötü bir dygu ile kaplanır. İnsan pişman olduğu davranışı ger alamayacağından önceden düşünerek hareket etmeli ve pişman olacağı şeyler yapmamalıdır.

Her insanın hayatı boyunca yaşadığı pişmanlıkları olur. Önemli olan bu hatalardan ders almak ve aynı hatayı bir daha tekrarlamamaktır. İnsan pişmanlıklarını bile ders aldığı sürece değerlendirebilir. Bu nedenle hatalarımızdan ders almayı öğrenmemiz gerekmektedir.

Son Pişmanlık Fayda Etmez Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Pişmanlık ile İlgili Kompozisyon"

  1. öznur dedi ki:

    Çok güzel \(*o*)/

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.