SBS İçin Görevlendirilen Bazı Gözetmen Öğretmenler Sınava Gelmeyebilir !

Cuma, 8 Haziran 2012, 9:07 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Memur maaşları sonucu istediği zammı ve ek ödemeyi alamayan ; bunun üstüne bir de Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’dan ummadıkları sözleri işiten öğretmenler TEOG Sınavı sırasında , görevlendirildikleri okula gitmeyerek bu durumu protesto etmeyi amaçlıyor. Öğretmenlerden ‘TEOG’ boykotu. Yarın yurt genelinde gerçekleştirilecek Seviye Belirleme Sınavı’nda (TEOG) görevli öğretmenler, rapor alarak gözetmenlik yapacakları sınav merkezlerine gitmeyecek. Ek ödeme mağduriyetleriyle ilgili olarak bu kararı alan öğretmenler, sanal ortamda örgütlenerek sınavı boykot edecek.

TEOG boykot

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, konuyla ilgili AKŞAM’a şunları söyledi:

‘Öğretmenlerin yüzde 70’ine yakını sınavı boykot ederek ek ödemelere ilişkin tepki göstermek istiyor. Sendika olarak boykot kararı almadık. Ancak bu eyleme hak veriyor ve destekliyorum. Bu konuda sadece üyemiz olanların değil, diğer sendika üyesi ya da örgütsüz olan öğretmenlerin de talebi var.’

Eğitim-Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız da, öğretmenlerin internet üzerinden örgütlenerek böyle bir girişimde bulunduğunu belirterek, ‘Konuyu merkezi olarak değerlendirdik ancak boykot kararı almadık’ dedi. Bu arada öğretmenlerin yarınki sınavı boykot edeceğinin duyulması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin olağanüstü toplanarak, sınav güvenliğinin nasıl sağlanacağını görüştüğü açıklandı.

Kaynak : AKŞAM – 8 Haziran 2012

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.