SBS Ortaöğretim Lise Yedek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2010

Cumartesi, 21 Ağustos 2010, 15:25 | Bilgi Paylaşımı | 35 Comments
by admin

20 Ağustos 2010 tarihi itibariyle II. yerleştirme sonuçlarına göre yedek olan öğrenciler ilan edildi. Eğer yedek listede bulunuyorsanız kayıt dönemlerini çok iyi takip etmeniz gerekmektedir. Biz eokulegitim.com sitesi olarak yedek listede bulunan öğrencilerin kayıt işlemleri,sonuçları ve zaman hakkında bilgiler vereceğiz bu yazımızda.

Yedek Listeye Göre 1. Sırada Bulunan Öğrenciler:

Yedek listeye göre birinci sırada bulunan öğrenciler 23-26 Ağustos 2010 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar, yedek oldukları okula kayıtlarını yapmak zorundalar. Bu öğrencilerin bu tarihler arasında kayıt yaptırmaktan başka yapacakları herhangi bir ekstra işlem bulunmamakta.

Yedek Listeye Göre 2. Sırada Bulunan Öğrenciler:

26 Ağustos saat:17:00’de 1. sırada bulunan öğrencilerin kayıt süresi sona erecek ve aynı gün saat:19:00’da boş kalan kontenjanlar MEB tarafından ilan edilecek. 2. Sırada bulunan öğrenciler bu ilan edilecek olan listeye göre kayıt yaptırabilecekler. Eğer yedekte olduğunuz okulda boş kontenjan varsa, 27 Ağustos-31 Ağustos 2010 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar kaydınızı yapmak zorundasınız.

Yedek Listeye Göre 3. Sırada Bulunan Öğrenciler:

2. sıradaki öğrencilerin kayıt süresi yukarıda da bahsettiğimiz üzere 31 Ağustos 2010 saat:17:00’de sona erecek. Ve aynı gün saat:19:00’da boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Yedek listenin 3. sırasında bulunan öğrenciler ilgili okulun boş kontenjanı olup olmadığını kontrol edecekler. Eğer hâlâ boş kontenjan var ise 1 Eylül – 3 Eylül 2010 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar kayıtlarını yaptırmak zorundalar.

Yedek Öğrencilerin Yerleşme İhtimali Ne Kadar?

Yedek listenin kaçıncı sırasında olursanız olun, eğer gerçekten yedekte olduğunuz okula kayıt yaptırmak istiyorsanız yedek yerleştirme sonuçlarını ve boş kalan kontenjanları çok iyi takip etmelisiniz. Yedek listenin ister II. isterseniz III. sırasında olun farketmez. Çünkü 1. yedekler kesin kayıt yaptıracaklar diye bir durum yok. Aynı şekilde 2. yedekler de kesin kayıt yaptıracaklar diye bir durum da yok. Bu sebeple 2. ve 3. yedek öğrenciler her ne kadar şansları düşük olsa da , takipçi olmalarını tavsiye deriz. Biz eokulegitim.com sitesi olarak gerekli bilgileri vermeye devam edeceğiz. Yorum kutucuğuna yazarak, merak ettiklerinize yanıt arayabiliriz.

Not: Yukarıda sıra olarak belirttiğimiz durumlar, öğrencinin yedeklik sırası değildir. Yedeklik dönem sırasıdır. Yedek öğrenciler,kaçıncı sırada olurlarsa olsunlar yedekliğin her kayıt döneminde başvuru yapmalılar. Yedeklik sıranıza göre yerleşip yerleşmeyeceğiniz şekillenecektir.

26.08.2010: 2010 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Tercih Listeleri ve II. Yerleştirme Sonrası II. Yedek Kayıt Dönemi Boş Kontenjan Bilgileri için tıklayınız…

31.08.2010:

2010 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) II. Yedek Kayıt Dönemi Boş Kontenjan Bilgileri için tıklayınız…

——————————————————

2 Eylül 2010:

2010 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Tercih Listeleri ve II. Yerleştirme Sonrası III. Yedek Kayıt Dönemi Boş Kontenjan Bilgileri için tıklayınız…

35 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Ortaöğretim Lise Yedek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2010"

 1. erencan dedi ki:

  bakın bAK TAKİPEDEMİYORUM HANGİ SİDEDEN TAKİP ETÇEM ALLAMADIM ÇOK YARDIM EDİYOSUNUZ YA BIRAVO :D

 2. MEHMET YILDIZ dedi ki:

  SELAMİN ALEYKÜM

  ANADOLU LİSELERİNDE BOŞ KALAN KONTENJANLARIN DOLDURULMASI AMACI İLE YAPILAN 5. YERLEŞTİRME İÇİN BAŞTA CUMHURBAŞKANIMIZ ABDULLAH GÜL, BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN, MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ NİMET ÇUBUKÇU VE EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.

