1:26 am - Pazar Nisan 20, 2014
Sponsorlu bağlantılar

SBS Lise Tercihleri Nasıl Yapılacak – 2013

Pazartesi, 1 Temmuz 2013, 17:17 | Bilgi Paylaşımı | 1.262 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde açıklandı.  2013 yılı SBS (Seviye Belirleme Sınavı ) tercihlerinde ilköğretim 8. sınıfı tamamlayarak, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına devam edecek olan OYP’ye göre yerleştirilecek. Peki 2013 SBS  tercihleri nasıl yapılacak. İşte ayrıntılar:

2013 SBS Tercihlerinizi Yapmak İçin Tıklayın

2013 SBS Tercih Robotu İçin Tıklayın

 2013 İl İl Liselerin Taban Puanları ve Kontenjanları İçin Tıklayın

2013 SBS Tercihleri Nasıl Yapılacak

OYP’si 201 ve üstü olup tercihte bulunan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecektir.

2)    Yerleştirme işlemleri için tercihler 15-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

3)    Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 (on) tercih yapabileceklerdir.

4)     Elektronik ortamda tercih yapacak veliler, tercihleri http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapacaklardır.

5)     Elektronik ortamda tercih yapamayan veliler, tercih ve yerleştirme e-kılavuzunda yer alan “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edeceklerdir. Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır.

6)    Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.

7)    Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://eokul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.

8)      Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler “2012 Ortaöğretime Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu”nun II. bölümünde açıklanmaktadır. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.

9)      Tercih başvurusu sadece 1 (bir) kez yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden, öncelik sırasına ve http://oges.meb.gov.tr ve https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılmalıdır.

10)    Yerleştirme işlemi yapılarak öğrencilerin asil ya da mülakat hakkı kazandıkları tercihleri belirlendikten sonra, herhangi bir tercihine yerleşen öğrencilerin yerleştikleri tercihten daha üstteki tercihleri ile herhangi bir tercihine yerleşemeyen öğrencilerin tüm tercihleri dikkate alınarak yedek yerleştirme yapılır. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilir. Yedek yerleştirme yapılacak okulların kontenjan sayıları, asil kontenjan sayısının 3 katı alınarak belirlenecektir.

11)   Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak ve bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilmiş olabilirler. Bazı öğrenciler ise hiçbir tercihinde asil ya da yedek olamayabilir.

12)    Yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerin “Sınav Sonuç Belgesi”nde, herhangi bir ortaöğretim kurumuna asil olarak yerleştirildiği okul var ise bu okulun bilgileri, yedek olarak yerleştirildiği okul/okullar var ise yedek okullar ve bu okulların kayıt dönemleri hakkında bilgiler bulunacaktır. Ayrıca veliler https://e­okul.meb.gov.tr adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Bu nedenle velilerin belirtilen İnternet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir.

13)    OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 6 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilân edilecektir. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir.

Asil kayıt dönemi;

Yerleştirme sonuçları açıklanınca tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci, 12–16 Ağustos 2013 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar asil olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir.

eokulegitim.com

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Tagged with:

1.262 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Lise Tercihleri Nasıl Yapılacak – 2013"

 1. rabia diyor ki:

  2014 tercihler ne zaman yapılcak

 2. eda diyor ki:

  benim puanım 350 mesela ama istediğim okul 358 ise ben bu okula gdebilirmiym.. :)

 3. basak diyor ki:

  lise tercihleri yaparken asagı yukarı kac puan fark yazılabilir örnek:470 ana puana 480lik tercih olurmu

 4. idris diyor ki:

  sbs anadolu saglık meslek lisesi kaç puan ister 2013

 5. muhammet tuncer diyor ki:

  bugun tercihlerimi yapacaktım ama geç kaldım ne yapmalıyım 9 eylül son gün

 6. volkan diyor ki:

  arkadaslar tercihime liseyi yazmayıpta puanım yetiyosa o liseye gidebilirmiyim

 7. MUHAMMED ALİ diyor ki:

  SELAMÜN ALEYKÜM BEN TERCİH YEPMADIM LISEYE GİTMEK İSTEMİYORUM AÇIK TAN OKUYA BİLİYORMUYUM ACABA

 8. mahmut diyor ki:

  nereden tercihyapıyaruz bilenler yorum yazsın lütfen tmm

 9. mehmet azaklı diyor ki:

  benim diplomama 70,003 imamhatip liselerine gitmek istiyorum nereye gidebilirim

 10. sertap diyor ki:

  ya ben hiçbir yer tutturamadım acıta kaldım e okulda 2 tercihi yapıcam ama yapamıyorum

 11. gamze diyor ki:

  arkadaşlar benim puanım 311 puanı 360 olan bir okula gidelir miyim 60. yedeğindeyim

 12. sevinç diyor ki:

  2. yerleştirme 3. yerleştirme ne demek lütfen yardımcı olunnn

 13. AZER BÜLBÜL diyor ki:

  arkadşlar. 29 temmuz mu son ? orda 15 – 21 temmuz araları girilebilir yazıyorda – bi yardımcı oLur musunuz.?

