>SBS’ye Nasıl Hazırlanmalı – Nasıl Hazırlanılır

Salı, 17 Kasım 2015, 19:14 | Genel | 15 Comments
by admin

>

Okul derslerinde ve TEOG’ye hazırlık çalışmaları sırasında edindiğiniz bilgileri test çözerek iyice sindirmelisiniz. Bunu yaparken aynı zamanda bildiğiniz konuları farklı soru tiplerinde kullanmayı da öğrenmiş olacaksınız.

TEOG ‘de çıkmış sorular incelendiği takdirde özellikle yoruma dayalı soruların tercih edildiği anlaşılacaktır. Bu nedenle hazırlık aşamasında soru çözmeye çözümlü sorulardan başlamanız TEOG soru çözme tarzını kavramanız açısından daha faydalı olacaktır. Test çözerken kendinize kolay gelen soruları dahi atlamadan bunlann çözümünü incelemeli, çözümün sizin stilinize paralel olup olmadığına bakmalı, eğer kendi düşündüğünüz yol dışında başka bir yoldan sonuca ulaşıldıysa buradaki farklı yaklaşım tarzını tespit etmelisiniz. Böylece birden çok düşünme tarzı geliştirebileceksiniz, bu da pratik düşünme yeteneğinizi ve hızınızı arttıracaktır.

Yorum ve analiz yeteneğinin ve soru çözmedeki süratin artması için, çok sayıda test çözmenin yanı sıra kullanılan kaynakların da mümkün olduğunca çeşitli olmasında fayda vardır. Eğer kursa gitme imkanına sahip değilseniz, konu anlatımlı test kitaplarından faydalanmalısınız.

15 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz ">SBS’ye Nasıl Hazırlanmalı – Nasıl Hazırlanılır"

 1. Tarikefebulut dedi ki:

  Çokgüzelsite

 2. can engin dedi ki:

  çoktest çözerseniz sbs kitapçığını evde çözer gibi rahatça ve hızlı bir şekil de tamamlarsınız ve test çözmek hangi konuları anlamadınızı size öğretir bende sbs ya gircem bu sene iki tane var kitap okumak tekrar ve ödevl de yapılmalı

 3. sbs maduru bir kişi dedi ki:

  aslında ben bu sınava çok çalıştım gecemi gündüzüme kattım gerekirse sabah namazında kalkıp ders çalıştım sbs için stres yapmamaya çalıştım bu puanı görünce şoke oldum normalde ben 470 480 alıyordum en düşüğüm 440dı.hiç bilgi sorusu yoktu ki bazı soruların bile hangi konuda olduğunu anlamadım .birşey söyliyim mi bu soruları hazırlayanlara hakkımı helal etmiyorum neden etmiyorum çünkü saçma sapan sorular koymuşlar dersanedede zor sınavlarda yüksek yapıyorum bu sınavda (bide herkes sbs basit olacak diyip)yüksek alrısınız diyince insanda da sbs kolay olacak ümidiyle giriyoruz sonra hayal kırıklığıyla geri dönüyoruz hakkımı helal etmiyorum şu soruları hazırlayanlara…..

 4. anem dedi ki:

  sbsye az zaman kaldı bnde sbs ye girecegim biraz ne yapmam gerektigi hakkında bilgiler verirmisiniz?

 5. nur dedi ki:

  merve sbs’ye en doğru nasıl hazırlanabilirim 2 ay kaldı ve matematik sorunum var aslında konuyu anlıyorum ama tetlerde çözemiyorum..(sözel derslerrim çok iyi )denemden 410 aldım nasıl yükseltebilirim..??

 6. merve dedi ki:

  ben bu yıl sbs ye gireceğim.bu aralar zaten çok stresliyim size önerim günde;
  100 soru çözün (en az)
  hergün tekrar yapın
  anlamadığınız konular üzerinde çok durun
  geçen yıl çıkan sbs sorularını inceleyin ve çözün
  bunları yapacağınız taktirde eminim benim gibi başarılı olacaksınız ben bu dönem taktir aldım.Umarım sizde diğer dönem alırsınız.
  şunu da sölemeden geçemicem kendinizi her zaman aile konularıyla motive edin biliyorum durumunuz ii değildir bnimde öle bu yüzden hep ailemi düşünüyorum ve babamın geceleri çalıştığını biliorum sıf onun için bari yaşlılık dönemlerini ii geçirsin sadece bunu istiyorum.
  (umarım verdiğim bilgiler işinize yarar ii günler)
  sormak istediğinizi sorabilirsiniz cevap verebilirim :)

  • FATMA dedi ki:

   ben size matematiğe çalışma yöntemini anlatıcağım…okuldan geldiniz dinlendiniz yemek yediniz daha sonra matematik defterini aç ve bu gün işlediğin konuları tekrar et daha sonra ödevlerini yap.sonra 10dk mola ve ardından o konuyla ilgili test çöz… ve tekrardan ödevlerini kontrol et ve akşam yemeğini ye 45 dk tv izle e 30 soru çöz. daha sonra hikaye kitabını okuyarak uyu… İşte birgünlük matematik progamı… ben böyle yaptım ve okulda matematik birincilerinin arasına ismimi yazdırdım. BAŞARILAR…

 7. arsız belamMm dedi ki:

  arkadaslar ben 8. sınnıf ögrencisiym 4 buçuk ay sonra sbs sınavına girecegm ayrıca sadece 8.sınıf çıkacak 6 ve 7 çıkmayacak bence sbs den yüksek puan çekmen yönü konuyu i anlamaktr zaten konyu ii anlayınca testlerdede basarılı olysn bu nedenle bence konuyu ii anlamaya çalısın ve tekrar çok önmli

 8. sbs dedi ki:

  6 ve 7 den çıkmicak .ben şuan 9 um ve çeaşa gidiyorum sadece çok fazla testçözün geçen sene çok ağlamıştım sınav çıkışı .yanlış yaptım sandıklarım doğruymuş sınav sonucu geldiğinde havalara uçtum şimdi sıra sizde .konu çok çalışmayın fakat mutlaka test çözün başarılar

 9. kadir dedi ki:

  arkadaşlar bu sene sbs ye girecem 6 ve 7.sınıf konularıda çıkacak mı

 10. maya dedi ki:

  ya ben sbs ye girecegim 6. 7.sınıf soruları çıkacakmı bide nasıl çalışa bilirim

 11. berfin dedi ki:

  sLm ben berfin ve seneye 8 . sınıf olcağım ve SBS ”ye gireceğim. tatilde konu anlatımlı videoları izliyorum ve defter tutuyorum. çok da olmasada yararlı olduğunuz için teşekkürler =)

 12. Hacipir Cakmak dedi ki:

  Seneye 8.sınıfa geçeceğim.Seneye gireceğim SBS sınavında başarılı olmak adına bu yaz tatilini nasil değerlendirmeliyim?

 13. kepçullah dedi ki:

  o.ç. :D

 14. ilayda dedi ki:

  burda sbs ye nasi hazirlanilmali g,sterm’yo

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.