SBS – Lise 2. Yerleştirme İçin Son Başvuru Tarihi Ne Zaman 2010

Çarşamba, 28 Temmuz 2010, 14:22 | Bilgi Paylaşımı | 8 Comments
by admin

Lise yerleştirme işlemleri sonucunda bir liseye yerleşemeyen ya da yerleşitiği liseden memnun olmayan ve tekrar tercih yapmak isteyen öğrenciler için 2. yerleştirme başvuruları 5 Ağustos 2010’da başlayacak ve 11 Ağustos tarihinde sona erecek. Öğrenciler 2. yerleştirme tercihlerinde 6 tercih yapma hakkına sahipler. İlk yerleştirmede yerleşen öğrenciler ve tekrar tercih yapmak isteyen öğrenciler şimdiki kazandıkları okula ön kayıt yaptırsınlar. Eğer 2. yerleştirme sonucunda bir liseye yerleşemediğiniz takdirde ilk yerleştiğiniz ve önkayıt yaptırdığınız liseye kayıt yaptırabilirsiniz. Fakat 2. yerleştirmede yerleşmeniz durumunda ilk kazandığınız okula kayıt yaptıramazsınız, 2. yerleştirmede kazandığınız okula kayıt yaptırmak zorunda kalırsınız.

2. yerleştirme sonuçları 16 Ağustos 2010’da açıklanacak.

Tagged with:

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS – Lise 2. Yerleştirme İçin Son Başvuru Tarihi Ne Zaman 2010"

 1. eren dedi ki:

  yha arkadaşlar siz ne düz lissinden bahsediosunuz hepsi anadolu oldu düz liseye gidenler zaten üniversiteyi kazanması 100de 7 ihtimal anadolu veya fen lisesini yazarsanız üniversiteyi 100de 90 kazanırsınız bakın mesela ben balıkesirde oturuorm bizim evin yanında bahçelievler lisesi var düz lise anadolu oldu şimdi yapım aşamasında öğretmenlerimlede konuştum anadolu olunca eğitimdeki fark değişin uyanın arkadaşalr alo!!!!!

 2. iris dedi ki:

  yah çq zzor durumdym düz liselere ikAMETKAH ORDA OLMADIĞI İÇİN ALMIOLAR DIŞARDA KALMAKTN KORKUORM DİLEKÇE VERDİLER EĞER İŞE YARAMAZSA DIŞARDA KALIRMIYM :(

 3. hacı dedi ki:

  nerden ögrenecegim 2 yerleştirme sonucunu

 4. farukkurt dedi ki:

  YAHUOKAR ARIYORUM NASILSİSTETEM BİRTÜRLÜ NEREYE YERLŞMİŞİM ÖYRENEMEDİM

 5. lala123 dedi ki:

  bu nasıl bi sistemdir Yha hiç bi okul Almıyok neymiş çorlu lisesi anadolu olmuş sanki dörtdörtlük eğitim veriolarda nimet abla sana sesleniyrum duy bu çocukların sesini boşta kalıpta okuyamayanların sesini Duy

 6. melike dedi ki:

  ya arkadaşlar bende giremedim nerden bakacaz bu 2. yerleştirme arkdaşlar bileniniz varsa lütfen söleyin önemli bişey bu …?

 7. mercan dedi ki:

  bende katılıyorum merve arkadaşımıza adanadayım bende hangi düz lise daha iyi lütfen bildirin.LÜTFEN ADANA(SEYHAN-ÇUKUROVA).ama nedeniyle bildirin en iyi düz lisenin kaç mezunu var tertipi nasıl öğrencileri nasıl detaylı blgi lütfen..acele edin tercihe az kaldı.

 8. mreve dedi ki:

  ya arkadaşlar ben bu işten gıcık aldım.2.tercihtende bişey çıkmadı.geriye düz lise kalıyor..ama hangi düz lise adanadaki en iyi düz lise hangisi lütfen bildirin.yayımlayın (seyhan-çukurova).WALLAHA TERCİH SBS’DEN DAHA ZORMUŞ BEE.allah hepimizin yardımcısı olsun.(amin))

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.