 14. cevap atın diyor ki:

  arkadaşlar 2 soru sorcam 1. mesela benim 4. tercihim tuttu ben 5. tercihime gidebilir miyim 2. benim yüzdelik 31.12 istediğim lise 31.10 girebilir miyim

 15. kerem diyor ki:

  tercıhlerı nerden yapiyoruz

 16. Okul Çocuğu diyor ki:

  Site okulların kodları yazsaydı iyiydi.Ama neyse sağlık olsun

 17. Murat diyor ki:

  Arkadşalar Ben Bişe Sorcam Size Ben Terciimmi İnternet Explorer den Yapdım Oluyo Gerçekden DE Bişe Sorcam İnternetten Yapınca Kaydetiyoruz Ya Tekrar Okula Gidip Bişey Onylatcazmı Bilginiz Varmı

  • kübra diyor ki:

   evet dün okula gittim ınternetten tercihler yapıldıktan sonra tekrar okula gidip onaylatıp çıktı almak gerekiyor daha sonra tercih sonuçlarını bekliyor olucaksınız hayırlı olsun

  • deniz diyor ki:

   arkadaşlar internetten tercih nasıl yapılıyor? bi link falan atsanız sitenin adını sözyleseniz rica ediyoruum

  • apogms diyor ki:

   evet velin imza atyr

 18. furki diyor ki:

  arkadaşlar yüzdemden 2 puan aşağıdaki liseleri tercih etsek kesinlikle çıkarmı yardımcı olun müslüman kardeşlerim hadi bir el atın :)))

 19. Bilgin diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar:
  Ben bugün okulumdan sınav sonuç belgemi aldım ve Orada güvenlik kayıt no yazmakta ve kendi tercihimizi oges.meb.govtr den yapabiliyoruz. Bir sorum olacak En yüksek puandan en düşük puana doğru sıralamak zorunlu mudur?

  • erdem diyor ki:

   aynen arkadaşlar zorunlu mu çünkü istediğim okul yaptığımdan 1 puan az istiiyor ama bina yeni olduğu için alınmaya bilirim diye düşünüyorum bu nedenle de altına daha büyükleri yazıcam ama zorunlu olup olmadığını bilmiyorum :S ?

 20. tercihlerelınetolsn.s.s diyor ki:

  arkadaşlar arkadaşlarr bana yardım idin piliss
  bu meb in verdiği site açılmıyo bende ve arkadaşlarımda sizde açılıyo mu bugün son ve ben daha onaylatamadım tercihlerimi lütfenn yardım idiin :((

 21. ayhan diyor ki:

  e okuldan lise yerleştirme tercihlerimi yapamıyorum

 22. orkun diyor ki:

  arkadaşlar sbs puanım 675 oyp puanım 486 kayseride hangi liseyi öneriyorsunuz derdim ama zaten biliyrm lan ben nereye gidicemi

 23. utku diyor ki:

  arkadaşlar oyp puanım 442,0 sosyal bilmler lisesi tercihinde lise tavsiyesi yapar mısınız?

  • oğulcan diyor ki:

   canım kardeşim sosyal bılımler lısesını tercıh edersen hayat boyunca ıyı isler basarırsın malatyada cok iyi sosyal bılımler lısesi var cok guzel tercihini yap

 24. orkun diyor ki:

  arkadaşlar sbs puanım 461 oyp puanım 358 türkiye de 200000 civarlarında bi yerdeyim 1 milyon kişiyi gectim ama kayseri de 4400 civarlarındayım çünkü kayseri başarılı liseler il başarıya göre alıyor eğer ilk 5000 e falan girerseniz iyisiniz ilin nüfüsüda çoksa yani istanbul falan sa ilk 10000 filan iyidir :)

 25. Yusuf diyor ki:

  Internet Explorer’den Giriş YAP
  Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera, vs. Bunlarda Hata Oluyo

 26. nazlı diyor ki:

  ben 282,672 puan aldım acaba hangi liseye gidebilirim bana lütfen söylermisiniz

 27. Banu diyor ki:

  Arkadaşlar internet explorer kullandığınızda hata olmuyor. cevap veren arkadaşlara çok çok teşekkürler.

