Serçe Kuş Kitabının Özeti Kısa

Pazartesi, 18 Nisan 2016, 0:31 | Genel | 10 Comments
by ozden

Serçe Kuş Özet Bilgi, Serçe Kuş Kitabının Özeti Kısa

Gelincik tarlasının içinde yaşayan bir serçe vardır. Bu kuş sabah erkenden kalkarak dünyanın tüm güzelliklerini izlemek ister. Erkenden yuvasından çıkarak avlanmaya çalışır. Bir gün Gölbaşı Gölü’nde avlanmak için gelen avcıları görür. Ardından Kocabağ Köyü’ne doğru uçmaya başlar ve yiyecek bir şeyler bulmaya çalışır. Burada kendi kendine düşünmeye başlar. Çalışan köylüleri görürü. Vücudunu ısıtan güneşi soba gibi hayal eder. Ona göre güneş erenin efendisidir ve mutlaka ona hükmeden bir varlığın olduğunu düşünür. Bunları düşünürken göğe yükselir. O kadar yükselir ki her şey küçülmeye başlar, serçe kuş nefes alamamaya başlayınca yeniden alçalır.

Avcılardan uzak durmaya çalışan serçe kuş bilmediği bir nedenle onlardan korkar ve dağlara doğru kaçar. Bir gün bir dala konar ve onu bir avcı görür. Avcı tüfeğini kendisine yöneltince serçe kuş çok korkar. Avcıyla konuşmaya başlar ve ona doğru yaklaşır. Onun bu cesareti ölümden korkmadığını gösterir. Avcıya kendisini öldürmezse bir gün ona yardım edebileceğini söyler. Avcı buna çok güler ve Azrail canını almaya geldiğinde onu kurtarıp kurtaramayacağını sorar. Bu soru üzerine serçe kuş ölümü ve Azrail’i düşünür. Sonra avcıya biraz daha yaklaşarak onun omzuna konar ve kendisini öldürmesine engel olur.

Bu avcı bir gün gölde avlanırken avladığı ördeği almak için göle dalar ve burada bataklığa saplanır. Avcı çok korkar. Tam bataklığa gömülecekken serçe kuş onu kurtarır ve sonra barış güvercini gibi göklere yükselir.

Serçe Kuş Özeti Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

10 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Serçe Kuş Kitabının Özeti Kısa"

 1. Sanane diyor ki:

  Ben de sınava giricem yarın 😢😢😢😢

 2. Bir dost diyor ki:

  Bu kitabı ve siteyi tavsiye ederim

 3. Bir dost diyor ki:

  ☺😊😀😁😂😃😄😅😆😇😈😯😉😐😑😕😠😬😡😢😴😮😣😤😥😦😧😨🚺🆒💌💎💎🆒

 4. Bir dost diyor ki:

  😅Çok güzell ya ben çok beğendim aslında imzalı kitabını kaybetmeseydim daha iyi olabilirdi 😅

 5. anan zaaa diyor ki:

  zaaaaaa

 6. Tekalev Oyunda diyor ki:

  YOUTUBE Tekalev Oyunda ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

 7. ley diyor ki:

  harey

Yorum Yazın