12:43 pm - Salı Mart 31, 2015
Sponsorlu bağlantılar

SBS Lise Ek Kayıt Yerleştirme ve Boş Kontenjanlar – Eylül 2011

Salı, 20 Eylül 2011, 22:00 | Bilgi Paylaşımı | 106 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı 21 – 22 ve 23 Eylül 2011 tarihlerinde yapacağı lise yerleştirme işlemlerine ilişkin , asıl ve yedek yerleştirme sonuçlarına ve boş kontenjanlar ile ilgili olarak bilgilendirme yaptı.  Bilgi şöyle:

Boş Kalan Kontenjanlara İlişkin Basın Açıklaması

Anadolu, Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen, Anadolu Sağlık Meslek Liseleri ve Meslek, Anadolu Meslek, Teknik Liseler ile Anadolu İmam Hatip Liselerinin Boş Kalan Kontenjanlarına İlişkin Açıklama 

Ortaöğretime geçiş sistemi kapsamında sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarını kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri 9 Eylül 2011 tarihinde tamamlanmış iken bu okullardan Anadolu, Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesine bir ek kayıt süresi verilmiş ve bu süre 15 Eylül 2011 Perşembe akşamı saat 17.00’de sona ermiştir. Son verilen kayıt hakkı ile okullarımızdaki doluluk oranı yüzde 98.3’e ulaşmıştır. Ancak, bazı okullarımızdan özel okullara geçişler ve küçük yerleşim birimlerinde yeterince öğrenci bulunmaması nedeniyle okullarımızda çok sınırlı da olsa bir miktar boş kontenjan olduğu görülmüştür. Bununla beraber eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle yeni bir ek kayıt hakkı daha verilmeyecektir.

Ayrıca yukarıda sözü edilen okullar dışında kalan; Meslek, Anadolu Meslek, Teknik Liseler ile Anadolu İmam Hatip Liselerinin boş kalan kontenjanları ile ilgili işlemler 2011 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzunun 2.9. maddesinde yer alan takvime uygun olarak e-okul sistemi üzerinden merkezî sistemle başvuru alınmak suretiyle gerçekleştirilecektir.

Buna göre;

1. Söz konusu okulların boş kontenjanları 19 Eylül 2011 Pazartesi saat 10.00’da http://e-okul.meb.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

2. Boş kontenjanlara başvuranlar 19-20 Eylül 2011 tarihlerinde aynı adresten en fazla 5 tercih yapabilecektir.

3. Asıl ve yedek kayıt hakkı kazananlar 21 Eylül 2011 çarşamba günü saat 17.00’de ilan edilecektir.

4. Asıl kazananların kayıtları 22 Eylül 2011 perşembe günü saat 17.00’ye kadar tamamlanacaktır.

5. Asıl kayıt dönemi sonunda boş kalan kontenjanlar aynı gün kayıtlardan sonra aynı adresten ilan edilecektir.

6. Boş kalan kontenjanlara yedekten kayıt hakkı kazananların kayıtları da 23 Eylül 2011 cuma günü tamamlanacaktır.

7. Özel yetenek mülakat/mülakat ve Beden Yeterliliği sınavı ile öğrenci alan okulların iş ve işlemleri e-Kılavuzda da belirtildiği gibi yukarıda belirtilen takvime uygun olarak aynı sistemle gerçekleştirilecektir.

Saygıyla kamuoyuna duyurulur.

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

106 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Lise Ek Kayıt Yerleştirme ve Boş Kontenjanlar – Eylül 2011"

 1. abdulkadir sağlam diyor ki:

  hatayın reyhanlı ilçesindenim rehanlı sağlık meslek lisesine gitme istiyorum
  SBS puanım yetmedi neyapmalıyım neypmalıyım arkadaşlar

 2. damla diyor ki:

  ben öğretmen olmak istiyordum fakat yorumları görünce bu mesleği bırakıyorum

 3. sevda diyor ki:

  Sayın bakanım kulağınıza gelirmi bilmem ama dilekçemide göndereceğim. eğitim teknolojileri bölümünüzde görevini yeterince yapmamaktalar acaba bilgisayar eğitimi konusunda eksikliklerimi mi var acaba özellikle nakiller ve yerleştirmeler konusunda ilgilenen arkadaşları kastediyorum tabiiki çok zorlanıyorlar doğru tuşlara basmakta zorlanıyorlada bunun herkes farkında bakanım.

 4. sevda diyor ki:

  Halen birçok okulda ciddi kontenjen açılıyor.O okul o hafta doluyor öbür hafta diğer okul eksiliyor.bu hep böyle yapboz tahtası gibi deneme yanılmayla mı dolacak boş kontenjanlar .Peki mesela 460 larla öğrenci alan okul hala boş kontenjan açıklıyor başvuran kalmadı buna 459 öğrencide alınamıyor ve bu okulda 19 kontenjan şu an bile boş ne olacak.Onca iyi bir okula gitmek için can atan genci diğer arkadaşından 7 veya 5 veya 3 veya 2 veya1 soru sbs de yapmadı diye yargılıyorsunuz.FARKINDAMISINIZ.GELECEĞİNDEN TEDİRGİN ÇOCUKLAR.GÜVENSİZ ÇOCUKLAR BAKANIM.

 5. sevda diyor ki:

  YAZIK YAZIK! KOSKOCA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YAZIKLAR OLSUN SİZE ÖZELLİKLE TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM BÖLÜMÜYLE İLGİLENEN KAMU GÖREVLİLERİ YAZIKLAR OLSUN.GELECEĞİN DEVLETİN YÖNETİMİNİ BIRAKACAĞINIZ TÜRK GENÇLİĞİNİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BU MUDUR GENÇLİĞE VERDİĞİNİZ DEĞER.SİSTEMİ OTURTAMADINIZ TEBRİKLER TEDBİRİNİDE ALAMADINIZ TEBRİKLER.NEDEN Mİ BEN SİZE AÇIKLAYAYIM.HALA BENİM GİBİ BİRÇOK VELİ NAKİL TAKİP İŞLEMLERİNİZİ TAKİPTEYİZ VE HALA ÇOK YÜKSEK PUANLA ÖĞRENCİ ALAN OKULLARINIZI NAKİLLE BİLE DOLDURAMADINIZ HATTA BAZISINI BOŞALTTINIZ DOMİNO OYNAR GİBİ BİRİNİ DOLDURUP DİĞERİNİ BOŞALTTINIZ ALT PUANLARDA BEKLEYEN ÖĞRENCİLERİN HAKKINI YEDİNİZ UMUTLARINI SÖNDÜRDÜNÜZ.O YÜZDENDİR Kİ HALA ÇOCUKLAR DERSLARE ADAPTE OLAMAMAKTALAR.BİRDE AĞZINI AÇMAYAN BİLGİLENDİRME YAPMAYAN BİLGİLERİNİ KENDİNE SAKLAYAN MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARIMIZDA BEDAVASI EY MİLLET SİZ NERDE BÜYÜDÜNÜZ YETİŞTİNİZ BUNLARDAN HABERSİZMİYDİNİZ SAYIN BAKANIMIZ VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİNİZ DE Mİ EKSİKLİKLER VAR ACABA!BİLGİLENDİRMELERENİZDE Mİ! SAYIN BAKANIM ALTINIZDA Kİ GÖREVLİLERİNİZİ GÖZDEN GEÇİRMENİZİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM SAYGILARIMLA .T.C. ESKİ ÖĞRENCİ VE ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİ VELİSİ

 6. murat diyor ki:

  devlet bu duruma bi çagre bulsun herkes adına konuşuyorum

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.