SBS Lise Yedek Yerleştirme Sonuçları 20 Ağustos 2011

Pazartesi, 15 Ağustos 2011, 16:27 | Bilgi Paylaşımı | 257 Comments
by admin

Ortaöğretime Kurumlarına Geçiş Sistemi 2011 yılı yerleştirme işlemleri Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre gerçekleştirilmiştir. Sonuçlar www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr İnternet adresinden yayınlanmaktadır. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini bu adreslerden öğrenebileceklerdir.
Yerleştirme işlemlerine ilişkin sayısal veriler ve en yüksek puana sahip ilk on öğrencinin kayıt hakkı kazandığı okullara ait liste ekte sunulmuştur.

2011 ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ (OGES) ÖĞRENCİ KAYIT DURUMU ve YEDEK SIRA TAKİP işlemleri için tıklayınız…

421.080 kontenjan için 668.117 adayın tercih başvurusu yaptığı işlemlerde 366.762 aday sisteme dahil orta öğretim kurumlarına asıl kayıt hakkı kazanmıştır. Bu yıl bir okula asıl kayıt hakkı kazanan adayların bir veya daha fazla okul için de yedek kayıt hakkı kazanabildikleri yeni bir uygulamaya geçilmiştir.

“Sınav Sonuç Belgesi”nde, öğrencinin asıl kazandığı okul ile yedek kazandığı okul/okullar ve yedek sırası yer alacaktır. Ayrıca veliler https://e­okul.meb.gov.tr adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi“nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Bu nedenle velilerin belirtilen İnternet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir.

Asıl Listeden Kayıtlar:

Tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenci, 01–05 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir.

Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 01-05 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybederler.

I. Yedek Kayıt Dönemi:

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 06 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilir. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara 08-12 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıtlarını yaptıracaklardır. Öğrenciler belirtilen tarihler arasında kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybederler.

II. Yedek Kayıt Dönemi:

08-12 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kalan kontenjanlar ile yedek listeye göre kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler

13 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren ilan edilecektir Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 15-19 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar yaptıracaklardır.

III. Yedek Kayıt Dönemi:

15-19 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kontenjanlar ile yedek listeye göre kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler 20 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren ilan edilir. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 22-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar yaptıracaklardır.

IV. Yedek Kayıt Dönemi:

22-26 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kontenjanlar ile yedek listeye göre kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler 27 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren ilan edilir. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 05-09 Eylül 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar yaptıracaklardır.

Öğrenciler yedek listeye göre kayıt hakkı kazandıkları okullara isterlerse kayıt yaptırmayabilirler. Süresi içerisinde kayıt yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler

Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşer. Öğrenci, en son kayıt yaptırdığı okulda ki kaydını sildirmesi durumunda bir önceki kayıtlı olduğu okula geri dönemez.

Öğrenci, aynı dönem içerisinde yedek listeye göre birden fazla okula kayıt hakkı kazanabilir. Bu durumda öğrenci istediği tek bir okula kayıt yaptırabilir.

05-09 Eylül 2011 tarihleri arasında, kayıt yaptıran öğrencilerin bir önceki okullarından boşalan yerler için sıradaki yedek öğrencilere aynı anda kayıt hakkı verilecektir. Söz konusu kayıt dönemi süresince http://oges.meb.gov.tr/ ve https://e-okul.meb.gov.tr İnternet adreslerinin günlük takip edilmesi gerekmektedir.

Kayıt Hakkı Kazanamayan Öğrenciler:

Hiçbir ortaöğretim kurumuna yerleştirilmeyen öğrencilerle başvuru yapmayan öğrencilerden genel liseye kayıt yaptırmak isteyenler 01-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında genel lise müdürlüklerine müracaat edeceklerdir. Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyenler ise yine aynı tarihlerde https://e-okul.meb.gov.tr adresinden en fazla 10 adet tercih yaparak e-Kayıt başvurusu yapacaklardır.

İlgililerin konuyla ilgili olarak her türlü bilgi için Alo Eğitim (444 83 83) hattına başvurmaları saygıyla duyurulur.

 

2. 3. ve 4. Yedek Yerleştirme Sonuçlarına Dair Yorumlarınızı Bizimle Paylaşabilirsiniz. Aşağıda yorum kutucuğuna yazınız.


