Propolisin faydaları nelerdir

Cumartesi, 6 Ekim 2012, 23:07 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Propolisin yararları,
Propolis nerelerde kullanılır,
Propolis hakkında bilgi

Propolisin güçlü antimikrobiyal aktivitesinden dolayı, propolis doğal antibiyotik olarak bilinir. Yapılan birçok sayıda araştırma da propolisn yüksek antimikrobiyal olduğunu göstermiştir. Propolisin MRSA da dahil olmak üzere 21 tür bakteri üzerinde, 9 tür mantar üzerinde, Giardia’nın da dahil olduğu 3 protozoa türü üzerinde ve Herpes ve Influenza’nın da dahil olduğu geniş yelpazeli virüsler üzerinde inhibitör etkisi bulunmuştur.

Bunların dışında ayrıca propolisin geniş ölçüde tedavi edici özellikleri vardır. Bu özellikler arasında antikanser etki, antioksidan etkis, yara kapama ve doku tamir etkileri, sindirim sistemi etkileri, deri enfeksiyonları etkisi, anti,-inflamatory etki, anastezik etki, bağışıklık sistemi etkileri, kalp-damar sistemi etkileri ve diş sağlığı etkisidir.
Propolis içerisindeki flavanoid seviyesinin yüksek olmasından dolayı, bu ürün insanlarda oksijen radikallerine karşı yakalayıcı olarak görev görür. Ayrıca ilginç olarak vitamin C’nin okside olarak zarar görmesini engeller.

Klinik çalışmalar propolisn bronşit ve benzeri rahatsızlıkların, influenza ve herpes, deri mantarları, diş ve diş eti rahatsızlıklarında, ülser, yanık ve abselerde, kulak enfeksiyonlarında, giardi ve kolitde, vajinal ve servikal rahatsızlıklarda etkili olduğunu göstermiştir.
————————————————————————————————————————————————————-

Propolisin faydaları nelerdir Propolisin yararları, Propolis nerelerde kullanılır, Propolis hakkında bilgi Propolisin güçlü antimikrobiyal aktivitesinden dolayı, propolis doğal antibiyotik olarak bilinir. Yapılan birçok

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Propolisin faydaları nelerdir"

  1. Kadriye Soluk dedi ki:

    Evet arkadaşlar çok doğru propolis çok faydalı ama sadece propolis değil. Kestane balı, arı sütü, çiçek ve çam balları, polenler. Arı ürünlerinin hepsi çok yararlı hepsine sahip ve hepsini kullanan bir bireyin hasta olma riskinin neredeyse olmadığını söylüyorlar.
    Hatta bir Hadis-i Şerifte rabbimiz şöyle buyurmuş;”Ölümden başka her derde devadır”
    Ben uzun zamandır araştırma yapıyorum birkaç site buldum hem bilgi hemde çok güzel ballı tarifleri yayınlıyorlar ben yazayım isteyen arkadaşımız olursa girsin baksın :)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.