  OKULLAR AÇILDIKTAN SONRA BİLE BOŞ KONTENJANLARIN DOLDURULMASI AMACI İLE YAPILAN 5. YERLEŞTİRME ÇALIŞMALARI BEN VE BENİM GİBİ DÜŞÜNEN TÜM HALKIN NAMINA TEŞEKKÜR EDERİM.

  YENİ AÇILAN ANADOLU LİSELERİNDE ŞU ANDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER GEÇİCİ ÖĞRETMENLERMİŞ. BİR AN ÖNCE ASIL ÖĞRETMENLER ATANIRSA ÇOCUKLAR İÇİN İYİ OLACAĞINI BİR HALK OLARAK DÜŞÜNÜYORUM. BÜYÜKLERİMİZ DAHA İYİSİNİ BİLİR.

  MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZDAN BİR RİCAM VAR. YENİ AÇILAN ANADOLU LİSELERİNİN İNŞAATININ VE İÇ DÖŞEMELERİNİN BİR AN BİTİRİLMESİ İÇİN BİR ÇABA GÖSTERİLİRSE ÇOCUKLAR RAHAT EDER. TAHMİNİM BU KONUDA BÜYÜK ÇALIŞMALAR VARDIR.

  SAYIN BÜYÜKLERİMDEN RİCAM; OKULLAR İÇİN YAPILAN BU ÇALIŞMALARDA OLDUĞU GİBİ FAKİR HALKI DA DÜŞÜNEREK EMEKLİSİNİN, MEMURUNUN VE İŞÇİSİNİN NE KADAR ZOR GEÇİNDİĞİNİ DÜŞÜNEREK BUNLARA EK BİR ZAM VEYA İYİLEŞTİRME ADI ALTINDA HER SENE OKUL ZAMANI BİR İKRAMİYE VERİLMESİNİ HALK NAMINA BÜYÜKLERİMİZDEN İSTİYORUZ.

  KİMSENİN MALI YOKTUR. BÜTÜN MAL YÜCE ALLAH’IMA AİTTİR. DÜNYANIN EN ZENGİNİNDEN ” 15 LİRA ” FAKİRİM.

  HERKESİ ALLAH’IMA EMANET EDİYORUM. HOŞÇAKALIN.

  HALKIMIZDAN BİRİ………….(MEHMET YILDIZ)

 3. ömer faruk dedi ki:

  Ben de bu bütün kayıtlar bittiği halde açık kontenjanlara başvurma hakkımız var mı bunu merak ediyorum. Bilen varsa yazsın lütfen.

 4. onur dedi ki:

  ya arkadaşlar bende murat ışık arkadaşıma katılıyorum canım sıkıldı artık ya bi cvp lütfen

 5. rümeysa dedi ki:

  ya arqadaşlar bir cewap yazacak olanınız yoq mu murat arqadaşımıza qatılıorum ayriyeten o sorunun cewabını da bilen varsa lütfen bizleri aydınlatsın

 6. emre dedi ki:

  arkadaşlar bendede 3.yedekte gozukmuyor fakat tercih yaptıgım okul 17kişinin 17sinede yedek hakkı tanımış.ama ben tcmi falan yazdıgımı goremiyorum.yedek deilmiyim.bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. TUĞÇE dedi ki:

  MURAT IŞIK adlı kişinin sorusuna katılıyorum bir bilgisi olan varsa acil cevap verebilir mi acaba lütfen

 8. murat ışık dedi ki:

  3. yedek kayıtları bittikten snra kalan boş kontenjanları nasıl doldurulacak ve bu yerleştirme sırasından nasıl haberdar olacağız< acaba bilen varsa bir sahmet yazsın:D

 9. rümeysa dedi ki:

  şimdi eğer ben bir yere yerleşememişsem asil de kazanamadınız yazıyor o zaman yedek de de kazanamadınız yazması gerekmiyor muydu yedek boş bu ne anlama geliyor lütfen söyleyin