 28. yusooo diyor ki:

  arkadaşlar tercihleri kendiniz internet ortamındam yapamıorsunuz kendi okulunuza giderek oradan yapıyorsunuz bnde denedm olmadı ama okul yapıor :D

 29. gülnur diyor ki:

  arkadaşlar e-okul oges tercih başvuruu giriş bilgilerine girdiğimde giriş kodu hariç hepsi oluyor girebilen varsa rica etsem nasıl girdiklerini söyleyebilir mi? ne yapmamız gerkiyor girebilmek için

 30. tunahan diyor ki:

  Arkadaslar yüzdelik puanina göre tercih yapiliyor

 31. Ramazan diyor ki:

  Banu haklı bende yapamıyorum lütfen yapanlar nasıl yaptıklarını söylesin acill !

  • Ramazan diyor ki:

   Banu hakklı.Sbs tercih yapmak için giremeyen arkadaşlar girmişlerse nasıl girdiklerini yazabilirler mi?

 32. Banu diyor ki:

  Sbs tercih yapmak için giremeyen arkadaşlar girmişlerse nasıl girdklerini yazabilirler mi? Sitede güvenlik kodu dahil her şeyi yapıyorum ama bir başka sayfa açılmıyor

 33. eren diyor ki:

  aynı okuldan iki ayrı bölümden tercih yapılırmı ?

 34. jurnalist diyor ki:

  gaziantepten bildiğiniz başarılı okulları söyler misiniz

  • eren diyor ki:

   gaziantep anadolu lisesi veya fırat nuri tekerek oglu anadolu lisesi var billdigim

 35. Emre diyor ki:

  arkadaşlar ben istanbulda oturuyorum oyp puanım 283 sbs puanım 356 bilişim alanında hangi meslek lisine girebilrimm..

  • orkun diyor ki:

   kardeş sen belliki çalışmamıssın oyp puanın falan 356 olsa hadi neyse ama bu puanla zor gerçi ama adamlar puana bakmıyo il başarı sırana bakıo il 5000 6000 falan iyi ama geriside idare eder

 36. rümeysa diyor ki:

  oyp 435 genel yuzdelık 4.57 il yüzdelik 4,82 istanbul anadolu yakasında umranıye-uskudar-kadıkoy cevresı okul arıyorum bıldıgınız var mı ıyı bı lıse ve hangılerını yazarsam tutar sızce?

  • Murat Özlek diyor ki:

   Yüzdelik dilimine yakın olanlar çok yüksek ihtimal gelir..Tercih.tv adlı siteden hepsini bulabilirsin..

 37. ibrahim diyor ki:

  benim 2013 Ortaöğretim Geçiş Sistemi Tercih Başvuru Giriş Bilgileri ne giriyorum ama açılmıyo güvenlik kodu kayboluyo neden

 38. hgcb diyor ki:

  Kodlari dersanede yapabiloesiniz yada meb sitesinden

 39. renas diyor ki:

  SBS-8 PUANI NEDİR?

 40. düşük notlu kız diyor ki:

  ya arkadaşlar oyp puanım 345 sbs 280 ankarada hangi liselere gidebilirim

 41. mere diyor ki:

  277 aldım gaziantepte hngi güzel liseye gidebilirim :(
  ya da diploma puanıyla alıyolar mı 79,51 diploma puanım lutfen yardımcı olunn

 42. ibrahim diyor ki:

  arkadaşlar yüzdelik puanınada bağlımı lise yardımcı olurmusunuz

 43. ilknur diyor ki:

  ben sbs 360 ama oyp ile yerleştiriliyomuş bu puanla hangi liseye girebilir lütfenacil yardım edin ne olur istanbulda hangi liseye gidebilirim

 44. seyfettin diyor ki:

  arkadaşlar milli eğitim bakanı sbs puanlarını düzeltimi

 45. hasa hüseyin kaçar diyor ki:

  267,942 puanaım var ben imam haatip lisesine gitmek istiyorum ama denedik güvenlik kayıt numarası istiyor ama yok yardımcı olursanız teşekkür ederim

  • merym diyor ki:

   Okulda yap tercihi. Oradakiler yardımcı olacaktır

  • Ece Sezin Yenilmez diyor ki:

   Güvenlik kayıt numrası okuldan alacağın sınav sonuç belgesinde ”Tercih güvenlik no” olarak yazıyor.

