SBS Lise Yedek Yerleştirme Başvurusu Nasıl Yapılacak

Perşembe, 28 Temmuz 2011, 11:12 | Bilgi Paylaşımı | 135 Comments
by admin

Seviye Belirleme Sınavı ( TEOG ) lise yerleştirme sonuçları 26 Temmuz tarihinde açıklandı. Kimi öğrenciler asil listeden bir liseye kayıt hakkı kazanırken kimileri de yedek listeden hak kazandı. Bir liseye yedek listeden yerleşen ya da hiç yerleşemeyen öğrencilerin merak ettiği en önemli nokta : Yedek yerleştirme için ayrıca bir başvuru alınıp alınmayacağı.

2011 yılı için , geçen yıl olduğu gibi yedek yerleştirme başvurusu alınmayacak. Yani öğrenciler 2010 yılında olduğu gibi ikinci defa bir tercih yapmayacaklardır. Bunun yerine bu yıl önceki yıllardan farklı olarak 4 defa yedek yerleştirme yapılacaktır. Her bir kayıt döneminden sonra boş kontenjanlar belirlenerek, buralara yedek yerleştirmeler yapılacaktır.

Tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenciler, 1–5 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek. Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu tarihe kadar kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybedecek.
Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 6 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren boş kalan kontenjanlar duyurulacak. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Öğrenciler, e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara 8-12 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıtlarını yaptıracak. 8-12 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kalan kontenjanlar ile yedek listeye göre kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler 13 Ağustos 2011 saat 15.00’ten itibaren ilan edilecek. Öğrenciler, e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 15-19 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar yaptıracak.
Hiçbir ortaöğretim kurumuna yerleştirilmeyen öğrencilerle başvuru yapmayan öğrencilerden genel liseye kayıt yaptırmak isteyenler ise 1-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında genel lise müdürlüklerine müracaat edecek.
Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyenler ise yine aynı tarihlerde ”https://e-okul.meb.gov.tr” adresinden en fazla 10 adet tercih yaparak e-kayıt başvurusu yapacaklar.

eokulegitim.com (kaynak belirtiniz…) 28 Temmuz 2011

 

135 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Lise Yedek Yerleştirme Başvurusu Nasıl Yapılacak"

 1. fatma dedi ki:

  arkadaşlar yedeğim yok istediğim okul çıkmadı ne olacak şimdi zühtü gün açtı da kaydım var..

 2. fatma dedi ki:

  gelmez biraz zor

 3. Mustafa dedi ki:

  Arkadaşlar ben 1. tercihim sağlık 24. yedekteyim. 3.tercihim sağlık yedek 9. sizce girebilirmiyim lütfen cevap verin .

 4. muhammed dedi ki:

  YEDEKLERE NASIL GİRİLİYOO SÖYLERMİSİNİZ?

 5. Fatih dedi ki:

  Yedeklere nasıl bakılıyo ?

 6. sedef dedi ki:

  bn suluova anadolu ogretmenı kazandım asıl olarak ama merzifon da ıse 3 yedekteyım girebilirmiyım

 7. resitkaracal dedi ki:

  sbs de 9. yedek olduğum yerde kontenjan 24 23 kişi girmiş. girebilirmiyim

 8. sule dedi ki:

  Ben anadolu lisesinde 34.yedekteyim sağlık meslekte ise 27.yedegim normalde anadolu lisesinin taban puanı 398 benim puanım ise 413 ama neden gelmedi bilmiorum sağlık meslek lisesi ise 393 o da gelmedi yedeklerdeyim asilim yok lütfen yardım edin yoksa düz liseye gitcem

 9. tuğçe dedi ki:

  yha istediğim lisede 11. yedekteyim istediğim liseye girebilirmiyim

 10. bilge dedi ki:

  Allah rızası için söyleyin ben kontejan 120 olan bir okula 21.sırayla yedekte kaldım sizce girebilir miyim????

 11. ASDASD dedi ki:

  hasan ali yücel olarak birinci tercihimi yaptım puanım 462 hasan ali yücelin 461 fakat yüzdelik dilim olarak uymuyo :/ yedek olarak 18.sıradayım girme ihtimalim yüksek mi acaba?

 12. ayse dedi ki:

  ya nasıl yedeklere girdin söylermisin ??

 13. yeliz dedi ki:

  gitmek istediğim lisede yedeklere 7. ciyim girebilirmiyim lütfen cevap verin

 14. yasin dedi ki:

  ARKADAŞLAR BEN ASİL OLARAK BİR LİSE KAZANDIM AMA BURAYA GİTMEK İSTEMİYORUM. İLK ÜÇ TERCİHİMDE YEDEK. 1.(121) 2.(15) 3.(139).. SİZCE 2. TERCİHİM OLAN ANADOLU LİSESİNE (15) YEDEKTEN GİREBİLİRMİYİM. KONTEJYAN=150
  YAAA LÜTFEN YARDIM EDİNN

 15. Leyla dedi ki:

  Arkadaşlar acil cevap verebilir misiniz?E-okulun liselerin kontejanları bölümünde kalan kontejana ”1” yazıyor,bu 1 kişi mi yedek alıcaklar demek

 16. melike dedi ki:

  arkadaşım yedeklerde 26.cı sırada gelir mi?

 17. aysenur dedi ki:

  bende yedeklerden 175. sıradayım acaba gelirmi?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.