 10. rümeysa dedi ki:

  ya ben şimdi bir yere yerleşemedim mi asil kazanamadınız yedek de:
  yedek kazandığı okul=boş bir şey yazmıyor
  yedek kazandığı bölüm=boş bir şey yazmıyor
  yedek kazandığı sıra=boş bir şey yazmıyor
  şimdi ben bir yeri kazanamadım mı ya ne olur cewap yazın yedek de miyim bilmiyorum lütfen

 11. rümeysa dedi ki:

  ya benim sonuç ekranında asil olarak kazanamadınız yazıyor.yedek de boş qörünüyor Ya ben kaçıncı yedek deyim yada yedek te değilmiyim bilmiyorum 3. yedek sonuçlarına nereden bakmam qerekiyor lütfen yardımcı oluun lütfen

 12. büşra dedi ki:

  sonuclaaaaaaaaaar ne zaman acklnyo

 13. elif dedi ki:

  sonuçlar meb de açıklanacak diosunuz giriyorum yok bişe çıkmıo… acaba okulların kapısındaki asılan yazılarda mı yazıoo…

 14. eralp.30 dedi ki:

  Ben 2. yerleştirmede bir okulu 44.asil olarak kazandım ancak yedek olduğuma dair sonuç alanında hiç bir bilgi yok.Bunu nasıl yorumlamalıyım.Benim yedek hakkım olmayacakmı?

 15. büşra dedi ki:

  sonuçlara nasııl bkaıcam ……..?????????????baklmıyo………

 16. alp dedi ki:

  selam bende 2.yerleştirmede kırıkkale yıldırım beyazıt anadolu lisesi ni 31.sıradan yedek kazandım..ama ilk 2 kayıt döneminde ancak 13.sıraya geldi 3.kayıt döneminde gelmezmi bana bu lise?

  teşekkürler..

 17. Emine YILDIZ dedi ki:

  BÜYÜKÇEKMECEDE OTURUYUORUM. EŞİM EMEKLİ İŞ ARADI BULAMADI. İKİZ ÇOCUĞUM VAR BİRİ KIZ BİRİ ERKEK.

  OĞLUM “SİLİVRİ TOKİ ANADOLU LİSESİNİ” KAZANDI

  DAHA EVVEL EŞİM YAZMIŞTI. OĞLUMUN ORTALAMA SBS PUANI 393,39 (BU SENE SBS DEN 433 ALDI).

  BÜYÜKÇEKMECEYE BAĞLI EVİME YAKIN “TEPEKENT ANADOLU LİSESİ” NİN PUANI YEDEK ÖĞRENCİLER ALINMADAN EVVEL 396 OLARAK, MİMAROBADAKİ ATATÜRK ANADOLU LİSESİNİN İSE 399 OLARAK İNTERNETTEN GÖRDÜM.

  OĞLUMU MADDİ İMKANSIZLIKTAN DOLAYI DÜZ LİSEYE GÖNDERECEĞİM. “MİMAROBA” VE “TEPEKENT” ANADOLU LİSELERİNİN PUANI “3” PUAN DÜŞMEDİMİ.

  NELER OLUYOR…. DÜRÜST OLMAK SUÇMU…. BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLANLARIN TELEFONLARINI BEKLİYORUM. 0***-823-96-91

  AYRICA “SELİMPAŞA ATATÜRK ANADOLU LİSESİNİN” PUANI EN SON 391’E DÜŞTÜ. İKİNCİ SEÇMELERDE ORAYI YAZMAMIŞTIM. ORAYA GÖNDERME İMKANIM VARMI.

 18. Mehmet YILDIZ dedi ki:

  BÜYÜKÇEKMECEDE OTURUYORUM. EMEKLİYİM, İŞ ARADIM AMA BULAMADIM. İKİZ ÇOCUĞUM VAR BİRİ KIZ BİRİ ERKEK.
  DAHA EVVELDEN GENE YAZDIM. OĞLUMUN ORTALAMA SBS PUANI 393,39 O (BU SENE 433 ALDI) BÜYÜKÇEKMECEYE BAĞLI OKULLARIN TEPEKENT ANADOLU LİSESİ EN SON 396’YDI. MİMAROBA 399’DU. BU OKULLAR YEDEKTEN KONTENJAN ÖĞRENCİ ALIRKEN KAÇ PUANDAN ALDI. NİYE AÇIKLANMIYOR. BU OKULLARIN PUANI 3 PUAN DÜŞMEDİMİ. BENİM OĞLUM SİLİVRİ TOKİ ANADOLU LİSESİNİ KAZANDI 393,39 LA AMA ORAYA GÖNDEREMEYECEĞİM. MADDİ İMKANIM ELVERMİYOR. BANA YAKIN “TEPEKENT” VE “MİMAROBA” DAKİ OKULLARIN PUANI DÜŞMEDİMİ. OĞLUMU NİYE YEDEKLERE ALMADILAR. EVİME YAKIN DÜZ LİSEYE GÖNDERMEK ZORUNDAYIM.

