>SBS Başvuru Tarihi Ne Zamana Kadar Uzatildi?

Cuma, 28 Mayıs 2010, 0:54 | Genel | 0 Yorum
by admin

>TEOG(seviye Beirleme Sınavı) başvuruları için 8-26 Mart 2010 tarihleri arasında öğrencilere süre tanınmış, daha sonra taleplerin yoğunluğu sebebiyle 5-9 Nisan arasında ek süre verilmişti.
       

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik TEOG için çeşitli nedenlerle başvuramayan toplam 583 bin aday tespit edildi. Çeşitli nedenlerle başvuramayan bu adayların, sınav ücretini yatırmaları koşuluyla başvuru yapabilmeleri kararı alındı. Adaylar, bugünden itibaren sınavın yapılacağı tarihten iki gün öncesine kadar başvuru yapabilecekler.        

Başvurmak isteyen adaylar, MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile internet sitesinde yer alan telefonlar aracılığıyla veya dilekçeyle irtibat kuracak. İlgili birimler, başvurmak isteyen adaya banka hesap numarası verecek ve adaylar sınav ücreti olan 10 TL’yi yatırarak, sınava başvurmuş sayılacak.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.