Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Kompozisyon

Pazartesi, 3 Aralık 2018, 16:47 | Genel | 9 Comments
by ozden

Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Ne Demek, Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Kompozisyon

Sabır bir kişinin sahip olması gereken en önemli erdemlerin başında gelmektedir. Sabırlı olan kişiler azim ve kararlılıkla hiç pes etmeden çalışarak istedikleri başarıyı elde ederler. Sabır en çok bunaldığımız ve sıkıldığımız anlarda beklemeyi bilmek anlamına gelmektedir.

Sabır zorluklar karşısında yılmadan mücadele ederek işin sonunu bekleyebilmektir. Hayat bazen bizim istediğimiz gibi davam etmeyebilir. Yaptığımız işlerde elbette ki zorluklar karşımıza çıkacaktır. Bu zorluklar karşısında isyan etmeden dayanabilme ve zor günlerin geçmesini beklemeye sabır adı verilir. Atalarımız sabrı anlatmak için şöyle söylemişlerdir: Sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır. Buradan da anlaşıldığı gibi sabırlı olan kişiler bir gün gelip emeklerinin karşılığını alacaktır.

Sabırsız kişiler her işlerinde zorluklardan sıkılıp pes ederler. Bu da onların başarıya ulaşmalarına engel olur. Bu nedenle sabırlı olmamamız gereken durumlarda pes etmememiz, dayanma gücümüzü kullanarak işin sonunu getirebilmemiz gerekmektedir. Sonunda mutlu olmak, istediğimizi elde etmek istiyorsak mutlaka sabırlı olmayı öğrenmemiz gerekmektedir.

Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

9 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Kompozisyon"

 1. almira dedi ki:

  bence guzel ama meyvesi-tatlidir la nie bişi dememişki ? ama guzel…

 2. Leyla dedi ki:

  Pro bence cok haklı fakat sen pelin hiç haklı değilsin ama bence

 3. Pro dedi ki:

  Bence iyi ama yani meyvesi tatlı yani örnek :mesela sen derslerinden iyi not için sabır edersin ve en sonunda notların yüksek olursa sen bir ödül alırsın ve yani meyvesi tatlı anlamı burdan gelir

 4. Pelin dedi ki:

  Bence çok doğru söylüyor.Sabretmek öyle kolay değil.Sabreden var edemeyen var. Elbette sabır acı olsa bile meyvesi tatlıdır.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.