SBS Lise 2. Tercihleri Ne Zaman Yapılacak – 2011

Pazartesi, 26 Temmuz 2010, 11:27 | Bilgi Paylaşımı | 191 Comments
by admin

Seviye Belirleme Sınavı’nı kazanarak tercihte bulunan ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin yerleştirme sonuçları 26 Temmuz tarihi itibariyle açıklandı. TEOG’de başka tercih yapılmayacak. Süreç şöyle işleyecek:

Tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenciler, 1–5 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek. Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu tarihe kadar kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybedecek.
Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 6 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Öğrenciler, e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara 8-12 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıtlarını yaptıracak. 8-12 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kalan kontenjanlar ile yedek listeye göre kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler 13 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren ilan edilecek. Öğrenciler, e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 15-19 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar yaptıracak.
Hiçbir ortaöğretim kurumuna yerleştirilmeyen öğrencilerle başvuru yapmayan öğrencilerden genel liseye kayıt yaptırmak isteyenler ise 1-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında genel lise müdürlüklerine müracaat edecek.
Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyenler ise yine aynı tarihlerde ”https://e-okul.meb.gov.tr” adresinden en fazla 10 adet tercih yaparak e-kayıt başvurusu yapacaklar.

AA – 26 Temmuz 2011

TEOG Lise 2. Yerleştirme Tercihleri Ne Zaman Yapılacak,Ortaöğretim 2. Tercihleri Ne Zaman 2011,Lise 2. Tercih Başvuruları Ne Zaman Yapılacak,Lise 2. Tercih İşlemleri Ne Zaman 2011

191 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Lise 2. Tercihleri Ne Zaman Yapılacak – 2011"

 1. Adınız ... dedi ki:

  2. tercihler yapıldı galiba

 2. FİLİZ dedi ki:

  2. TERCİH NE ZAMAN ACIKLANACAK

 3. senem dedi ki:

  ya arkdaşlar ben açıklanacak yeri biliyorum ama açıklanmamış http://www.meb.gov.tr son duyurulardan en altakine giriyoruz hala açıklanmamış benim iploma puanım 63.77 ben meslekleri ve imam hatipleri seçtim ya şimdi de açıklanmamış ne yapıcaz ayrıca 7-14 eylül kesin kayıtlar var lütfen yarım edin meb saygılarımla

 4. ceren dedi ki:

  2.tercihlere nereden bakıyoruz arkadaşlar lütfen cevap verin ? okullara gittim pazartesi açıklanacağını söylediler kafam karıştı lütfen bana yardımcı olun.

 5. izzet dedi ki:

  lise 2tercihlernezaman yapılacak tarihverebilirmisiniz.

  • Adınız ... dedi ki:

   2. tercih ağustosun 31 i son biliyordum.ve geçti de bu tercih sonuçları da eylülün 7 sinde açıklanacak dediler.. ben böyle biliyorum..

 6. zeliha dedi ki:

  benim puanım 268 yanı bunnunla tercih yapamadım 2tercihleri beklememi soylediler ama tercih nasıl yapıcamı bilmiyorum yardım edermisinz :(((

 7. dileknkandil dedi ki:

  kızımın puanı 315 hiçbir okul gelmedi acaba 2.tercih var mı?

 8. ben böyle işin...... dedi ki:

  bu nasıl iş ya delirmek üzereyim ikinci tercih yapılacakmı yapılacaksa ne zaman cevabı bilipte söylemeyenin taa…………

 9. zübeyde dedi ki:

  arkadaşlar 2. tercihler ne zaman lğtfen bri söylesn.

 10. aslı topkaya dedi ki:

  meslek lisesi 2. t
  ercih sonuçları

 11. meryem dedi ki:

  ya sbs 2. tercihler ne zaman yapılacak ya bi cvp verin nolursunuz :(

 12. emre dedi ki:

  ya arkdaşlar 1. tercihde yedeklerde kaldım, sonra okula gittiğimde diplomayla tercih yaptım ama ne zaman açıklanacağını bilmiyorum bilen yardımcı olabilir mi ?

 13. aydın altun dedi ki:

  mrb ben sbs 1. tecıhlere yerleşemedim 2. tercıhler ne zaman açıklanacak.

