SBS’de İyi Puan Almak İçin Ne Yapmalıyız

Salı, 26 Şubat 2013, 17:20 | Bilgi Paylaşımı | 9 Comments
by admin

TEOG Sınavında Yüksek Net Çıkarma Teknikleri

TEOG’de iyi bir puan almak ya da çok net yapmak için neler yapabiliriz. İlköğretim öğrencilerinin geleceğini büyük oranda etkileyen ve özellikle 8. sınıflar olmak üzere birçok kişinin uzun süredir çalıştığı TEOG sınavı yapı itibariyle kolay gözüken ancak anlaşılması zor sınavlardır. TEOG sınavı eskide 3 oturumda yapılırken şu anda tek oturumda ve ilköğretimin son senesinde yapıldığından 3 yıllık bir bilginin birikiminin uygulandığı sınavlar haline getirilmiştir. Bu yüzden de öğrenciler çalışırken genellikle TEOG sınavına nasıl çalışması gerektiğini ve nasıl sınavdan yüksek net çıkartacağını bilmemektedir. Aslında TEOG sınavının yapısı kolay anlaşılabilir olduğundan, bu sınavdan doğru ve sistematik olarak çalışıldığından yüksek net çıkartabilmek mümkündür. Peki nasıl yüksek net çıkartabiliriz ?

ogretmenders2

Öncelikle TEOG’de yüksek net çıkarmak her sınavda olduğu gibi sıkı çalışmaktan geçer. Ancak sınava çalışmayı sistemleştirmek size hem zaman hem de daha yüksek net çıkarma imkanı sağlayacaktır. Çalışmayı sistemleştirmekten TEOG sınavını araştırmakla ve bu araştırmalarınız sonucunda çalışma teknikleri üretmekle olacaktır. TEOG sınavında ağırlık 8. Sınıf konularıdır. Bu yüzden de öğrenci 8. Sınıf konularından TEOG’de çıkma yüzdesi yüksek olan konulara ağırlık vermeli ve yılbaşından itibaren bu konulara çalışmaya başlamalıdır. 6 ve 7’nci sınıflardan çıkan soru sayısı az olduğu için çıkabilecek konular tespit edilmelidir. Bu konulara çalışırken ağırlık verilmeli ve diğer konulara göre daha çok üstünde durulmalıdır. Öğrenciler çalışırken geçen senenin TEOG sorularındaki konuların analizini yapmalı ve çıkan konulara daha çok çalışmalıdır. Çünkü TEOG genellikle aynı konular üzerinden sınav hazırlamaktadır.

eokulegitim.com

9 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "SBS’de İyi Puan Almak İçin Ne Yapmalıyız"

 1. hatice sena dedi ki:

  bu kurallar SBS’DE DE olur değil mi

 2. qwerty1233 dedi ki:

  Şu Sbs nedir arkadaş ya:( berbat bi şey

 3. mehmet dedi ki:

  inş seneye kazanırım :)

 4. cengiz dedi ki:

  türkce çok iyi
  mat kötü
  fen orta dan iyi
  sosyal ful
  ingiilzce zaten koleje gidiom :D inşallah güzel geçer arkadaşlar dua edin :)

 5. Gülistan dedi ki:

  Sbs’ye sadece 1 hafta kaldı. Çok korkuyorum. Fen, inklap, türkçe ful ama matematik 0 :( Napcam ben ya

  • hüseyin dedi ki:

   Aynen Bende Hepsinden 1 er 2 şer yanlış yapıyom ama matematıkten 8-9 yanlıs cok kotu gececek gıbı ama kendıme cok guvenıyom…(

 6. aybike dedi ki:

  6 ve 7. sınıfdan çıkacakmı ben bilmiyordum :/

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.