Sınav Anında Kopya Olayı Dakika Dakika Kameraya Çekildi

Cumartesi, 16 Nisan 2011, 12:51 | Genel | 2 Comments
by admin

Kopya kameraya yakalandıYGS sorularında şifreleme tartışmaları devam ederken, Güneydoğu’da Açıköğretim Meslek Lisesi sınavlarında kopya çekildiğine dair görüntüler ortaya çıktı. İşte o görüntüler ve ayrıntılar:

Güneydoğu’da, 15 Ocak’ta yapılan Açıköğretim Meslek Lisesi sınavlarında çekilen kopya, kameralarca tespit edildi.

Star Haber Merkezi’ne ulaşan görüntülerde Açıköğretim Meslek Lisesi sınavlarında öğrencilere kopya veren sınav görevlisi öğretmenlerin görüntüleri yer alıyor.

Kopya kameraya yakalandı

Milliyet gazetesinin haberine göre, görüntülerde öğretmenin doğru cevapların bulunduğu şıklarıöğrencilere tek tek okuduğu görülüyor. Öğretmen sınıf sınıf dolaşarak diğeröğrencilere de cevap şıklarını okuyor. Öğrenciler de doğru şıkları tek tek işaretliyor. Asıl görevi sınavda kopya çekilmesini engellemek olan görevli,öğrencilerin şıkları işaretlerken yanlış yapmamaları için şıkları kodlayarak okuyor.

Hallerinden son derece memnun oldukları gözlenen öğrenciler görevliye “Hocam” diye hitap ediyor. Bazı öğrencilerin şıkları kaçırdıkları için “hocaya” tekrar okutturdukları da görülüyor. Öğrencilere “Yazamayan, anlamayan var mı?” diye tekrar tekrar soran görevli arada öğrencileri uyararak, “Çabuk yazın, diğer arkadaşlara da gideceğim” diyor.

“Müfettişler gitsin, sonra…”

Görüntülerde yer alan başka bir sınıfta ise bir başka görevli doğru şıkları, biraz daha temkinli bir şekilde, kısık bir sesle okuyor. Sınav anında okulda müfettişler olduğu için müfettişlere yakalanmaktan korkan görevlinin öğrencilere “müfettişler gitsin sonra” dediği de duyuluyor. Öğrenciler bir taraftan görevliden aldıkları doğru cevapları işaretlerken, bir taraftan da gülüyor.

Görüntülerle birlikte gönderilen ihbar mektubunda bu kopya sisteminin yıllardan beri devam ettiği, bundan faydalanmak isteyen Batı illerindeki öğrencilerinikametlerini buradaki akrabalarının yanına alarak sınavlara burada girdikleri iddia ediliyor.

İHA – 16 Nisan 2011

Sınavda Kopya Gizli Kameraya Çekildi,Güneydoğu’da Açıköğretim Meslek Lisesi Sınavında Kopya 2011,15 Ocak 2011 AÖL Sınavı Kopya Anı Kamera Götüntüleri İzle

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Sınav Anında Kopya Olayı Dakika Dakika Kameraya Çekildi"

  1. LİSANDRO dedi ki:

    bu haberi böyle çarpıtanın da allah belasını versin ne diyim ben lise son sınıftan terkim 10 sene dir lise diploması olmadığı için istanbulda çok iş kaybettim normal bi işe girmeye kalksn bile lise diploması istiyorlar e bende başvurdum açık öğretim lisesine en AZINDAN ŞU LANET DİPLOMAYI ALIYIM DİYE güvenlik sertifikasına bile lise diploması istiyorlar garibanlar bende dahil öğretmenler yardım etmese 2 dünya bir araya gelsede bu lise diplomasın ıaşlabilirmiydik.zaten bu diplomaya başvuranların yüzde 99 u sadece diploma içimn gidiyor ünüversiteye girmek gibi kimsenin bi derdi yok .özellikle sana diyorum ergün bi yerine mi battı kopya vermeleri yada senin hakkın gasp mı edildi üniversite sınavında böyle bişey olsa haklısın ne istiyorSUNUZ İNSANLARDAN

  2. ergün dedi ki:

    ösym bize de şifre versene ama nerde verilmez ki bizim anamız babamız devletin büyüklerinden değil ya tabi verilmez.. ayıp be ayıp yaptığınız ayıbı bir de kapatmaya çalışıorsunuz onu bile yapamıorsunuz bir de öğrencilere özür dilekçesi yollacak mış istemiorum sizin dilekçeniizi falan utanıorum sizin gibi devlet düşmanlarının sizin gibi devleti salak yerine koyup çıkarlarız doğrultusunda hareket ettiğini için utanıroum sizden sizi saygılı bir şekilde istifa ya davet ediorum…

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.