 14. gizem çiçekli dedi ki:

  ben tercih yaptm ama tutmadı hiç biri acaba 2.tercih hakkım varmı ? varsa 2. lise tercihleri ne zmn yapılıcak ?

 15. emre dedi ki:

  2012 sbs 2. tercih başvuruları ne zaman yapılacak yardımcı olurmusunuz lütfen acil

 16. maruz melek dedi ki:

  allah anamur köprübasi i.ö.o müdürü hüseyin kahveci biz ögrencilerine yaptıysa hepsini tek tek cektirsin onun yüzünden benim hayatım karardı bize ne 2. tercih oldugunu nede 3.tercih oldugunu söylemedi 1. tercihi bile adam akıllı yapmadı onun salaklıgı yüzünden düz liseye gidicem herhalde yalancı sahtekar verdigi sözlerin aerkasında durmayan bi müdür işte allah kimsenin basına böyle bilgisiz bi müdür düşürmesin aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn cümlemize allah askına ya benim puanım 340 anadolu lisesi yedekten tutar ama işte o müdür yokmu neyse ohhhh be içimi döktm :)) :((!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • adı lazım değil baş harfi ben dedi ki:

   başına gelenin neredeyse tıpatıp aynısı benim başıma geldi:( ikinci tercih hakkımı kullanmak istiyorum uleeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnnnnnnn

 17. irem dedi ki:

  Pardon ama 2. tercihleri nasıl biz yapamıyoruz? ne biçim sistem bu? istediğimiz yeri kazanamadık tekrar tercih yapmak isteyeceğiz bilgisayar nerden bilecek ya hayret bişey

 18. isimsiz dedi ki:

  ikinci tercıihler olucak mı

 19. ilker dedi ki:

  lise 2 tercihler ne zaman yapılacaktır
  yardımlarınızı beklıyorum

 20. hicran dedi ki:

  2.tercihler nezamn yapılıyor ?

 21. alime dedi ki:

  2012 sbs 2. tercihler ne zaman ve yedek liste dışinda başka bir okula kaydolabilirmiyim

 22. MEHMET HAN COŞKUN dedi ki:

  arkadaşlar palu imam hatip lise puanını bilises hotmailim mete.094@hotmail.com a yollasın

 23. kıristal kelebek dedi ki:

  yha bnm okul çıktı ama bn o okulu istemiom başka tercih yapma hakkım war mı nolur söyleyin yha :'(

 24. selma dedi ki:

  tercihleri iptal edip yeniden yapma hakkmız varmı?

 25. samet dedi ki:

  arkdaşlar bk.344 ne anlama geliyor

 26. yasin dedi ki:

  diplomaya göre yapılan tercih sonuçları ne zaman açıklandı mı arkadaşlar nerdenbakılıyo bilen varmı???????????????????????

 27. Çağla dedi ki:

  Arkadaşlar,ben diploma notuyla tercih yaptım ama sonuçlarını hiçbir şekilde bulamıyorum. Bulanlar varsa yardımcı olabilirler mi acaba ?

 28. nur dedi ki:

  yha arkadaşlar bugün açıklanmıyomu diploma puanıyla yapılan sonuçlar

 29. ümit dedi ki:

  yaw diploma puanı ile yaptım 2. tercihi nerden bakcam 2. tercihlere diploma puanı ile yaptım ama

 30. şüheda dedi ki:

  ya arkadaşlar bn 1.ci tercihlerde ful yedekteyim 2 .ci tercihler ne zman açıklanacak ? kimi ayın 16sı diyo kimi 5 eylül diyo ya :D ayın kaçında yardımcı olun lütfen ? :)

 31. kübra dedi ki:

  ya bnde 2. tercihimi yaptım peki sonuçlar ne zaman açıklanıcak bi bilgisi olan varsa sölesin lütfen :(

 32. Şeyda dedi ki:

  arkadaşlar ben 2.tercihi internetten nasıl yapabilirim bii bana söleyebilirlwermii

  • doğa dedi ki:

   ikinçi trçihi sen yapmıyacan istediğin okula ğidecen ön kayıt yapıyorlar puannın t utuyorsa alırlar zaten okula gitttiğinde okul müdür yardımcısı nın yanına gidecen o senin tercihini en başa yazarak önkayıdı bitiriyor :)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.