Sağlık ile İlgili Atasözleri ve Anlamları

Cumartesi, 17 Mayıs 2014, 1:49 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Sağlık Hakkındaki Atasözlerine Örnekler, Sağlık ile İlgili Atasözleri ve Anlamları

Hasta Yatan Ölmez Eceli Gelen Ölür: Hastalanan her insanın öleceği düşünülmemelidir. Çünkü bir insan sadece eceli geldiğinde ölür. Eğer ecel gelmemişse bir insan ne kadar hastalanırsa hastalansın mutlaka iyileşecektir.

Güneş Girmeyen Eve Doktor Girer: Sağlıklı olmak için güneş gören evlerde oturmalıyız. Çünkü güneş görmeyen evler sağlıksızdır ve buralarda yaşayanlar sık sık hasta olur.

Sağlık Varlıktan Yeğdir: Bir insanın ne kadar parası ne kadar malı olursa olsun sağlığı yerinde değilse bunların hiçbir anlamı yoktur. Bu nedenle sağlıklı olmak varlıklı olmaktan daha önemlidir.

Ayağını Sıcak Tut, Başını Serin; Gönlünü Ferah Tut, Düşünme Derin: İnsanın sağlıklı olması için birkaç önemli kural vardır. Bu, kişinin ayağını ve başını koruması ile başlar. İnsan hastalanmamak için başını serin, ayağını sıcak tutmalıdır. Bir başka önemli kural ise ruh sağlığı ile ilgilidir. Bunun için de kişi her zaman rahat olmalı ve kendisine her şeyi dert etmemelidir.

Sağlığın Önemini Vurgulayan Sözler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.