Savurganlık İle İlgili Kompozisyon

Perşembe, 15 Mart 2018, 20:07 | Ödev | 2 Comments
by ozge2017

Bu dünyada yaşam sürdürebilmesi için kendisine en çok nimet sunulmuş olan canlılar, şüphesiz ki insanlardır. İnsanların yaşamak için karşılamaları gereken bir takım temel ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu temel ihtiyaçlarını doğanın kendisine sunmuş olduğu imkanları değerlendirerek karşılayabilmesi mümkün olmaktadır. İnsan, çok fazla şeye sahiptir. Fakat sahip olduğu her şey için dikkat etmesi gereken bir konu vardır ki, o da savurgan olmamaktır. Bizler de bu bilinci yaymak adına hazırlamış olduğumuz bu çalışma ile birlikte sizlere savurganlık ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

savurganlık ile ilgili görsel sonucu

Bir insanın sahip oldukları ile ilgili hiç bitmeyecekmiş gibi davranması çok yanlıştır. Sahip olduğumuz çok değerli şeyler insanların savurgan olması nedeniyle bir gün yok olabilir ya da azalabilir. Bu nedenle hayatta sahip olduğumuz her şeyi ihtiyacımız ola kadar kullanmamız gerekmektedir. İhtiyacımız olandan fazlasını kullanmamız savurganlığa girmektedir. Bir insanın savurgan olmasının hem kendisine hem de doğada bulunun tüm canlı ve cansız varlıklara olan zararı oldukça büyüktür. İnsanların savurganlık yaptığı konular arasında doğal kaynakların ihtiyaç dışı tüketilmesi, var olan paranın ihtiyaç dışı yerlere harcanması ve tabağımızdaki ya da tencerimizdeki yemeklerin dökülmesi gibi durumlar yer almaktadır.

İnsanlar savurgan olmaya devam ederlerse gelecek nesillerin hayatı sıkıntıya girecektir. Bu nedenle her insanın savurgan olmamaya özen göstererek yaşam sürdürmesi önemlidir.

Savurganlık İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Savurganlık İle İlgili Kompozisyon"

  1. aslı dedi ki:

    çok güzel de çok uzun

  2. Gökçe dedi ki:

    Cok guzel

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.