SBS – Lise İkinci Yerleştirme Tercihleri Nasıl Yapılacak – 2011

Salı, 27 Temmuz 2010, 12:56 | Bilgi Paylaşımı | 18 Comments
by admin

26 Temmuz 2011 Salı günü Yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerin “Sınav Sonuç Belgesi”nde, herhangi bir ortaöğretim kurumuna asil olarak yerleştirildiği okul var ise bu okulun bilgileri, yedek olarak yerleştirildiği okul/okullar var ise yedek okullar ve bu okulların kayıt dönemleri hakkında bilgiler bulunacaktır. Ayrıca veliler https://e-okul.meb.gov.tr adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Bu nedenle velilerin belirtilen İnternet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir.

f) Yerleştirme sonuçları açıklanınca tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci, 01–05 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar asil olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir. Asil listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 01 – 05  Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybederler.

g) Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 06 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilir. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara 08-12 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıtlarını yaptıracaklardır. Yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 08- 12 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırmamaları durumunda bu  haklarını kaybederler.

ğ) 08-12 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kalan kontenjanlar 13 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar yedek listeye göre sıradaki öğrencilere kayıt hakkı verilir. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 15-19 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar yaptıracaklardır. Yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 15 – 19 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybederler.

h) 15-19 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kontenjanlar 20 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren ilan edilir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar yedek listeye göre sıradaki öğrencilere kayıt hakkı verilir. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 22-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar yaptıracaklardır.

Yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 22 – 26 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybederler.

ı) 22-26 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kontenjanlar 27 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren ilan edilir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar yedek listeye göre sıradaki öğrencilere kayıt hakkı verilir. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 05-09 Eylül 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar yaptıracaklardır.

Yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrencilerden bu hakkını kullanmak istemeyen öğrencilerin kayıt hakkı kazandıkları okula bu haklarını kullanmayacaklarını yazılı olarak bildirmeleri durumunda, bu bilgi okul müdürlükleri tarafından eokul sistemine işlenir. Bu durumda sıradaki yedek öğrenciye kayıt hakkı sistem tarafından otomatik olarak verilir.

Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki (kayıtlı oldukları) okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak silinir. Bu durumda kontenjanı azalan okul için yedek listeye göre sıradaki bir öğrenciye kayıt hakkı sistem tarafından otomatik olarak verilir.

E-OKUL SİSTEMİNE ZAMANINDA İŞLENMEYEN OKUL KAYITLARI GEÇERLİ DEĞİLDİR. KAYITLARIN ZAMANINDA SİSTEME GİRİLMESİNDEN OKUL YÖNETİCİLERİ SORUMLUDUR. VELİLER KAYIT DURUMLARINI VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNDEN TAKİP EDEREK KAYITLARININ YAPILIP YAPILMADIĞINI KONTROL ETMEK ZORUNDADIRLAR. KAYITLARININ YAPILMADIĞI DURUMDA OKUL YÖNETİCİLERİNİ UYARMALARI GEREKLİDİR.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

18 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS – Lise İkinci Yerleştirme Tercihleri Nasıl Yapılacak – 2011"

 1. feyza dedi ki:

  2. sbs tercihleri sonuçları ne zaman açıklanacak açıklanıcak

 2. burcu dedi ki:

  2. tercihler başladı mı bıde okuldan mı yaptırıyoruz bılen varsa ne olur soylesıınnnn

 3. kübra karagözoğlu dedi ki:

  2. terchlern snucu nerden bakılıyor.

 4. elif dedi ki:

  ben bi anadolu imamhatip lisesine kayıt oldum fakat şimdi diploma puanı ile meslek lisesine girmek istiyorum bu mümkün mü

 5. esra dedi ki:

  2012 2. yerleştirme ne zaman başlayacak

 6. esra nur dedi ki:

  1. tercih yapmada okul cıkmasa 2. tercih nereden yapılır

 7. oktay dedi ki:

  tercihler 1 8 agustos arası okuldamı yapılıyor

 8. Aleyna dedi ki:

  Ya ben eski hocalarımla konuştum tercihleri değiştirme şansımız yok mu? Bana bilgi verir misiniz RİCA ADİYORUM…

 9. öznur dedi ki:

  tercihler nasıl yapılıyor

 10. R. dedi ki:

  arkadaşlar peki 2. tercile yerleşemedik o zaman eski yaptığımız tercihle kazandığımız liseye gidebilir miyiz?

 11. veli dedi ki:

  bende .tercih yaptım inşallah herkesinki çıkar

 12. meryem dedi ki:

  gizem sadece 2 tercih yapılıyo 4 tercih falan yok bu sırada bnde 2tane trcih yaptım inş çıkar istediğimiz yerler allah herkezin yüzüne baksın herkez istediği yerlere gitsin

 13. gizem dedi ki:

  ya sadece 2 tercih mi yapılıyo bn 4 tane yapılabiliyo die bişiler duymuştum lütfen bi bilgi verinnn =( =( =(

 14. aytaç dedi ki:

  internetten tercih yapılmazmış okula sordum

 15. ozanada dedi ki:

  ben lise için tercih yapacaktım internetten olur mu tercih beni bilgilendirin msn yazın

 16. Mutlu ÖZTÜRK dedi ki:

  2010-2011 sbs, ikinci yerleştirme için ek kontenjanı açıldımı?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.