Sabır ile İlgili Kompozisyon

Pazartesi, 29 Şubat 2016, 19:39 | Genel | 6 Comments
by ozden

Sabır Hakkında Kısa Yazı, Sabır ile İlgili Kompozisyon

Sabır bir kişinin sahip olması gereken en önemli erdemlerin başında gelmektedir. Sabırlı olan kişiler azim ve kararlılıkla hiç pes etmeden çalışarak istedikleri başarıyı elde ederler.

Sabır zorluklar karşısında yılmadan mücadele ederek işin sonunu bekleyebilmektir. Hayat bazen bizim istediğimiz gibi davam etmeyebilir. Yaptığımız işlerde elbette ki zorluklar karşımıza çıkacaktır. Bu zorluklar karşısında isyan etmeden dayanabilme ve zor günlerin geçmesini beklemeye sabır adı verilir. Bir atasözümüz sabrı şöyle ifade eder: Sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır. Buradan da anlaşıldığı gibi sabırlı olan kişiler bir gün gelip emeklerinin karşılığını alacaktır.

Sabırsız kişiler her işlerinde zorluklardan sıkılıp pes ederler. Bu da onların başarıya ulaşmalarına engel olur. Bu nedenle sabırlı olmamamız gereken durumlarda pes etmememiz, dayanma gücümüzü kullanarak işin sonunu getirebilmemiz gerekmektedir.

Sabırlı Olmanın Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Sabır ile İlgili Kompozisyon"

 1. nefise dedi ki:

  Çok iyi

 2. nisa dedi ki:

  fena değil

 3. sevo dedi ki:

  HİİİİİİÇ BEĞĞĞĞENMEEEEEDİİİİİMMMM

 4. kalo dedi ki:

  çok saçma kompozizyon du

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.