 46. Yasemin diyor ki:

  benim oyp puanıım 406, adanada hangi liselere gidebilirim

 47. turgut umut tuncel diyor ki:

  benim oyp 309 nerelere gidebilirim :(

 48. nejla diyor ki:

  oyp puanım 314 hangi okula gidebilirim yardımcı olurmusunuz (adminim)

 49. merve diyor ki:

  arkadaşlar tercih vereceğim okul kodlarını bulamıyorum hangi siteden bakabilirim?????

 50. EMİNE diyor ki:

  ARKADAŞLAR BENİM OYP:391,938 YÜZDELİK DİLİM:11,70
  BALIKESİRDE SML İSTİYORUM YARDIM EDİN TUTARMI TUTMAZMI LÜTFEN !

 51. C.r.s.k. diyor ki:

  arkadaslar sbs 485 oyp 345 izmirde hangi liselere gidebilirm bilgisi olan mesaj atsın lütfen

 52. kübra diyor ki:

  benim oyp ouanım 236.239 ben hangi liseye gidebilirim. hangi liseyi tercih edebilirim.

 53. mevlüde diyor ki:

  sbs puanı ile tercih yapabilirmiyiz

 54. SBS diyor ki:

  bişe sorcam oyp 310 bana yardım edın nerelere gırerım

 55. buse diyor ki:

  498 puan aldım. ama ailem imam hatibi istiyo. sizce napmalıyım?

  • Sbs Mağduru diyor ki:

   BEYOĞLUNDA OKU ANADOLU İMAMHATİP HEM GÜZEL EĞİTİM GÖR HEMDE AİLENİN GÖNLÜ OLSUN

  • Hümeyra diyor ki:

   bence ailen haklı ben de imam hatip düşünüyorum ama sen tercihini imam hatipe yönelt kendi isteğinle gitmek çok önemli bu devirde imam hatipin başarılı öğrencilere ihtiyacı var

  • yokk diyor ki:

   fen lisesine gidebilirsin olmazsa sağlık liselerine gitt ama senin için ne hayırlısı ise o olsun…

  • mehmet diyor ki:

   öncelikle aldığın puan çok iyi ve hayırlı olsun. ailenin imam hatip okumanı istemesini haklı buluyorum. çünkü bir aile çocuğun en en iyi bir şekil yaşam ve eğitim sürmesini ister. yapabileceksen imam okuların içinden en iyisini seçmeye çalış

  • yusuf diyor ki:

   arkadaşlar oyp puanım 389.057 il yüzdeliğim 15.71 genel yüzdeliğim 12.29 istediğim lisenin yüzdelik dilimi 12 bu liseye girme ihtimalim varmı?

  • elif diyor ki:

   imam olamıyacağına göre puanın çok güzel adam gibi bir okula gitmeni tavsiye ederim

  • HALE diyor ki:

   sen kime hava atmaya çalışıyon be !

 56. Lewandoski diyor ki:

  Arkadaş bilmiyor anadoluya gidersin

 57. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar 460 puanla 476 puanlık liseye gidebilir miyim

 58. özge diyor ki:

  bn 8. sınıf öğrencisiyim ve sbs sınavına 1 gün kaldı hepinizin duasını bekliyorum arkadaşlar

 59. cengiz diyor ki:

  Arkadaşlar ben bu sene sbs ye gireceğim . Diyelim puanım 440 ben 445 lik bir anadolu istiyorum sizce alırlarmı

  • zeynep diyor ki:

   bnce cengiz almazlar bni bile 1 puanla almadılar fen lisesne

  • Ahmet diyor ki:

   Karedeşim sen 440 la beşiktaşa bile giersin iyi takip et bi anda kontenjandan dolayı puanlar iniyo şansına kabataş bile olabilir bende böyle yapıcam başka sorun varsa gerkesiz@hotmail.com dan bana ulaşabilirsin.

 60. sungular diyor ki:

  ya biz 1 hafta sonra sınav olacağız İnşallah iyi bi yer kazanıram….:)

 61. ismail diyor ki:

  slm ben sbsde ön kayıt yaptırmak istiyorum fakat yapamıyorum sebebi ne olabilir yedekte kazandığım okula kayıt süresini geçirdiğim için sistem kabul etmedi ve kayıt olamadım okulun müdürüde bana ön kayıt yap dedi fakat ben yapamıyorum YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 62. Tayyip diyor ki:

  Bu nasıl adalet Allah aşkına ben ve diğer arkadaşlara tam sıra geldi derken sistemin kapatılması tam bir rezillik… Geçen yılda olduğu gibi sistemin yenilenmesini arzu ediyoruz. Yoksa bu haksızlık karşısında sessiz kalmayacağımızı aile ve toplum olarak bilmenizi isteriz.

