Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Kompozisyon

Cuma, 2 Mayıs 2014, 2:59 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Ne Demek, Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Kompozisyon

Sabır bir kişinin sahip olması gereken en önemli erdemlerin başında gelmektedir. Sabırlı olan kişiler azim ve kararlılıkla hiç pes etmeden çalışarak istedikleri başarıyı elde ederler. Sabır en çok bunaldığımız ve sıkıldığımız anlarda beklemeyi bilmek anlamına gelmektedir.

Sabır zorluklar karşısında yılmadan mücadele ederek işin sonunu bekleyebilmektir. Hayat bazen bizim istediğimiz gibi davam etmeyebilir. Yaptığımız işlerde elbette ki zorluklar karşımıza çıkacaktır. Bu zorluklar karşısında isyan etmeden dayanabilme ve zor günlerin geçmesini beklemeye sabır adı verilir. Atalarımız sabrı anlatmak için şöyle söylemişlerdir: Sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır. Buradan da anlaşıldığı gibi sabırlı olan kişiler bir gün gelip emeklerinin karşılığını alacaktır.

Sabırsız kişiler her işlerinde zorluklardan sıkılıp pes ederler. Bu da onların başarıya ulaşmalarına engel olur. Bu nedenle sabırlı olmamamız gereken durumlarda pes etmememiz, dayanma gücümüzü kullanarak işin sonunu getirebilmemiz gerekmektedir. Sonunda mutlu olmak, istediğimizi elde etmek istiyorsak mutlaka sabırlı olmayı öğrenmemiz gerekmektedir.

Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın