Protein İçeren Sebzeler Nelerdir

Salı, 22 Ekim 2013, 22:49 | Genel | 0 Yorum
by onur

Protein İçeren Sebzeler Hakkında Bilgi

Protein vücudun yapısını oluşturan temel madde olarak besin grupları arasında en önemli olanlardan biridir.Aynı zamanda protein vücuda gereken enerji için de kullanılır.Yetişkin bir erkeğin günlük protein ihtiyacı 70 gr iken kadınlarda bu rakam 60 gr’dır.

proteinler

Hayvansal ürünler olan et ve türevleri,yumurta,peynir gibi besinler protein içeriği en yüksek olan gıdaların başında gelir. Özellikle kızarmış balık yüksek miktarda protein içerir. Ancak bilinenin aksine et ürünlerinin dışında havuç,kuşkonmaz,muz,ıspanak,portakal,bezelye gibi sebze ve meyveler de protein içermektedir.

Enerji kaybı olmadan zayıflamak isteyenler de protein içerikli diyet listelerini tercih etmektedir. Et ürünleri,süt,yumurta vb ağırlıklı Hollywood Diyeti,İsveç Diyeti ve Dukan Diyeti gibi proteinli diyetler en etkili ve hızlı zayıflatan diyetler arasındadır. Protein hangi sebzelerde bulunur.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.