257 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Lise Yedek Yerleştirme Sonuçları 20 Ağustos 2011"

 1. Adınız ...taylan dedi ki:

  ln gtlr

 2. ece dedi ki:

  yha nereden bakılıyor ama kesin olarak nerden bakıldığını bilen varsa söylermi lütfen yha!!!

 3. melis dedi ki:

  bişi sorucam ya ben 2 tercih hiç bir yer kazanamadm napıcam şimdi ben ??

 4. bediye dedi ki:

  ya benim mesleki okulun sonuçlarını nerden ögrencem ya:(

 5. osman dedi ki:

  bakmadıgım yer kalmadı bulamadım yardım edin

 6. aleyna dedi ki:

  ya ben bulamadım..hanqı okula gıtceqımı bulamadım yanı..

 7. adem dedi ki:

  2. tercih sonuçarını nerden öğrenebilirim link atarmısınız

 8. nuran özdemirr dedi ki:

  yah adminler ben 28 ağustostan beri interneti taLan ettim ama sonuçLarıma uLaşamadım buLanLar LüTfen yormuma cevap yazarsa yadaa link atarsaa ‘allah ondan razı olsunn … ‘bulamadım diee aqlamaktan qözLerim kan Çanaqına döndüü artıkk ..

 9. merve dedi ki:

  arkadaşlar yedekte keçıncı olduğumu nerden öğrenebilirim nolur yardımcı olun

 10. tuğba dedi ki:

  ben şu anda kalaba anadolu lisesi kayıt oldum yedeklerden fetiye kemal mumcu lisesi var 77.yedekteyim herkes büyük ihtimalle girersin diyo
  benim ve herkesin hakkında hayırlısı olsun
  =)

 11. bariss dedi ki:

  lütfen yardım edin 53. sıradayım kazanırmıyım simdiden tesekkurler eger kazanamassam bosta kalıorum 410 la

 12. bariss dedi ki:

  ben yedeklerde 53 sıradayım girermiyim

 13. ismail dedi ki:

  2. yedek kayıtlar ne zaman başlıyor

 14. cansel dedi ki:

  yedek listesinden kazanmayı bekleyenlere bol şans umarım kazanırsınız

  • fatma dedi ki:

   tşk cnm bn bugün sonuçlAR AÇIKLANI YO 2 TANE ANADOLU İMAM HATİP SEÇTİM BAKALIM BİŞİ ÇIKCAKMI LÜTFEN BU YORUMU OKUYAN HERKEZ DUA ETSİN YORUM ESKİ DEĞİL 07/EYLÜL/2012 YILINa ait

 15. cansel dedi ki:

  en iyi liseyi kazandım yani yusuf ziya öner lisesini

 16. kadir dedi ki:

  yedeklerdeki herkez okula girebiliyermu

 17. a.kadir dedi ki:

  arkadaşar pursaklar ayyıldız anadolu lisesini isyitorumm yedekler de 28 . sıradayım sizce kazanırmıyım :(

 18. boşver dedi ki:

  arkadaşlar benim puan 398 sizce necip fazıla girebvilirmiyim sanırım ortalamam 396 veya 398 fln girermiyim onlur cevap yazın ya !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. merve dedi ki:

  elazığ ahmet yesevi sosyal bilimler lisesini istiyorum.385 taban 455 tavan puanlı. Ancak benim OYP 380’de kalıyor.okulun kontenjanı 130 yedeklerden giriş şansım % kaç ?

 20. havva dedi ki:

  ya bişey sorucam yedeklerdeyim diyelim puanım 360 benim istediğim lisenin puanı 380 ise yedeklerden girebilirmiyim noluur cevap yazınnn :(

 21. maria dedi ki:

  hello turkey çok güzel çaliş genç ben yiğen burda okuo puanı4 90

 22. mert dedi ki:

  ya benim aradığım şey kaçıncı sıradayım onu nerden bilicem 114. yedektim 4.yerleştirme oldu bana sıra gelmedi bunun için yardım !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 23. Lian dedi ki:

  http://egitek.meb.gov.tr/ bu linki tıklayın
  ortada merkezi sistem puanları yazıyor hemen altında da ‘2011 Yılı Meslek Liselerine E-kayıt Sonuçları’ nı tıklayın açılan sayfadan giriş yapıp öğrenebilirsiniz

 24. kader dedi ki:

  ya giriyorum kayıt bulunamadı diyo bune demek…….

