SBS Lise 2. Yerleştirme – Yedek Yerleştirme Ne Demektir 2010

Perşembe, 19 Ağustos 2010, 11:42 | Bilgi Paylaşımı | 11 Comments
by admin

Lise 2. yerleştirme sonuçları 16 Ağustos 2010 tarihi itibariyle açıklandı. 2. Yerleştirme sonuçlarına göre kimi öğrenciler asıl listeden yerleşirken kimi öğrenciler yedekliğe hak kazandı. Birçok öğrenci asıl ile yedekliğin ne anlama geldiğini ya da yerleşip yerleşememe ihtimalini merak ediyor. Bu yazımızda bu konulara açıklık getireceğiz.

MEB 1. yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlara 3. yerleştirmeye gerek kalmaması için hem asıl hem de yedek öğrencileri yerleştirdi. Örneğin bir A lisesinde 2 kişilik boş kontenjan varsa buraya 2 asıl 2 de yedek öğrenci yerleştirdi.

2. yerleştirme sonucuna göre asıl listeden bir liseye yerleşen öğrenciler 20 Ağustos 2010 saat:17:00’ye kadar yerleştikleri liseye kayıtlarını yaptırmak zorundalar.  Asıl listeden kazandıkları halde kayıt yaptırmayan öğrenciler olursa buralara yedek listeden yerleşen öğrenciler kayıt yaptırabilecek. Bir bakıma yedek öğrencilerin yerleşmesi, asıl listeden yerleşen öğrencilerin kayıt yapmamasına bağlı. Bu ise 20 Ağustos saat: 19:00’da tam olarak belli olacak. ve MEB Tarafından ilan edilecek.

>>>20 Ağustos 2010 YENi Taban Puanlar (Yedekler İçin):

20 Ağustos 2010 saat: 19:00 itibariyle MEB tarafından 2. yerleştirme sonucunda oluşan taban ve tavan puanlar ile, boş kontenjanlar yayımlandı. 2. Yerleştirme sonucuna göre yedek listede bulunan öğrenciler bu listeye bakarak yedek oldukları okulun kontenjanını doldurup doldurmadıklarına bakabilirler.

20 Ağustos 2010 Tarihli Listeyi İndirmek İçin TIKLA

Not: İkinci sıradan yedek olan öğrencilerin kayıt hakkı için boş kontenjanları ve bilgileri 26 Ağustos’tan itibaren sitemizden takip edebilirsiniz.

Tagged with: , , ,

11 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Lise 2. Yerleştirme – Yedek Yerleştirme Ne Demektir 2010"

 1. ümit dedi ki:

  bu yedeklik sonuç ları ne zaman belli olacak acil ce vapları bekliyorum

 2. ebru dedi ki:

  çok saçma bir uygulama bu ne yhaa

 3. sevde dedi ki:

  BİRİ YORUMUMA CVP VEREBLR Mİ BİRİ AÇIKLAMA YAPSINNNN !!

 4. sevde dedi ki:

  26 ağustosta açıklanacak olan boş kont. neden ogesin sitesnde görülmüo??neden kimse açıklama yapmıoo??saat 19.00 ı çoktaan geçti..:((

 5. esma dedi ki:

  yha bende nur ay gbi yerleşemedim nolcak şimdi boşta mı kaldık nereye yerleşcez yhaaaaaaaaaaa

 6. nur_ay dedi ki:

  ya napıcam 2.yerleştirme sonucu yedek öğrenci listelerindebulunamadı yazıyor yardım edin lütfen hiç bir yere yerleşemiycek miyim ?

 7. Mahmut dedi ki:

  acil cevap bekliyorum çok önemli.

 8. Mahmut dedi ki:

  eğer bir okulu 2 . yerleştirme sonunda yedek olarak kazanamadıysak o okula yükselme imkanımız yok mu?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.