>SBS Sistemi Değişiyor mu – Kalkiyor mu?

Çarşamba, 12 Mayıs 2010, 9:20 | Genel | 2 Comments
by admin

>Liselere girişte üç yıl önce değiştirilen OGS (Ortaöğretime Geçiş Sistemi) kalkıyor.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘TEOG’yi değiştireceğiz’ açıklamasından sonra harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) , yeni  TEOG sistemini düzenleme çalışmalarında sona yaklaştı.

Akşam gazetesinin haberine göre; MEB, bu amaçla önceki gün Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eğitim Meclisi, eğitimciler, akademisyenler ve TÖDER, GÜVENDER ve ÖZDEBİR gibi eğitim dernekleri temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda TEOG konuyu ele aldı.

Toplantıda ortak bir sistem üzerinde uzlaşma sağlandı. Buna göre  6 ve 7. sınıf sonunda yapılacak sınavların sadece eğitim düzeyinin değerlendirilmesi ve öğrencilerin öğrenme sorunlarını tespit için kullanılması ancak yerleştirmede sadece 8. sınıf sonuçlarının esas alınması planlanıyor.  12.05.2010

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz ">SBS Sistemi Değişiyor mu – Kalkiyor mu?"

  1. hayata küskün dedi ki:

    bu sistem çok iyi olmuş bunu yapandan ALLAH RAZI OLSUN vallahi bugün benden aldığınız buayı hayat boyu almamışsınızdır.Lütfen 1998 doğumlular yani 2012’de 8.sınıf sbs’sine girecek olanlara uygulansın bu sistem lütfen.ALLAH RAZI OLSUN,gerçekten…

  2. hayata küskün dedi ki:

    ben 8.sınıf öğrencisiyim anafene gidiyorum.Orda bir arkadaşım var ve dershane sınavlarından sürekli 380 alıyorken 6.sınıf sbsde 456 aldı.Ben ise o zaman küçüktüm.Daha 11 yaşındaydım çok heyecanlandım.Dershaneden ortalama 440 almama rağmen sbsden 400 puan aldım.Yıkıldım,7 de de aynı 6 daki gibi çalıştım ve 470 aldım.Okul puanım 92 ve okul puanım sbs puanımı düşürmüş.Selma Yiğitalp Lisesi Düz Liseden anadolu oldu ve 418 puan istiyor.2011 8.sınıf sbs sorularının 50 tanesi 2010 8.sınıf sbs sorularına aitmiş.Henüz 12-13 yaşlarında küçük bir çocuk olarak bile ben,yapılan bu saçmalık ve haksızlıklara akıl sır erdiremiyorum ve psikolojim çok bozuldu.Bir arkadaşım da 7.sınıfta denemelerden 390 alırken 7.sınıf sbs’de 480 aldı.Ben ise 7.sınıfta dershane denemelerinden sürekli 465 alıyordum.Nasıl aldın dedim ve bana aynen şu cevabı verdi:Matematik soruları bulmaca gibiydi kalemi elimde salladım öylece dokunmadım bile..Bu kadar kolay olduğu için de iyi anadolu liselerinin puanları fen liselerini geçiyor.Bizi 3 sene sıvan stresi yüzünden günlerce hıçkırıklara boğan,kabuslarla boğuşturan meb,bizi şu son senemizde de üzecek gibi.Teşekkürler MEB!!

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.