 25. gülşah dedi ki:

  arkadaşlar saat kaçta acıklanacak bu 2. tercihler ya sabahtan beri bekliyorum lütfen cewap verin ya link atarmısınız lütfenn. Ayrıca e-başvuru yaptığımız sayfadada hiçbirşey gözükmüyo. lütfen hangi sayfada acıklancağını link olarak atarmısınız :((

 26. tugbanur dedi ki:

  ya bu 2. tercihler ne zamana açıklanacak saat kaçda merakdan ölecegimde ha bana bir bilgi verirmiisiz arkadaşlar ha ????

 27. tuğçe.. dedi ki:

  sonuclara nerden bakıcazz YARDIM…

 28. ayla dedi ki:

  Ayrıca diploma puanlarınızı yazarmsnz arkadaşlar .

 29. esra dedi ki:

  ya arkadaşlar OGES KAYIT LISTELERINDE BULUNAMADI DIYO BU NE DEMEK YARDIMCI OLUN lütfenn

 30. Zehra dedi ki:

  YETER ARTIK YAAAAAAAAAAAA 2. TERCIHLER ACIKLANMIS GIRIYORUM OGES KAYIT LISTELERINDE BULUNAMADI DIYO BU NE DEMEK YARDIMCI OLUN! :(

 31. eyuup dedi ki:

  ya hangi okula gideceğimize nerden bakacağız yav

 32. meliha dedi ki:

  mesleki eğitim okullarına başvuru yaptım. Ama sonuçlarına ne zaman ve nereden bakılacağını bilmiyorum. bana yardımcı olursanız sevinirim.

 33. Berat dedi ki:

  Ya nasıl bakıcaz 4. eydek sonuçlarına..Ön kayıt yaptık..Nie hala açıklanmadı ya..okuldanmı bakıcaz yoksa..OFFFFFFFFF ßirisi cévap wérsin ya..

 34. Berat dedi ki:

  Ya 4. yedekler neden hala açıklanmadı..? hadi artık açıklansın ben böyle işin içine ya..

 35. €lİf dedi ki:

  ya bugün sonuclar acklandı we ben hngi liseye yerleştim merk ediyorum müdüriyemiz e okuldn bkılyorr dioo ama bktım yokk ltfen yrdımcı olun yanii oFFFfFF…….

 36. zeynep ceylin dedi ki:

  ya bn böyle işin iiçine ….. bakamıorum ya yedeklere…

 37. züleyha dedi ki:

  egitim bakanlıgını cokkısa sürelerde cok fazla değişiklikler yaparak öqrenci ve öqrenci velilerninn akıllarnı karıştrdklarnı dşünüyorm. ben 14 yaşnda 8. snfı bitirmiş bir öqrenciyim oys puanm 423 . okulumdakı müdür yardmcsyla brlkte yaptm terchlermı ve tercihlerm soncunda hç bi anadolulisesi tutmadı hepsnde yedek listelernde kaldm bu durumdan cok rahatsz oluyorm suanda son yedek listelerndednde kazanamaz isem mecbur düz liseye qtcem. arkadaşlrmn ise 400 puanla bile anadolu lselerne qectiqinmi qpruyorm bu puanla düz lisede başarımn düşeceqni biliyorm keşke sistemqecen seneki qbi olsa kaznamaynların onune okullarverseler ve puanına qore 2. terchleri yapmaları istense zaten bu durumlara qelmem okul puanlarnn hızla yukselmesnden kaynaklanıyor. gecen seneki tban puanlarna qore puanmdan 15 puan az olan okulu bile yazdım onda dahi yedek lstesendeyim birisi bu eğitim anlayşna dur desin yoksa benim gbi birçok qenç düz lisierde harcanacak….

 38. burak dedi ki:

  ben bi lisede 51.sıradayım okul toplam 60 kişi alacakmış ama nasıl oluyor ise bana sıra gelmiyor

 39. Kußßy dedi ki:

  Arkadaşlar 4.yedekten sonra boş kalan kontenjanlar için ne yapılacak o liselere nasıl yerleşeceğiz bilgisi olan söyleyebilir mii?

