Robert Bunsen Kimdir Hakkında Bilgi – 2011

Perşembe, 31 Mart 2011, 0:33 | Genel | 2 Comments
by admin

Robert Bunsen için Google’dan özel doodle jesti. Robert Bunsen kimdir sorusunun cevabı Google ana sayfasındaki Robert Bunsen’i yansıtan hareketli görsel olan doodle tasarımı ile aydınlanıyor, işte Robert Bunsen için muhteşem doodle ve Google’dan Bunsen’e muhteşem bir bir doğum günü armağanı… İşte Robert Bunsen Hakkında Bilgiler:

Google ana sayfa logosu olarak bilinen doodle tasarımlarına bir yenisini daha ekledi ve doğum günü anısına Robert Bunsen için harika bir hareketli logo tasarladı. Ünlü Alman kimyager Google tarafından unutulmadı ve Robert Bunsen milyonların açılış sayfası Google’dan duyuruldu. 1900’lü yılların ünlü bilim adamı Robert Bunsen 31 Mart 1811’de doğdu ve analitik kimya üzerine çalışmalar yapan ünlü kimyager bugün Google doodle logo tasarımı ile hatırlandı.

Robert Bunsen 1900’lü yıllarda bilime öncülük eden ünlü isimlerden birisiydi. Kimya alanındaki çalışmaları ilham kaynağı olan Robert Bunsen Kirchoff ile beraber spektral analizi bularak da tarihe geçmiştir. Bir deneyinde ise gözlük kullanmadığı için tek gözünü şanssız bir şekilde kaybetmiştir. En önemli çalışması ile Spektral Analiz yöntemi ile Güneş’in çalışma sistemini açıklamaya çalışması olmuştur.

Robert Bunsen elektriksel akımın üç boyutlu analizini yaparakda çalışmalarına önemli datalar eklemiştir. Ayrıca ikili cesiom ve rubidium elementlerinin de bulucusudur. Matematik ve Fiziği birleştiren çalışmaları hakkında önemli eserleride yayınlanmıştır.

Astronomide yeni bir çağ başlatan Robert Bunsen Berlin Üniversitesi’nde Matematiksel Fizik Koltuğu’na oturmuştur.

Google’dan özel hareketli doodle

Google geleneksel doodle tasarımlarına Robert Bunsen ile bir yenisini daha ekledi. Yine hareketli bir doodle ile karşımıza çıkan Google, ünlü Alman kimyager Robert Bunsen için deney düzeneği şeklinde hazırladığı logosu ile dikkatleri Robert Bunsen üzerine çekmeyi başarıyor. Tarihteki ünlü isimlere ve olaylara logosu üzerinden hatırlatma yapan Google 31 Mart 2011 doodle ile kayıtlara geçti.

Robert Bunsen 30 Mart 1811, 16 Ağustos 1899 yıllarına yaşadı ve, kimya, matematik ve elektrikle ilgili çalışmaları ile günümüze ışık tutan ve tarihte yer eden ünlü bilim adamlarından birisi oldu.

Robert Bunsen,Robert Bunsen Kimdir,Robert Bunsen Google Doodle 31 Mart 2011,Robert Bunsen Hayatı Hakkında Bilgiler,Robert Bunsen Önemi ve Hakkında Bilgi

Robert Bunsen’i Daha Önce Duymuş muydunuz? Bu Bilgi Faydalı Oldu mu? Aşağıdan Anında Yorumunuzu Yazabilirsiniz …

Tagged with: , , , ,

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Robert Bunsen Kimdir Hakkında Bilgi – 2011"

  1. ferhat kılıç dedi ki:

    Daha önce duymamıştım.bilgi bilgidir gayet mantıklı olmuş. Teşekkürler

  2. Öğretmen Bey dedi ki:

    Çok teşekkür ederim. Robert Bunsen’i daha önce sorsaydınız hiç duymamıştım. Öğrendim sayenizde. Google geçenlerde de bizden birini Evliya Çelebi’yi ana sayfasına koymuştu.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.