  Arkadaşlar bu haksızlık karşısında sessiz kalmayalım. Birlik olup MEB’e bu durumdan dolayı E-posta gönderelim ki bu 3 sene boyunca Sbs uğruna verdiğimiz emekler boşa gitmesin. (E-posta göndereceğimiz kişiler: ercanturk@meb.gov.tr ve omer.dincer@tbmm.gov.tr)

 63. dogan15 diyor ki:

  Esselamın Aleyküm. bu sene liseye gideceğim ama tercihi yaptık istediğim okulun puanını ufak farkla kaçırmışım 2 ci tercih de ise sınavsız alan okulları yazdım dün. bugün günlerden cuma 3 gün kaldı ne yapacağımı bilmiyorum. :( hangi okula gideceğimi bilmiyorum hangi siteden bakabilirim. Lütfen yardım edin. :(

 64. tubaa diyor ki:

  kardeşim 392 puan aldı ve tercihlerinde 3okuldan yedege kaldı yedeklerde çok geride gelmesi bi ihtimal şuan için kaç tercih yapıldı? tekrar tercih yapılacak mı? bilgisi olan lütfen yardmcı olsn. milli eğitim bakanlıgına bakarsak çok işimiz var tercih değiştirme şansımız olsaydı herkes yerleşirdi…

 65. rumeysa diyor ki:

  kontenjanlar dolmadıgı için 3. tercih yapılacak deniyor.doğru mu yapılır inş ya :(

 66. CAN diyor ki:

  ARKADASLAR BEN BİR ANADOLU LİSESİNE ÖN KAYIT YAPTIRDIM BASKA BİR LİSENİN 17.YEDEGINDEYIM ONU BEKLICEM FAKAT ONN KAYIT ZAMANI NE ZAMAN DOLUCAK BİLMİYORUM BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM…

 67. asdasd diyor ki:

  amk yanlış okul numarası diyor
  dogru

 68. melis diyor ki:

  arkadaşlar yedeklerde önümde 20 kişi var sizce sıra bana gelir mi yedeklerin bitmesine 2 gün kaldı

  • emre diyor ki:

   ben truzim meslek lisesi müdürüyüm hemen başka okula git kayıdını yaptır oradan oraya aktarırsın.

 69. leyla diyor ki:

  2. tercihi hiçbiyere yerleşemiyenler mi yapıyo yoksa istsyen herkes yapabilir mi

 70. merve diyor ki:

  ben sadece 1. tercih yaptım bağcılar yunus emre ticaret melek lisesi çıktı hatta istediğim okuldu

 71. merve diyor ki:

  bana yunus emre ticaret meslek lisesi çıktı kime çıktı bu lesedenn

 72. ebru diyor ki:

  bunun 3.tercıhı olcakmı ve tarıhı ne zaman bız 2. tercıhı kacırdık lutfen cevap beklıyoruzx

 73. ilker diyor ki:

  yaa ayın 7 sındekıne nasıl bakcaz

 74. taekwondo diyor ki:

  ikinci tercihler var omasaydı neden yaptırsınlar ki .. sadece pazartesi günü açıklancak , ertelenmiş bu günde 5 ten sonra açıklanabilir bi ihtimal … %80 pazartesi ama !!

  • ATT diyor ki:

   2. tercih yok sadece yedek yerleştirme var oda 03eylül-12eylül arası saat 08:00-17:00 arası

 75. hande diyor ki:

  7 eylülde lise için 2. tercihler açıklanacaktı buna hangi siteden bakabilirim.. ??

 76. vildan türk diyor ki:

  2.tercihler ne zaman açıklanacak bilginiz varmı?
  teşekkür ederim…

 77. mecnun diyor ki:

  arkadaşlar leyla haklı

 78. leyla diyor ki:

  2.tercih diye bişey yooooooookkkk!!!!

 79. Anan diyor ki:

  zaaa xDé

 80. rabia diyor ki:

  bende giremiyorum 3 tercih yapmam lazım nereden girmem lazım sölermisin?

