Sınava Girmeden Önce Ne Yenilmeli

Perşembe, 20 Mart 2014, 23:28 | Genel | 0 Yorum
by tayyar

Sınav Öncesi Beslenme, Sınav Öncesinde Ne Yemeli Hakkında Kısa Bilgi

Önümüzdeki haftasonu yapılacak YGS’ye iki milyona yakın öğrenci girecek. Sınav sabahı pek çok öğrenci heyecan yapabiliyor. Bu heyecanı gidermedeki en önemli adım yemeğinizle olacak. Sınava gitmeden önce zihninizi açacak yemekler yemeniz sınavda daha çok soru çözmenizde yardımcı olacaktır. Ayrıca enerji verici ve uyku açıcı besinler tüketmek de sınavda daha dayanıklı olmanızda yardımcı olur. Sınav sabahı çayınıza katacağınız tarçın zihninizi açacaktır. Sınav sabahı hafif beslenin, aşırı şekerden uzak durun. Çünkü karbonhidrat artışı sonucunda kalp kanı mideye doğru pompalayacak ve bu durum karın ağrısına neden olacaktır.

Sınavdan birkaç gün önce balık tüketerek vücudunuzun fosfor ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bu sayede sınavda daha çok soru çözeceksiniz. Sınav sabahı veya sınav akşamı süt ve süt ürünlerini bolca tüketin. Hem enerjiniz artacak hem de zihniniz açılacaktır. Ayrıca kahvaltıda ceviz yemeyi ihmal etmeyin.

indir (2)

Sınav Sabahı Ne Yemekler Yenebilir Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.