 40. gözde nur dedi ki:

  yha arkadaşlar biz bu yedek listelerinde kacta oldugumuzu nerden ögrenceeeeeezzzzzz :( ben yerlestim ama bakmam lazım gecis yapma hakkım vaaaaar :))))

 41. gamze dedi ki:

  ya okadar yazmıştım silindi lütfen yedeklerden benide alsınlar

 42. gamze dedi ki:

  ya biryere yerleşemeyeceğim diye korkuyorum ya düz liseye gidersemm :( bir meslek sahibi olamam bu kötü ya lütfen yedeklerden benide alsınlar çok az alıyorlar bana sıra gelmiyor çünkü 100lerdeyim :((

 43. nursen dedi ki:

  kardeşim bir köy ilköğretiminden bu yıl mezun oldu. Babam 3. sınıftan terk etmiş okulu yani okur yazar, annem ev hanımı ve biz halen daha köyde oturuyoruz ve köyde internet kafe yok. Sayın bakanımıza soruyorum bilgilendirmeyi internet üzerine kuran bu eğitim sistemi hangi velilere bilgi veriyor. Veli bilgilendirme demişler ya hani günlük takip edilecek diyor bir de kayıtlar her an değişebiliyormuş. kardeşimi zorbela gönderdim dersaneye ve kayıtlar hakkında okul yöneticilerinin bile bilgisi yokken biz nerden alalım bilgiyi. kardeşim kazandığı aöl kayıt hakkını bilgilendirilmediği için kaybetti. birde köyde okumayan çocuk kalmasın derler okuyanlara çok sahip çıkıyormuşsunuz gibi. Bari okul idaresini bilgilendirin zaten ne geldiyse kardeşimin başına müdür diye okula diktikleri eğitim sisteminden bihaber kara cahillerden geldi. yazdıklarımın hepsi doğru çok üzgünüz ve böyle bir eğitim sisteminden utanç duyuyorum sesimi ulaştırabildiğim heryere ulaştıracağım kardeşim için gitmediğim yer çalmadığım kapı kalmadı. kardeşim şu saatte artık birşey kazanamaz ama bari başka çocuklar mağdur olmasın emeklerine yazık maddi imkansızlıklar içinde okuyordu zaten…

 44. gökçenur dedi ki:

  ben 3senede 499 aldımm keendimleee tebrikk duyuyoorum

 45. ayşe dedi ki:

  YAHU NE OLACAK BU ÇOCUKLARIN HALİİİ BEN BU DURUMDAN UTANIYORUM LİSEDEN SONRA KPS ARDINDAN ÖYS.. OLDUYA O GÜN BİR OLUMSUZLUK YAŞADI BU GENÇLERİN BİR,İ SINAVDA BAŞARILI OLAMADI TÜM ÖĞRENİM HAYATINI BOŞUNAMI YAŞADI BU NE YAAA BU NEEE.GENÇLİĞE BÖYLEMİ SAHİP ÇIKIYORUZ YAZIK BİZLEREKİ ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ GARANTİ ALTINDA DİİİİL..OKU OKUUUUUUUUU HEP ENGEL HEP ENGEL… BU ÇOCUKLAR BU TÜRKİYE GELECEĞİNİN NERESİNDE YER ALIYO YADA ALACAK…. MİLLLİ EĞİETİM BAKANI …DÜZELTSİN BU DÜZENSİZLİĞİ YOK SBS OLMADI OKS… YENİ ÜÇ HARF BULDULARMI..ACABA BEN TİYO VERİİİM..ÇYS(ÇOK YAZIK SİZLERE)…EVET EVET SİZ BUNUN SUINAVINI YAPIN BU SENE ÇOK BAŞARILI OLACAKLAR EMİN OLUN…SAYENİZDE TABİİİ…….

 46. isyankar dedi ki:

  böyle devletin böyle yöneticisi olursa böyle olur kendi çocuklarına gelince her şey yolunsda bize gelince kurallar böyle biz bir şey yapamayız diyorlar kınıyorum başbakanıda milli eğitim bakanını da

 47. ceza dedi ki:

  2011 meslek liselerine e-başvuru sonuçları ne zzman açıklanacak

 48. BL4CKST4R dedi ki:

  ARKADAŞLAR LİNKİ ATIORUM BURDAN BAKIN YA BUNEDİR NE M4LS4N4Z :d

 49. beyza dedi ki:

  ben asıl kayıt hakkımı kaybettim, 1-5 ağustos tarihleri arasında başvuru yapmadım.Yedek hakkımı bekliorum ama başka bi okulun.!! eğer yedek hakkım olmazsa başka bir okula kayıt yaptırabilirmiyim..?

 50. seven dedi ki:

  yedek listede oldumuz liseleri kazanıp kazanmadığımızı nasl öğreneceğiz…

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.