 19. müge dedi ki:

  sonuçlar açıklandı nden bakamıyrz oFF

 20. mine dedi ki:

  sonuçlar açıklan dı ama ben bakamıyorum

 21. Emre dedi ki:

  Zeynep Bizde AcıqLanmadı Nerden Baktıgını Ögrene BiLirmiyim Acaba! ??

 22. zeynep dedi ki:

  açıklandı….

 23. sln dedi ki:

  ya saat 7 de 2. yedek kayıt dönemi sonuçları açıklanacaktı saat 22-30 ve hiç bir açıklama yok yardımcı olur musunuz.?

 24. offff dedi ki:

  arkadaşlar yedek listesini açamıyorum bulabilen warsa lütfen yardımcı olunnnnnnn

 25. büşra dedi ki:

  yha daha nie acıklanmadı 7 de degilmiydi………………………

 26. aydanur albayrak dedi ki:

  benım çocuğum ikinci yerleştirmede kazandığı okul yeşilköy anadolu lisesi ini koruma altına aldınız dıye yazı yazıyo yekte ılup olmadığını meb sıtesini takip edıyorum yedete olup olmadığınıbulamıyoum yedekteyse öylle bir yazımı yazıyo nasıl öğrencemyoksa yedektekilerine yazını gelıyo yedektesınız dıye bılgılendırırsenız sevınırım 3. tercıhler varmı
  Yöneticinin Cevabı: Çocuğunuz 2. yerleştirme sonucuna göre eğer yedek olarak bir okula yerleştirilmiş ise, http://sbs2010.meb.gov.tr adresinde yer alan sonucunda, yedek olduğu belirtilir. Sizler de çocuğunuzun kaçıncı sıradan yedek olduğuna göre kayıt dönemlerine göre kaydınızı yapabilirsiniz. Eğer sonuç ekranında asıl ya da yedek gibi bir ibare yok ise çocuğunuz yerleşememiştir. Okul ile ilgili problemler için MEB’in ilgili telefonlarını aramanızı öneririz.

 27. kadir dedi ki:

  1.yerleştirme ile bir okula yerleştim.2.yerleştirmeyi kacırmışım fakat ben şuan giridm okuldan daha bir üst okula gi
  rmemi salıyor. şimdi napılır o okula girmem icin nasıl bir yol izlenir bilgilendirirseniz teşekür ederim.

 28. AYLİS dedi ki:

  merhaba,ben yedekte olup olmadığımı bulamıyorum yani açmıyor nerden öğreneceğimhakkında bilgi verirmisiniz bana.

 29. mehmets dedi ki:

  2.yerleştirme sonucu bir okulu asil,diğer okuluda 1.yedek olarak kazandım.asil olana kaydımı yaptırdım ancak yedek kazandığım okulda boş kontenjan yoktu(kazananların tamamı kaydını yaptırmış)bu aşamada ne yapabilirim.

 30. ali dedi ki:

  hadi 1.2. ve de 3. yedeklerden sonra boş kontenjan kalırsa onlara başvurulabilecek mi yoksaaçık mı kalacak?

 31. nur dedi ki:

  yedek kayıtlarından sonra,hala boş kontenjan var ise hiç yerleşemeyip yedeğe de kalmayanlara bir tercih şansı doğabilir mi?

 32. özge dedi ki:

  merhaba,ben yedekte olup olmadığımı bulamıyorum yani açmıyor nerden öğreneceğimhakkında bilgi verirmisiniz bana.

 33. büşra dedi ki:

  merhaba. ben 17. sıradayım fakat siz 3.sıraya kadar tarihleri belirtmişsiniz. en son ben hangi tarihte öğrenebilirim girip giremeyeceğimi. bu konu hakkında bir açıklama istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 34. zeynep dedi ki:

  ben I.yedek hakkı kazanamadım bida mı okula gidip bölüm seçmem lazımmı yoksa yedek olduğum için lazım deilmi

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.