 81. rabia diyor ki:

  aynn

 82. ARSLAN diyor ki:

  lütfen benim sorumada cevap verin…

 83. damla diyor ki:

  Ben sbs den 490 aldim ben saglik.meslek lisesi beyin cerrahi bolumundeyim

  • eserikllii diyor ki:

   zavallı sen … kızım sen açta g.tünle eğlen şapşal istersen sana azıcık bilgi vereyim 1)490 ALAN SAĞLIĞA GİTMEZ VE 2) MESLEK LİSESİNDE BEYİN CERRAHİİ BÖLÜMÜ YOKTUR SEN LİSEYLE TIBBİYE Yİ KARIŞTIRMIŞIN GARİBİM PEHH

  • ATT diyor ki:

   insan bi araştırıda öle sallar sağlıktan cerrah olunmazzzzz zavallııııı

  • zaaa xd diyor ki:

   belki 700 üzerinden 490 dır :D

 84. selin diyor ki:

  arkadaşlar 2.tercihler yapılacak mı bir bilginiz var mı?

 85. ARSLAN diyor ki:

  Ben Sınavsız Öğrenci Alan Liselere Tercih Yaptım 3 Tercih Yaptım Hepsi Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Diploma Puanım 69 Beni Alırlar Mı Acaba Lütfen Cevap Yazın Cevap Bekliyorum…
  Teşekkürler…

 86. esra alkin diyor ki:

  412 puanla kayıt yaptırdığım öğr. lisesi yerine daha düşük puanlı tercih listemde olan fakat yedeklerinde olmadığım anadolu lisesine nasıl kayıt yaptırabilirim

 87. ömer diyor ki:

  arkadaşlar tercihler ne zaman acıklanacak acaba sölermisiniz :D

 88. ayşe diyor ki:

  bu milli eğitim ne kadar saçma bir iş yapıyor ya okulun açılmasına ne kadar süre kalmış hala sonuçlar elimizde değil!?

 89. irem buse diyor ki:

  2. Tercihlerin nerde açıklandığını bilen varsa şu sayfaya linkini atıversin.

 90. melissa diyor ki:

  2.yerleştirme kontenjqnları ne zaman hangi adreste yayınlanacak

 91. Erol Nurullah Önal diyor ki:

  Arkadaşlar Merhaba.. Bugün Yedek Listeler Açıklandı Ben İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi’ne 27.yedeğim. Bugün Baktıgımda 17. sıraya kadar gelmiş. Bu sıralama ne zamana kadar değişir veya bu kalan 11 günde 10 kişi daha atlar mı yardımcı olun lütfen :D

 92. ipek diyor ki:

  ya şey ben birini asil olarak kazandım fakat tekrar tercih yapabilme hakkım var mı lütfen acil cevap verin

 93. özge diyor ki:

  ben sbs’den yani ortalama 472,231 fen liselerine yerleşebilirmiyim

 94. ibrahim diyor ki:

  ben tercihlerimi yaptım ve anodolu lisesine kaydımı yaptırdım ama ben şu an başka bir lise istiyorum ama tercih yaptığım okular arsında istediğim lise yok gide bilirmiyim

 95. izzettin yavuz diyor ki:

  Ben Mardin’den İzzettin Yavuz.Çocuğum İmam Hatip lisesin’de yedek olarak çıkmış.Ben çocuğumu İmam Hatib lisesine göndermek istiyorum.Çıkardığınız yeni sistem yüzünden zorluk çekiyorum.Sizler’den yardım istiyorum,düz İmam Hatip lisesine tercihimi yaptım oturduğum adrese yakın okulun çıkmasını istiyorum,aksi takdirde diğer liselere göndermiyeceğim,çünkü çocuğumun diğer okullar’ın ortamının bozuk olduğundan dolayı istemiyorum,bana yardımcı olmanızı istiyorum.

 96. uğur diyor ki:

  2. tercih ne zaman bitiyor ve nereden yapacağız ?? Acil lütfen

 97. besiktas diyor ki:

  Simdi ben 2. tercihleri yaptım ne zaman açıklanacak ve bize en yakın okula mı verilecek ?

 98. abdül diyor ki:

  arkadaşlar sen tercih yaptım ama nasıl öğrenecem

  • emel diyor ki:

   bende giremiyorum 3tercih yapmam lazım nerden girdin söylermisin

   • ecem diyor ki:

    arkadaşlar 2.tercihleri okulunuza gidip öğrenebilirsiniz ve lütfen en yüksek puandan en düşük puana dğru terch yapın

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.