SBS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Cuma, 3 Ağustos 2012, 13:10 | Bilgi Paylaşımı | 20 Comments
by admin

TEOG tercih işlemleri tüm heyecanıyla devam ediyor. TEOG tercih işlemleri 8 Ağustos’ta sona erecek. TEOG Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak ? 2012 yılı TEOG (Seviye Belirleme Sınavı ) tercihlerinde ilköğretim 8. sınıfı tamamlayarak, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına devam edecek olan OYP’ye göre yerleştirilecek. Peki 2012 TEOG Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak  . İşte detaylar:

2012 TEOG Tercih Robotu İçin Tıklayın

 2012 İl İl Liselerin Taban Puanları ve Kontenjanları İçin Tıklayın

TEOG Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

2012 TEOG Tercihleri Nasıl Yapılacak

OYP’si 196 ve üstü olup tercihte bulunan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecektir.

2)    Yerleştirme işlemleri için tercihler 01-08 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

3)    Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 (on) tercih yapabileceklerdir.

4)     Elektronik ortamda tercih yapacak veliler, tercihleri http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapacaklardır.

5)     Elektronik ortamda tercih yapamayan veliler, tercih ve yerleştirme e-kılavuzunda yer alan “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edeceklerdir. Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır.

6)    Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.

7)    Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://eokul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.

8)      Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler “2012 Ortaöğretime Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu”nun II. bölümünde açıklanmaktadır. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.

9)      Tercih başvurusu sadece 1 (bir) kez yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden, öncelik sırasına ve http://oges.meb.gov.tr ve https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılmalıdır.

10)    Yerleştirme işlemi yapılarak öğrencilerin asil ya da mülakat hakkı kazandıkları tercihleri belirlendikten sonra, herhangi bir tercihine yerleşen öğrencilerin yerleştikleri tercihten daha üstteki tercihleri ile herhangi bir tercihine yerleşemeyen öğrencilerin tüm tercihleri dikkate alınarak yedek yerleştirme yapılır. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilir. Yedek yerleştirme yapılacak okulların kontenjan sayıları, asil kontenjan sayısının 3 katı alınarak belirlenecektir.

11)   Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak ve bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilmiş olabilirler. Bazı öğrenciler ise hiçbir tercihinde asil ya da yedek olamayabilir.

12)    Yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerin “Sınav Sonuç Belgesi”nde, herhangi bir ortaöğretim kurumuna asil olarak yerleştirildiği okul var ise bu okulun bilgileri, yedek olarak yerleştirildiği okul/okullar var ise yedek okullar ve bu okulların kayıt dönemleri hakkında bilgiler bulunacaktır. Ayrıca veliler https://e­okul.meb.gov.tr adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Bu nedenle velilerin belirtilen İnternet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir.

13)    OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 24 Ağustos 2012 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilân edilecektir. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir.

Asil kayıt dönemi;

Yerleştirme sonuçları açıklanınca tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci, 27–31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar asil olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir.

Asil listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 27–31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybederler.

MEB ( Eokulegitim.com)

TEOG yerleştirme

 

20 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak"

 1. enes dedi ki:

  2.tercih ne zaman açklnck

 2. neslihan tukuş dedi ki:

  sbs anadolu yerleştirme sınavlarında 3üncü tercih yapılacak mı? birde açık kalan kontenjanlarını göremiyoruz ne zaman açılır? 3üncü tercih yok denildi ama yapankişiler var

 3. Berat dedi ki:

  2 tercihlere nasıl bakabilirim acil cevap verirmisiniz

 4. ogulcan dedi ki:

  2. tercihler ne zaman açıklancak

 5. elif dedi ki:

  ya 2. tercih diye bişi var mı ne zaman yapılır?

 6. elif dedi ki:

  2 tercihler ne zaman açıklanacak acil

 7. devran dedi ki:

  2.tercihler ne zaman açıklanacak

 8. ebru dedi ki:

  benim puanım 319 dı adanada yaşıyorum da sizce hangi okullar gelir bana farabi beoşcak ve toki sarıçam anadolu lisesinin yedeklerindeyim hanigisine gidebilirim ?

 9. berk dedi ki:

  318 puanla yedeklerde en fazla puanı kaç olan bir liseye girebilirim

 10. zeynep dedi ki:

  2. yerleştirme ne zaman ?

 11. Furkan dedi ki:

  size uçak bakım alanı öneririm direk 3-4 milyarla işe başlıyosunuz THY’de :)

 12. büşra dedi ki:

  puanm 340 360 olan bi lise beni almaz heralde dimi .

 13. Merve Can dedi ki:

  Asıl kazanıp üstteki3 tercihimde yedek kazanamazsam, 2. yedek yerleştirmede otomatik olarak bana hak veriliyor mu?

  • büşra dedi ki:

   o ne ki

  • deniz dedi ki:

   evt hak kazanıyosun, ama asıl kazandığınada kayıt yaptırıp bekliceksin. yedekten çıkarsan kaydını sildirp o liseye kaydolacaksın :) yoksa asıldaki hakkınıda kaybedersin..1

 14. derya dedi ki:

  puanım 415 ama istediğim okulun puanı 420 bi şekilde gire bilir miyim..? şimdidewn teşekkür edrim.. :))

 15. İrem dedi ki:

  birden fazla yeri asil olarak kazanabiliyor muyuz ?
  yani sadece 1 yerdemi kaznadınız yazıyor

  • barış dedi ki:

   sayısı belli olmaz hepsinede asil olabilirsin hepsinede yedek olabilrsin hiç belli olmaz

 16. Aydan dedi ki:

  372 oyp nereleri verebilirim ?

 17. Busenaz dedi ki:

  nereleri verbilirim oyp : 372 ‘de

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.